Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Sonsuzluk işareti nasıl yapılır yapamıyorum şeklinde yakınmalarınız var ise bütün sorunlarınızı çözecek bu içeriği okumanız gerekmektedir. İçeriğin sonunda bilgisayarlarınızda, Android ve IOS işletim sistemine bağlı cihazlarınızda, sonsuzluk işaretinin nasıl yapılacağını, en kolay şekliyle öğrenerek yapabileceksiniz.

Söz uçar yazı kalır, yazı uçar emojiler kalır, emojiler de uçar simgeler kalır diyerek atasözümüzü değişikliğe uğratan simgelerin kullanımı, günlük konuşmalarda artmaya başlamıştır. Birçok simgeyi telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan kullanmak isterken, bu işlemi gerçekleştiremiyorsunuz. Bunlardan bir tanesi de ‘sonsuzluk’ işareti. Sonsuzluk işareti matematiksel bir işaret olup, sonu olmayan, ebediyet taşıyan bir değeri ifade etmektedir. Matematiksel bir sembol olarak kullanımının dışında bir de günlük hayattaki konuşmalarımızda, bir duygunun sonsuzluğunu belli eden anlamıyla da kullanılmaktadır.

Sonsuzluk işaretini sevdiklerinizle konuşurken, onlara olan duygularınızın sınırsız olduğunu belli etmek için kullanmak istiyor veya özel tarihlerimizin sonsuza kadar devam ettiğini göstermek adına tarih yazdığımız herhangi bir yerde, tarihin yanına sonsuzluk işareti de eklemek istiyoruz. Örneğin: 193∞ gibi. Bu içeriği inceleyerek, I-phone cihazlarınızda, Android cihazlarınızda ve bilgisayarlarınız üzerinde sonsuzluk işaretini kolayca yapabilirsiniz.

Iphone Cihazıma Sonsuzluk İşareti Nasıl Eklerim?

 • Öncelikle, sitemiz üzerinde sizlerin kullanımına sunduğumuz sonsuzluk işaretini ‘ ‘ ‘ ∞ ’ kopyalayın,
 • Daha sonra cihazınızın ‘ayarlar’ bölümünü açın,
 • ‘Genel’ seçeneği üzerinden, ‘klavye’ seçiminizi yaparak, ‘metin değişimi’ kısmını açın,
 • Burada, sağ üstte bulunan ‘+‘ butonuna dokunun,
 • Sitemiz aracılığı ile kopyaladığınız sonsuzluk işaretini, ‘ifade’ kısmına yapıştırın,
 • Burada bulunan ‘kestirme’ kısmında da klavyede ne yazdığınızda bu işaretin çıkmasını istiyorsanız o kelimeyi yazın. Bu kısımda yazdığınız sözcük, ‘sonsuzluk’ ise, klavyede sonsuzluk yazdığınızda, klavye tahminleri kısmında bu işaret çıkacaktır.
 • Sonsuzluk işareti sık sık kullandığınız bir sembolse veya klavyenizde bulunmasını istediğiniz bir sembolse, yukarıdaki aşamalara göre kolayca bu sembolü klavyenize ekleyebilirsiniz. Ancak bir defa için kullanım gerçekleştirecekseniz bu aşamaları gerçekleştirmeye gerek kalmadan, sitemiz üzerinden kolayca kopyalayarak dilediğiniz alana yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Android Cihazlara Sonsuzluk İşareti Nasıl Eklenir?

Android işletim sisteminde de klavyenize sonsuzluk işareti eklemek oldukça basit işlemler ile gerçekleştirilebilir. Aşağıdaki aşamaları takip ederek, cihazınızın klavyesine sonsuzluk işareti ekleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Teknoloji Nedir?

 • İlk olarak Ayarlar kısmını açarak, ‘sistem’ seçeneği üzerinden, diller ve giriş kısmına gelerek, klavye ayarlarını seçmeniz gerekmektedir.
 • Klavye ve girişler kısmından ‘sanal klavye’ tercihinizi yaparak, kullandığınız klavyeyi seçin,
 • Daha sonra, ‘metin düzeltme’ kısmından veya pano kısmından, ‘yeni klip ekle’ veya + işaretini bularak, sonsuzluk işaretinizi buraya ekleyebilir, bu işarete kelime eklemesi yapabilirsiniz.
 • Siz bu işarete hangi ismi verdiyseniz, klavyenizde o kelimeyi yazdığınızda sonsuzluk işareti çıkacaktır. Tıpkı yukarıda I-phone kullanıcıları için belirttiğimiz gibi, örnek olarak, siz klavyeye ‘sonsuzluk’ yazdığınızda, otomatik olarak klavye önerilerinde sonsuzluk işareti çıkacaktır.

Bilgisayarda Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Klavye üzerinde sonsuzluk işareti bulunmamaktadır. Bu nedenle PC üzerinde sonsuzluk işareti nasıl yapılır sorununuzu belirtilen formüller ile gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan ilki; ALT + 8734 (ALT tuşuna basılı tutarak, sırasıyla basın). Bu formül işe yaramıyorsa, bazı sistemlerde, ALT + 236 (ALT tuşuna basılı tutarak 236 tuşlarına sırasıyla basın) geçerli olmaktadır. İki formül de işe yaramıyorsa, sonsuzluk işaretini aşağıda sizlerle paylaştık. Sitemiz üzerinden, dilediğiniz zaman, sonsuzluk işaretini kopyalayarak, bilgisayardan sonsuzluk işareti yapma işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Android işletim sistemine ait cihaz kullanıcıları ve bilgisayar üzerinden yukarıdaki formülleri deneyerek bir sonuca varamayan bilgisayar kullanıcıları, sonsuzluk sembolünü buradan png olarak kopyalayıp, işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirler. Sonsuzluk işaretini buradan kopyalayabilirsiniz.

∞∞∞∞∞

Sitemizi ziyaret ederek ürün ve hizmetlerimizi inceleyebilir sosyal medya hesaplarınızı yükseltebilirsiniz; https://instagramtakipcisatinal.com/youtube-video-indir

Teknoloji Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir