Sonunda Sosyal Medya Diyeti De Çıktı

Sonunda Sosyal Medya Diyeti De Çıktı

Sosyal Medya Diyeti ile zinde kalın…Instagram ve diğer sosyal medya platformları son günlerde oldukça yüksek oranda kullanılmaya başladı. Özellikle internetin akıllı telefonlar ile birlikte her alana götürülebiliyor olması sosyal medya kullanımının b u kadar yükselmesine neden olan en büyük faktörlerden biri. Tabi sosyal medya platformunun bu kadar çok kullanılması her ne kadar insanlar açısından sorun değilmiş gibi gözükse de aslında büyük bir sorun oluşturuyor. Özellikle sosyal hayat ele alındığı zaman sosyal medyanın ne denli kötü bir etki yaptığını rahatlıkla görebiliyorsunuz. Bu konuda uzmanlara danışıldığı zamanda ortak kanı sosyal medyanın insanlar üzerinde oldukça olumsuz etkilerinin olduğu konusunda. Tabi durum böyle olunca uzmanlarında b konuda birçok tavsiyesi ile karşılaşıyorsunuz.
İşte bu aşamada dediğimiz gibi kulağa çok farklı bir deyim giriyor. Oda son dönemde moda olan sosyal medya diyeti. Sosyal medya diyeti hemen her alanda artık adından söz ettiriyor. Her ne kadar kulağınıza çok farklı bir ifade olarak gelse de sosyal medyanın sık kullanımını azaltmak için kullanılacak en iyi terimlerden bir tanesi. Sosyal medya diyetinde ise tahmin edebileceğiniz gibi ana mantık sosyal medya kullanımını sınırlamak. Bunun için birçok yöntem bulunuyor.

Uzmanların önerileri ise her an yanımızda taşıdığımız akıllı telefonlardan sosyal medya uygulamalarını silmek. Bu sayede en azından sadece belli alanlarda bu platformları kullanabiliyor olacaksınız. Böylece kullanım biraz daha sınırlanmış olacak. Bunun dışında uzmanların bir diğer önerisi ise bu alanda çok fazla zaman harcamamanız yönünde. Kısacası ortak görüş bu kadar yaygın olan sosyal medya kullanımını biraz daha kısıtlama yönünde.

İlginizi çekebilecek diğer sayfalar; https://instagramtakipcisatinal.com/takipci/yabanci-gercek

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir