Sony Xperia Dev Fotoğraf Yarışmasına İmza Atıyor

| Haziran 11, 2015 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>
Sony Xperia

Çıkardığı akıllı telefonlar ile bir anda Samsung ve Apple gibi dev firmalara rakip olarak gösterilmeye başlanan Sony Xperia her geçen gün kendisine duyulan ilginin artmasını sağlıyor. En son çıkardığı akıllı telefon Sony Xperia Z3 ile bu ilgiyi biraz daha arttırmak isteyen dev teknoloji şirketi sosyal medyanın da desteğini arkasına almaya karar verdi. Söz konusu destek için Instagram’ı tercih eden dev şirket yeni akıllı telefonları ile bir yarışma düzenleme kararı aldı. Yarışmaya göre akıllı telefonları ile 48 saat boyunca resimlerin çekilmesini isteyen Sony, bu sayede 48 şehri yarıştırmayı amaçlıyor. Söz konusu yarışmaya göre Sony Xperia ile 48 şehirde resimleri ile ön plana çıkmış olan Instagram fenomenleri yarışacak.

İstanbul’un da içlerinde bulunduğu şehirlerde gün içerisinde çekilecek olan binlerce resim özel oluşturulmuş Instagram sayfasından paylaşılacak. Resimlere gelen ilgiye göre ise bir yarış düzenlenecek. En çok beğeniyi alarak söz konusu yarışı kazanan kişi ise büyük ödülün sahibi olacak. İstanbul içinde tarihi fırsatlardan biri olan yarışmaya destek vermek için ise kullanıcıların mutlaka özel oluşturulmuş Instagram sayfasını takip etmeleri istenecek. Yarışmayı kazanan şehrin ise Sony Xperia ile reklamı yapılacak. Turizm ve tanıtım için büyük bir adım olan yarışmaya ise ilgi şimdiden oldukça büyük. Yarışmanın son bulacağı tarih henüz netlik kazanmamışken değerlendirmenin nasıl yapılacağı da merak konusu.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://instagramtakipcisatinal.com/youtube/izlenme

Son yıllarda akıllı telefonlar üst düzey bir fotoğraf deneyimi sunmayı planlayan Sony fotoğraf  yarışması düzenledi. Fotoğrafların diğer insanlarla paylaşılabiliyor olması büyük bir ayrıcalık oluşturuyor. Bu nedenlerden dolayı mı bilinmez ama fotoğraflara ve fotoğrafçılığa ilginin artığını söylemek lazım. Bunun farkında olan ve insanların duygularını görüşlerini fotoğraflarla anlamak isteyen Sony her sene olduğu gibi bu senede fotoğraf yarışmasını başlattı. 9 senedir gelenek haline gelen yarışmada bu sene işleyişte biraz daha geliştirildi. Dünya üzerinden binlerce yarışmacı güvendikleri fotoğrafları özel oluşturulmuş olan internet sitesinde paylaşmaya başladı. Paylaşılan fotoğrafların kategori altına alınması ve sınıflandırılması gerekliliği de her zaman ki bilinen bir ayrıntı oldu.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Facebook Sayfa Birleştirme Nasıl Yapılır?

Asıl ilginç olan yenilik ise bu sene yarışmaya öğrenciler için yeni bir kategori eklenmesi. Söz konusu yeni kategorinin sponsoru ise dünyaca ünlü fotoğraf dergilerinden biri olan British Journal of Photography. Derginin destek olduğu yarışmada öğrenciler arasından seçilecek olan birinciyi büyük sürprizlerde bekliyor. İlk olarak birinci olan öğrencinin fotoğrafları dergide yayınlanacak. Ardından ise değinin binlerce fotoğrafının bulunduğu resmi Instagram hesabı öğrenciye devredilecek. Oldukça ilginç bir hediye olarak gelebilir ama aslında derginin kendisine eleman yetiştirmeyi de amaçladığını net bir şekilde anlayabiliyoruz. Bir ay gibi bir süre derginin Instagram hesap kontrolünü yapacak olan kişi bundan büyük oranda referans alabilecek. 2016 yılında değerlendirilecek olan sonuçlar ise şimdilik merak konusu.

 

Sony Xperia Dev Fotoğraf Yarışmasına İmza Atıyor
4.5 (90%) 130 votes

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +