Sosyal Medya Fenomenleri Ne kadar Kazanıyor!

Sosyal Medya Fenomenleri Ne kadar Kazanıyor!

Sosyal Medya Fenomenleri Ne kadar Kazanıyor!

Sosyal ağın türü, etkileşim, takipçi sayısı, fenomenin ne kadar sevilip popüler olduğu gibi faktörler kazanılan ücretleri etkileyebiliyor. Bu konuda ücretlerin yapılandırılmasıyla ilgili yazılı bir kural bulunmuyor. Sosyal medyada bu yöndeki ücretler bir kaç yüz dolardan başlayıp, milyon dolarları bulabiliyor.
Binlerce, hatta milyonlarca takipçisi olan sosyal medya fenomenlerinin vergisiz kazanç elde ettiklerine dair iddialar söz konusu.
İşte Türkiye’nin ünlü sosyal medya fenomenlerinin reklam ve Youtube gelirlerinin yer aldığı aylık kazançlarına hep birlikte bir göz atalım

Duygu Özarslan: 60.000TL
Sebile Ölmez: 75.000TL
Halil Söyletmez: 100.000TL
Kafalar: 200.000TL
Orkun Işıltmak: 200.000TL
Merve Özkaynak: 200.000TL
Danla Biliç: 250.000TL
Enes Batur: 300.000TL
Kerimcan Durmaz: 350.000TL

Enes Batur vergisiz kazanç iddialarına sessiz kalmayarak yalanlayan ilk sosyal medya fenomeni olmuştur.

Fenomenler’in kazandığı ücretler dudak Uçuklatıyor!

Son gülerde adına sosyal medyada sıkça rastladığımız YouTuber Banu Berberoğlu makyaj, abur cubur ve vlog videolarıyla birden bire popülerite kazandı. Genel olarak samimi ve doğal vlog tarzı videolar çekiyor. YouTube’ a attığı gündelik yaşam videoları ile izleyicileri hipnotize edebilen Banu, genelde kurduğu kısa ve anlatım cümleleri ile nerede olduğunuzu, ne yaptığınızı bile unutturabilir.Sosyal medya takipçilerinin Banu Berberoğlu ile ilgili tespitleri ise Banu’yu bir kere izleyen, üst üste, saatlerce diğer videolarını izlemeye başlıyor. Vlogları hakkında yapılan yorumların çoğunda Banu’nun hipnotize etkisi yarattığı ile ilgili yorumlar bulunmaktadır.Hayretin de Banu Berberoğlu ve erkek arkadaşı ile kanalında yayınlanmak üzere video çekmiş ve söz konusu video kısa sürede 1 milyona yakın kişi tarafından izlenmişti.Aynı zamanda paylaştığı iddia edilen şaşırtıcı bir yazıyla da gündemde yerini almıştı.

instagram fenomenleri ne kadar kazanıyor
Banu Berberoğlu bu paylaşım hakkında çok geçmeden bir açıklamada bulunarak “Bu hesap benim adıma açılıp beni kötülemek karalamak için yazılmıştır Arkadaşlar bu hesaba inanıp bana mesajlar küfürler yazıyorsunuz bu facebook hesabını ben açmadım başkası açıp sırf kötü göstermek için 42 bin TL kazandı gibi şeyler yazmış beni sevmeyenlerden biri belliki aldırış etmeyin bu kişiye videomda soru cevap videomu izlerseniz zaten nekadar kazandığımı söylemedim ordan belli benim yazmadığım ben söylesem videomda da söylerdim zaten bunu anlamayanlarıda anlamiyorum şikayet edin bu hesabı ve inanmayın” sözleriyle tepkisini gösterdi.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir