Sosyal Medya Gelenekleri Değişmeye Başladı

Sosyal Medya Gelenekleri Değişmeye Başladı

Son dönemde sürekli olarak yeni sosyal medya gelenekleri ile karşılaşıyoruz. Tabi her uygulamanın başarı elde etmesi mümkün değil. Fakat bu zaman kadar başarı elde eden ve artık bu alanın fenomenleri olarak görülen birçok uygulamada bulunuyor. Bunlardan biride son zamanda büyük bir yükselişe imza atan Instagram. Yeni yıla hazırlandığımız şu günlerde 2014 yılı ile ilgili verilerde ortaya çıkınca Instagram’ın ne denli büyük bir büyüme kaydettiği ortaya çıktı. Instagram yetkilileri tarafından açıklanan bilgilere göre Instagram büyük bir çıkış yakaladı ve tam 300 milyon kullanıcıya ulaştı. Bu rakam aslında çok şey ifade ediyor.

Çünkü Instagram’ın bu rakama ulaşması Twitter’ın 284 milyonluk kullanıcı sayısını geride bırakmak demek oluyor. Hal böyle olunca bu sosyal medya platformları arasında bir savaş da başladı diyebiliriz.
Dengelerin değişmesi bu alanda fenomen haline gelmiş olan Twitter’ın harekete geçmesine neden oldu. Çünkü Instagram, Facebook’un 1.3 milyar gibi devasa kullanıcı sayısına ulaşamasa da epey bir gelişim kaydetti. Üstelik Twitter bu gelişimi takip edemedi. Hal böyle olunca Twitter yetkilileri de eski çıkışlarını yakalamak için bazı adımlar atmaya hazırlanıyor. Güncellemeler ve yeni reklamlar ile eski gelişme hızına geri dönmesi planlanan uygulamanın rakiplerini tekrar geçip geçmeyeceği ise merak konusu. Geçse bile bu aşama oldukça zor olacak gibi duruyor. Zira Instagram yükselişine devam etmekte oldukça kararlı.

İlginizi çekebilecek diğer sayfalar; https://instagramtakipcisatinal.com/instagram-yorum-satin-al

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Sosyal Medya Gelenekleri Değişmeye Başladı
4.5 (89.78%) 407 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir