En Popüler Sosyal Medya Platformları Hangileridir?

En Popüler Sosyal Medya Platformları Hangileridir?

Sosyal medya akıllı telefonların hayatımıza girmesi ve internete dilediğimiz her yerden kolay bağlantı kurabilmemizle adeta hayatımızın en önemli unsuru haline geldi. Video içerikleri, eğlenceli Instagram paylaşımları, Twitter gündemleri ve çok daha fazlasıyla sosyal medya hayatın ta kendisi olmaya başladı. Televizyon yerine Youtube, haber siteleri yerine Twitter ve fotoğraf paylaşımı içinse instagram vazgeçilmez hale geldi. Birbirinden eğlenceli içerikler, hızlı gündem takibi ve düşüncelerinizi pek çok kullanıcıyla paylaşabilmeniz ve onlarca farklı müzik türüne anında ulaşabilmeniz gibi özellikleriyle sosyal medya uygulamaları oldukça tercih ediliyor. Peki onlarca sosyal medya platformu arasından en popülerleri hangileridir? Son dönemlerin en popüler sosyal medya platformları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Spotify

Dilerseniz bu sosyal medya platformlarını daha yakından tanıyalım.

Instagram

Sosyal medya denilince akla gelen ilk platform belki de instagram uygulaması oluyor. İlk kullanılmaya başlandığında yalnızca fotoğraf ve kısa videoların paylaşılabildiği instagram uygulaması zamanla eklenen özellikler ve gelen güncellemelerle kullanıcılara pek çok özelliği aynı anda sunmaya başladı. İster fotoğraf paylaşın ister video… Dilediğiniz her türlü içeriğe instagram sayesinde ulaşabiliyorsunuz. Bu sayede influencerlar ve markalar içinde önemli bir gelir kaynağı olma özelliği taşıyor. Milyonlar kullanıcının bir araya geldiği platformda ürün tanıtımı, eğlenceli kısa veya uzun video içerikleri, hatta başka platformlarda paylaşılmış olan içerikler bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar tek bir uygulamadan neredeyse bütün sosyal medya platformlarına ulaşmış oluyor.

Twitter

Instagram neredeyse herkese hitap ederken Twitter uygulamasının kullanıcı kitlesi biraz daha özelleşmiş durumda. Paylaşımların belirli karakter sınırıyla yapılabildiği uygulama tabiri caizse dünya gündemini belirleyebiliyor. Sadece gündemde yaşanan olaylar değil aynı zamanda mizah dolu paylaşımlarla da dikkat çekiyor. Twitter uygulamasının en önemli özelliğiyse kullanıcıların fikir alışverişinde bulunabildiği ortamlardan bir tanesi olması.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

sosyal medya platformları

YouTube

Televizyon ilk hayatımıza girdiğinde asla ondan kopamayacağımızı düşündük. Ancak YouTube özellikle son 7-8 yıl içerisinde bu ön yargıyı resmen yerle bir etti. Genç kuşağın beklentilerinin değişmesi ve yaratıcı fikirlerinin ortaya çıkmasıyla beraber YouTube barındığı onlarca içerikle televizyonun yerini aldı. Önceleri genellikle müzik dinlemek için kullanılan uygulama zamanla içerik üreticilerinin artış göstermesiyle farklı videolarla dolup taşmaya başladı. Çocuk içeriklerinden dizilere ve filmlere, oyun videolarından eğitici içeriklere kadar televizyonda bulabileceğinizden daha fazlası YouTube’da. Öyle ki televizyon kanalları bile televizyonda yayınladıkları içerikleri ya hemen YouTube’ye yüklüyor ya da canlı olarak YouTube üzerinden yayın yapıyor. Özellikle dizi fragmanlarını YouTube üzerinden yayınlayarak kullanıcıları televizyona çekmeye çalışıyorlar.

Spotify

Yeni nesil YouTube desek yanlış olmaz sanırız. YouTube ilk çıktığı dönemlerde genellikle müzik için kullanılıyor olsa da yukarıda bahsettiğimiz gibi zamanla televizyonun konumunu aldı. Kullanıcılarsa sadece müziğe erişebilecekleri ve dilediği müziklere anında ulaşabilecekleri bir platform arayışına girdiler. Spotify sunduğu özelliklerle kullanıcılara istedikleri bütün özellikleri sağlıyor. Son çıkan müzikleri, dilediğiniz sanatçı ve çok daha fazlasına Spotify üzerinden anında ulaşabiliyorsunuz. Kendi müzik listenizi oluşturabiliyor ve müzik listenizi başka kullanıcılarla paylaşabiliyorsunuz.

SEO hizmetimiz ile sizde Google’da ilk sayfaya yükselin!

En Popüler Sosyal Medya Platformları Hangileridir?

Instagram, Twitter, Youtube ve Spotify başlıca popüler sosyal medya platformları arasında gelir.

Sosyal Medya Platformları Neden Çok Tercih Ediliyor?

Kullanıcılar diledikleri içeriklere sosyal medya platformları sayesinde anında ulaşabiliyorlar.

Sosyal Medya Platformları Paralı mı?

Belli başlı sosyal medya platformlarının paralı içerikleri bulunsa da genel anlamda ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmaktadırlar.

SEO hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir