Sosyal Medyada Gündem Terör Oldu

Sosyal Medyada Gündem Terör Oldu

Uzunca bir süredir ülkemizde terör saldırıları yapılmaya devam ediliyor. Uzun süredir devam eden operasyonlar ne kadar başarılı olsa da hala terörün çirkin yüzünü de görmüyor değiliz. Nitekim bugün sabahta benzeri bir terör saldırısıyla yine tüm ülke yasa boğuldu. İstanbul’da gerçekleştirilen bombalı saldırı sonrasında ise 6 polis şehit olurken 5 sivilde hayatını kaybetti. 36 kişinin de yaralandığı hain terör saldırısı sosyal medyanın da gündemine oturdu. Aralarında ünlülerin de olduğu birçok isim yapılan saldırıyı sosyal medya hesaplarından kınadı.

Yapılan kınama paylaşımlarının yanı sıra sosyal medya uygulamalarından açılan etiketlerde mesaj yağmuruna tutuldu. Tepkisini Instagram hesabı üzerinden dile getiren bazı ünlü isimlerin konu hakkında paylaşımları ise şöyle:

Ünlü Sanatçılardan Büyük Tepki

Tuğba Özay

“Ve yine yüreğimiz yangın yeri… Bir huzur verilmiyor canım ülkeme… İstanbul Vezneciler’de yaşanan patlama sonrası yaşamını yitiren vatandaşlarımız için çok üzgünüm… Neden bu anlamsız ölümler .. Ne için ..? ! Sadece öfkeleniyor, üzülüyor ama hiçbir şey yapamıyoruz… Ve maalesef ki alışıyor, alıştırılıyoruz tüm ölümlere… Yaralılarımıza acil şifa dilerken, şehit düşen polis ve vatandaşlarımıza rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum“

Şevket Çoruh

“Yanıyoruz… Lanet olsun bu ateşi körükleyenlere, terörü destekleyenlere… Bu kadrolu terör uzmanlarının söylemleri sıktı artık ‘onların istediği bu sakin olalım.’ Bunları ölen insanların ailelerine anlatsana…”

Ebru Şallı

“Biz buradan bu fotoğrafı paylaşıyor ve duygularımızı dile getiriyoruz belki ama ne değişiyor hiçbir şey… Üzgünüm… Vicdan duygusunu, kalbinde sevgiyi barındırmayan kötü insanlar yaşıyor… Masum, sevgi dolu insanlar azalıyor… Hepimizin başı sağ olsun” 

Bekir Aksoy

“Yıllarca polis ekmeği yiyen bir polis çocuğu olarak, babamın mesleğini her türlü zorluğa rağmen, layıkıyla yapmaya çalışan bu kahraman vatan evlatlarına ve sivil kayıplarımıza Allah rahmet eylesin…”

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

Alişan

“Bu mübarek günlerde bize bu acıları yaşatanlara, oruçlu ağzımla dolu dolu Allah’ımdan diliyorum ki en kısa zamanda belalarını bulsunlar, yok olsunlar.. Yazık, günah 11 şehidimiz var Allah’ım ailelerine sabırlar versin. Hepimizin başı sağ olsun… Bu kadar kahpe, bu kadar hain, bu kadar şerefsiz, bu kadar kansız nasıl olabiliyorsunuz…”

İstanbul’da yaşanan hain terör saldırısı sosyal medyanın da gündemi oldu. Birçok vatandaşımızın hayatını kaybettiği saldırı sonrasında daha önce benzer saldırıların yapıldığı Avrupa ülkelerinden de ülkemize destek mesajları geldi. Bu kez birçok dünyaca ünlü isimde ülkemizde yaşanan saldırıya lanet ederek tepkilerini gösterdi. Hemen herkesin lanetlediği saldırı için Instagram hesaplarından paylaşımlar yapan ünlü isimler konuya ilişkin paylaşımlarında ise hayatını kaybedenlerin yakınlarına baş sağlığı ifadelerini kullandı.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Seçim Gündemi

Ünlü isimlerin saldırı için yaptıkları paylaşım ise şöyle;

Dünyaca Ünlü İsimlerden Başsağlığı Mesajı

Madonna: “İstanbul için, Türkiye için dua edin. Neden bir başkasını sevmek bu kadar zor?”

Enrique Iglesias: “Yüreğim sizinle İstanbul”

Irına Shayk: “Yine terör! Daha ne kadar çocuk, ana, baba ve kardeş ölecek? Ne kadar ağlayacağız? #prayforistanbul”

Elıjah Wood: “Kalbim İstanbul’da.”

Pınk: “Türkiye’deki saldırıdan etkilenenlere en içten taziyelerimi ve dualarımı gönderiyorum.”

Futbolculardan Başsağlığı Mesajı

Arda Turan: “Yine ciğerlerimiz yandı. Başımız sağ olsun Türkiyem. Bu acılara sebep olanlar kahrolsun!”

Lukas Podolski: “Terörü lanetliyoruz. Bugünkü hain saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına sabır ve yaralılara acil şifa dilerim.”

Alex Telles: “İstanbul’da yaşanan olay beni çok üzdü. Kimse bunu hak etmiyor. Tanrı sizi korusun.”

Pau Gasol: “Kurbanların ailelerine başsağlığı diliyorum.”

Muslera: “Yeter artık!! Birilerinin bir şeyler yapması lazım… Böyle güzel bir ülkede bunun olmaması lazım.”

Bilic: “İnanamıyorum. Bütün hayatını kaybedenlere başsağlığı diliyorum. Lütfen güçlü ol Türkiye.”

Sinema Yıldızlarıda Unutmadı

Birce Akalay: “Bu acı, bu korku çok fazla bize. Bu gece bir felaketler yekününün karanlığı çöktü ruhlarımıza. Sağım solum kapkara, bunca emanet can artık yok! Yok işte yok! Geniş resimlerden bakarken şizofren gibi ölümü yok sayamayız. Ancak ölümün karanlığında yok olup geniş resme bakmaktan kendimizi ala koyamayız. Bu ne yaman çelişkidir, ne bahtsız bir halet-i ruhiyedir koca bir millet için. Aklı korumak zor. Korkma. Korkma. Korkma”

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Fotoğraflar Kaybolyor Kaybolmasın Gitmesini İstemiyorum Sorunu Çözüm

Aras Bulut: “Usandık, yorulduk, tükendik!! Çok acı çok!! Kanamayı geçti yaralarımız, tükeniyoruz.. Lanetliyorum… Yeter artık!!”

Söz konusu hain saldırı için daha birçok ülke lideri ve ünlü isimde lanetleme mesajları gönderdi.

İlginizi çekebilecek diğer sayfalar; https://instagramtakipcisatinal.com/facebook/sayfa-begeni

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir