Sözcü Gazetesi Ne Zaman Kuruldu?

Sözcü Gazetesi Ne Zaman Kuruldu?

Sözcü gazetesi ülkemizde günlük olarak satılan ulusal bir gazetedir. 2020 yılı itibariyle gazetenin genel yayın yönetmenliğini Mustafa Çetin yapmaktadır. Gazete günümüzde en çok satan gazeteler arasında Sabah gazetesinin ardından ikinci sırada yer almaktadır. Bazen haftalık satışta ilk sıraya da yerleşmektedir.

Gazetenin merkezi İstanbul, Sarıyer’de bulunmaktadır. Ülkemizde yakından takip edilen tüm konuları internet üzerinden okunmasına da imkan vermektedir. Gazetenin web sitesi ülkemizde en çok ziyaret edilen web siteleri arasında dokuzuncu sırada yer almaktadır. Bu noktada Hürriyet ve Sabah gazetesinin arasında üçüncü sırada yer almaktadır.

Sözcü Gazetesi Kime Aittir? Ne Zaman Kurulmuştur?

Sözcü Gazetesi 2007 yılının Haziran ayında hizmet vermeye başlamıştır. Sadece daha önce “Gözcü” olarak satış yapan gazetesinin Doğan Holding tarafından satın alınmasıyla hayata geçmiştir. Gazetenin alınan isim haklarının ardından ismi değiştirilerek hizmete alınmıştır. Gazete ilk yayın hayatına başladığı dönemlerde günlük 60 bin adet satış rakamına ulaşmıştır. 2015 yılından itibaren internetin hayatımıza girmesiyle birlikte gazetelere olan ilginin azalması nedeniyle satış rakamlarında düşüş yaşanmıştır.

Berliner isimli formatta basılan gazetenin imtiyaz sahibi olarak Burak Akbay görülmektedir. Doğan Yayın Holding altında hizmet veren gazetelerden birisidir. Bu şirket aynı zamanda günümüzde Türkiye’nin en büyük medya kuruluşları arasında yer alması ile dikkat çekmektedir.

sözcü gazetesi

Sözcü Gazetesi Köşe Yazarları

Sözcü gazetesi köşe yazarları arasında çok ünlü isimler yer almaktadır. Bu isimlerden bazıları günlük, bazıları haftalık ve aylık yazılar yazmaktadır. Kendilerine ait köşelerde gündeme yakın konularda yazılar yayınlanmaktadır.

 • Emin Çölaşan
 • Uğur Dündar
 • Rahmi Turan
 • Bekir Çoşkun
 • Yılmaz Özdil
 • Necati Doğru
 • Saygı Öztürk
 • Soner Yalçın
 • Deniz Zeyrek
 • Ege Cansen
 • Çiğdem Toker
 • Murat Muratoğlu

Bu yazarlar gibi daha birçok yazar web üzerinden veya basılan gazetede yazarlık yapmaktadır. Ekonomi, gündem, magazin, sosyal hayat gibi çok farklı konularda önemli kariyere sahip insanların görüşleri bu makaleler aracılığıyla gazete tarafından okuyucularıyla buluşturulmaktadır. Site içerisinde bu yazarları günlük olarak okumak mümkün görülmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Trendyol Üzerinden Alışveriş Nasıl Yapılır?

Sözcü Gazetesi Tarafsız mı?

Sözcü gazetesi her gazete gibi tarafsız yayın yaptığını ifade etmektedir. Ancak ülkemizde medya kanalları konusunda insanların her zaman görüşlerinin bir noktada ayrıldığı bilinmektedir. Atatürkçü ulusal günlük gazete olarak hizmet vermeye başlayan medya yayın organı günümüzde daha çok siyasi güce hizmet vermesiyle eleştirilmektedir.

Ancak gazetenin yayınladığı haberlerde çok fazla reklam içeriğinin olmaması ve sahte başlıklarla kullanıcılarını kandırmadığı dikkat çekmektedir. Hem günlük gazete satışında hem de günlük web sitesine giren kullanıcı noktasında bunu ispatlamaktadır. Haftalık olarak 200 bine yakın gazete basılarak satışı yapılmaktadır. 1,5 TL ücretle satılan gazetenin kardeşleri olarak Korkusuz ve AMK öne çıkmaktadır. Yayımcılığınınsa Estetik Yayın A.Ş. tarafından yapıldığı bilinmektedir.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Sözcü Gazetesi Dijital Olarak Yayın Yapıyor mu?

Sözcü gazetesi günümüzde hem dijital olarak hem de basılı olarak yayın hayatına devam etmekte olan bir medya kuruluşudur.

Sözcü Ne Zaman Kuruldu?

Sözcü 27 Ağustos 2007 tarihinde kurulmuş ve İstanbul merkezli olarak yayın hayatına başlamıştır.

Sözcü Kıbrıs’ta Satılıyor mu? 

Sözcü basılı olarak Kıbrıs’ta satılmaktadır. Ayrıca dijital olarak tüm dünya genelinden ulaşılabilir.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir