Spotify Hesabı Nasıl Silinir?

Spotify Hesabı Nasıl Silinir?

Spotify hesap silme işlemi nasıl yapılır? Spotify milyonlarca kullanıcıya sahip popüler müzik uygulamalarından bir tanesi. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan bu uygulama, kullanıcılarına diledikleri müziklere kolayca erişim sağlama kolaylığı veriyor. Ayrıca kendi müzik listelerini oluşturarak bu müzik listelerini başka kişilerle paylaşmalarına olanak sağlıyor. Böylelikle hem müzik dinleyebiliyor hem de yeni müzik türleriyle tanışma imkânı yakalıyorlar.

 Spotify sunmakta olduğu bu özellikler sayesinde eşsiz bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Ancak kimi zaman kullanıcılar çeşitli nedenler dolayısıyla Spotify hesap silme işlemi yapmak isteyebiliyorlar. Fakat kullanıcıların pek çoğu bu işlemi nasıl gerçekleştirebileceğini bilmiyor. Sizler için bu yazımızda Spotify hesap silme işlemi nasıl yapılır ve hesap silme işlemi hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir, bütün ayrıntılarıyla bu yazımızda anlattık. Spotify hesap kapatma işlemi hakkında merak ettiğiniz bütün detaylara bu yazımızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Spotify neredeyse dünyanın her yerinde kullanılan ve oldukça popüler olan bir müzik uygulaması. Spotify bulunduğu sektöre giriş yaptığından bu yana birçok kullanıcı tarafından çok sevildi. Müzik şirketleri ve sanatçılar albüm ve şarkılarını artık yalnızca YouTube üzerinden değil, Spotify üzerinden de kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Bu bağlamda geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Spotify kullanıcıların gözdesi haline geldi. Ancak bazı durumlarda kullanıcılar mevcut spotify hesaplarını silmek isteyebiliyorlar. Eğer Spotify hesap silme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız aşağıda bahsettiğimiz adımları sırasıyla uygulayarak Spotify hesap kapatma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 • https://www.spotify.com/tr/about-us/contact/ adresine erişim sağlayın.
 • “İletişim Formu” yazılı olan seçeneğe tıklayın.
 • Açılacak olan sayfadan “Hesap” yazılı olan seçeneğe tıklayın.
 • Mevcut seçenekler içinden “Hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum” yazılı olan seçeneğe tıklayın.
 • Gelen sayfadan “Hesabı kapat” yazılı olan seçeneğe tıklayın.
 • Gelen sayfadan tekrar “Hesabı kapat” yazılı olan seçeneğe tıklayın.
 • Yeni açılacak olan sayfada hesap kapatma işlemini tamamladıktan sonra neler olacağından bahseden bir yazı bulunuyor. Bu yazıyı okuyun ve “Devam” seçeneğine tıklayın.
 • Ardından ekrana gelecek soruya uygun yanıtı verin.

Bu adımların ardından spotify hesap kapatma işlemini başarıyla tamamlamış olacaksınız.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Spotify Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

spotify hesap silme

Spotify Hesap Silme İşlemi Hakkında Merak Edilenler

Spotify hesap kapatma işlemini gerçekleştirmeden önce bilmeniz gereken birkaç ayrıntı bulunuyor. Bunlardan bazıları şu şekilde:

 • Mevcut spotify hesabınızı sildikten sonra kullanıcı adınız kalıcı olarak silinir. Tekrar yeni bir hesap oluşturmak istediğinizde aynı kullanıcı adıyla hesap oluşturamazsınız.
 • Mevcut hesabınızda oluşturmuş olduğunuz çalma listeleri kalıcı olarak silinir.
 • Mevcut hesabınızdaki takipçi kitlenizi kalıcı olarak kaybedersiniz.
 • Hesap silme işleminden sonra 2 hafta boyunca hesabınıza tekrar giriş yapmayı denememeniz gerekiyor. Zira silme işleminden sonra giriş yapmayı denediğinizde hesabınız tekrar aktifleşir ve silinmez.

Spotify Destek ile merak edilen tüm Spotify sorunlarınızı rahatlıkla çözebilirsiniz.

Spotify Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

https://www.spotify.com/tr/about-us/contact/ linke tıklayıp yukarıda belirttiğimiz adımları uygulayarak hesabınızı silebilirsiniz.

Spotify Hesabını Sildikten Sonra Aynı Kullanıcı Adıyla Yeni Bir Hesap Açabilir miyim?

Hayır. Hesabınızı kapatmış dahi olsanız aynı kullanıcı adını bir daha kullanamazsınız.

Spotify Hesabını Sildikten Sonra Çalma Listelerime Tekrar Ulaşabilir miyim?

Hesap kapatma işleminden sonra tüm çalma listeleriniz, takipçileriniz ve kullanıcı adınız kalıcı olarak silinir.

SEO hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir