Spotify Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Spotify Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Spotify kullanıcı adı değiştirme işlemi artık çok kolay! Spotify son zamanlarda müzik dinleme konusunda tam anlamıyla devrim yaratmış harika bir platformdur. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de pek çok kullanıcı Spotify Premium üyesi durumunda. Çok cüzi rakamlar ödeyerek ve 3 ay ücretsiz deneme ayrıcalığından yararlanarak dünyanın en popüler müzik dinleme platformundan yararlanmak mümkün.

Spotify Hakkında Temel Bilgiler

Spotify 2008 yılında ortaya çıkmış olmasına rağmen gerçek yükselişini son yıllarda gerçekleştirdi. Sadece birkaç dakikanızı ayırarak üyelik işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve neticede bu eşsiz dünyanın kapılarını aralayabilirsiniz. Spotify ile hem çevrimiçi hem de çevrimdışı müzik dinlemek mümkün. Kullanıcıların Spotify ile alakalı olarak sormak istediği pek çok konu olabiliyor. Bunlardan bir tanesi de hiç şüphesiz ki kullanıcı adı değiştirme sorunudur. Bu içerikte size Spotify üzerinden kullanıcı adının nasıl değiştirileceği hakkında bazı temel bilgiler vermeye çalışacağız.

Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme İşlemi Mümkün mü?

Spotify aslında çok gelişmiş bir müzik dinleme uygulaması olmasına rağmen bazı konular kafa karışıklığına yol açabiliyor. Özellikle de kullanıcıların isimlerini değiştirme noktasında zorlandığını söyleyebiliriz. Her şeyden önce Spotify’e üye olmak istediğiniz ilk anda sistem size manuel bir kullanıcı adı atar. Bu isim artık sizin kalıcı olan kullanıcı adınız olarak sisteme işlenir.  Spotify sistesinin ayarlar bölümünde müziklerle ve kullanıcı profiliyle alakalı pek çok ayar olmasına rağmen kullanıcı adını değiştirme şeklinde özel bir ayar bulunmamaktadır. Dolayısıyla da üyeler bu konuda bir talepte bulunsalar da ne yazık ki karşılık bulamıyorlar. Bir dönem böyle bir özelliğin açılması ve aktif olması adına Spotify forumlarında ilgi gören yazılar yazıldı ve hatta burada çeşitli oylamalar gerçekleştirildi.  Üyelerin pek çoğu bu durumdan rahatsız olduğu için bu özelliğin yakın zaman içinde eklenmesi gündeme gelebilir. Spotify üyelerine kullanıcı adını değiştir gibi bir ayar seçeneği sunmuyor ve istemedikleri bir kullanıcı adına mahkûm ediyor; ancak yine de üyeler çok ısrarı olursa topluluk yöneticileri yeni bir hesap açma noktasında yardımcı olabiliyor. Bununla beraber Spotify Öğrenci hesabını devreye sokarak indirim kazanmak da mümkün olabiliyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Spotify Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

spotify kullanıcı adı değiştirme

Kullanıcı İsimleri Listelerde Görünüyor

Spotify’da üyelerin en büyük zevklerinden bir tanesi de çevrimiçi ya da çevrimdışı şekilde çeşitli listeler oluşturmak. Tüm bu listelerin herkese açık şekilde sunulması mümkün; ancak kötü bir kullanıcı adıyla web üzerinde görüntülenmeyi kimse istemez. Bu durum kullanıcı ismi değiştirmeyi zorunlu kılmaktadır. Spotify ayarlar kısmına girdiğinizde isim, profil fotosu ya da mail adresi gibi seçenekleri değiştirmek mümkün; ancak aynı şey kullanıcı adı için ne yazık ki geçerli değildir. Neyse ki kullanıcı adı sizin sadece görüntülenme biçiminizi etkilemektedir. Yani Spotify platformuna giriş yapmak istediğinizde sistem size hiçbir şekilde kullanıcı adınızı sormuyor. Bunun yerine e-post adresiniz Facebook hesabınız ve şifreniz yeterli olabiliyor. Aynı şekilde şifre yenileme işlemlerinde de bu kullanıcı adları sizden talep edilmez.  Spotify’nin kullanıcı isimleri konusundaki bu tavrı tepki çekmektedir. Eğer Facebook üzerinden bağlanırsanız otomatik olarak Facebook’taki orijinal adınız, kullanıcı aktivitelerinde görüntülenmeye başlayacaktır. En azından geçici bir çözüm olarak böyle alternatif bir yol deneyebilirsiniz.

Sitemizi ziyaret ederek Spotify ürünlerimizi inceleyebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz;  https://instagramtakipcisatinal.com/spotify-takipci-satin-al

Spotify Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir