Steam Arkadaş Ekleme

Steam Arkadaş Ekleme

Halihazırda çeşitli oyunların yer aldığı büyük bir platform olan Steam arkadaş ekleme için belirli bir alışveriş limit şartı vardır. Bu tutarın üzerinde bir alışveriş yapılması üyelik sonrasındaki koşullardandır. Bunun olmasıyla arkadaş ekleme imkanı açılırken hem mobil hem de masaüstü versiyonlarında işlemler kolaylıkla gerçekleştirilir. Çok ufak farklar olsa da Steam her zaman için kaliteli işleyişini devam ettirmektedir.

Steam Arkadaş Ekleme (Mobil)

Çok daha fazla kullanılan mobil cihazlar üzerinden Steam açılarak işlemlere başlanır. Kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapılır ve sonrasında kimlik doğrulama gerçekleştirilir. Steam Support adresinden gelen maildeki giriş kodunun belirtilen yere yazılmasıyla hesap açılır, başlatılır. Şifrenin unutulma durumlarında da yine aynı işleyiş var olurken Steam de arkadaş ekleme sonrasında başlatılır. Sol kısımda üç satır simgesi var olurken buradan arkadaşlar sekmesine girilir. Arama çubuğu görülecektir ve oraya istenilen şekilde arama başlatılır. Var olan arkadaşlar arasında arama yapılabileceği gibi tüm oyunculara arasında arama yapılır. Alt kısımda bunun seçilmesi gereklidir. Bir arkadaş veya bir grup araması yapılması söz konusudur.

 Hemen Steam’de arkadaş ekleme için aramalar sonuçlandırılır. Iphone ve Android cihazlar özelinde aramaların hemen hemen aynı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Sonrasında alt kısımda listeleme olur. Arama çubuğu altındaki sıralamada kullanıcıya tıklanır ve sayfasına gidilir. Android sistemli cihazlarda ise iki kez dokunulması istenir. Arkadaş olarak eklemek istenen kişinin profiline gidilir ve durumdan emin olunur. Farklı bir kullanıcı olmadığı kontrol edilir ve orada arkadaş ekle- add friend seçeneği görülecektir. More kısmının hemen yanında olacak olan bu bölümden arkadaş ekleme tamamlanır. Sonrasında ise hemen arkadaşlar sayfanda bu kişinin görülmesi mümkündür. Ancak Steam de arkadaş ekleme özelinde kabul görme şartı da olabilmektedir. Böyle bir durumda arkadaş olarak eklenen kişinin teklifi kabul etmesi gerekir. Bunun ardından arkadaşlık durumu başlayacaktır. Kişinin reddetmesi halinde ise Steam arkadaş sayfasında görülmesi söz konusu değildir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Trendyol Üzerinden Alışveriş Nasıl Yapılır?

steam arkadaş ekleme

Steam Arkadaş Ekleme (Masaüstü)

Bilgisayarlarda Steam nasıl arkadaş eklenir sorusu hemen tüm yönleriyle aynıdır denilebilir. Giriş yapılmasının ardından arkadaşlar sayfası üzerinden ekleme gerçekleşir. Ardından aramalar sonucunda bulunan kişinin kabul etmesiyle süreç tamamlanır. Aynı şekilde alışveriş limit şartı yine var olmakla beraber Steam arkadaş ekleme sorunu yaşanabilmektedir. Kullanıcının aktif olması gereklidir ve limitin gerçekleşmemesi halinde arkadaş ekleme butonu görülmeyecektir.

Arkadaşlığın eklenmesi sonrasında ise çoğunlukla karşı tarafın kabul etmesi beklenir. Neden arkadaşlar listemde gözükmüyor sorusunun başlıca nedeni de budur. Doğrudan Gruplar özelinde de arkadaş ekleme yapılabilirken birden fazla arkadaşın aynı anda eklenmesinde de sakınca yoktur. Böylelikle çok daha kolay takip olur, Steam üzerindeki işlemlerle ilgili süreçlerin nasıl yapıldığı da bilinebilir. Steam özelinde arkadaş ekleme Steam dil sorunu da bulunmamaktadır. Bundan dolayı herkes tarafından dakikalar içinde arkadaşların eklenmesi ihtimali yüksektir.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir