Steam İndirimleri Ne Zaman Başlar?

Steam İndirimleri Ne Zaman Başlar?

Steam indirimleri ne zaman başlar? En merak edilen konu başlıkları arasında yerini alır. Bu doğrultuda Steam Yaz (Summer Sales) İndirimi, Steam tarafından gerçekleştirilen en önemli indirim dönemi olmaktadır. Genellikle okulların yaz tatiline girdiği hafta yahut ertesi gününde indirimler başlar. Gerçekleştirilen Steam indirimlerinin süresi ise, 2 hafta kadardır.

Steam indirimleri son iki yıl içerisinde 22 Haziran tarihinde başlayıp 5 Temmuz tarihinde son bulmaktadır. Steam yaz indirimleri 22 Haziran ayında Türkiye saatiyle 20:00’da başlamış olup Temmuz ayında Türkiye saatiyle 00:00’da sonlanır.

Steam yaz indirimleri kapsamında binlerce oyunda ve binlerce genişleme paketinde (DLC) %90’a ulaşan indirimler olur. Bunun dışında Steam tarafından zaman zaman düzenlenen ödüllü etkinlikler vasıtasıyla kullanıcılara ekstra özellikler verilir.

Steam Cadılar Bayramına (Hallowen) Özel İndirimler

Steam tarafından gerçekleştirilen dört büyük indirimin varlığı söz konusudur. Bu anlamda sorulan steam indirimleri ne zaman başlar? Konusu kapsamında bu indirimlerin arasında, en az oyunun indirime girdiği dönem olma özelliği taşımaktadır.

Steam Cadılar Bayramı indirimlerinde çoğunlukla, gerilim ve aksiyon türünde oyunların indirime girmektedir. Bu kapsamda AAA sınıfı olarak ifade edilen çok fazla oyunda %90’a ulaşan indirimler olur. Cadılar Bayramı indirimleri her yıl ortalama olarak 5 gün sürer. Bu indirimler Ekim ayının son haftası ile Kasım ayının ilk haftasını kapsar.

Steam Kara Cuma (Black Friday) ve Sonbahar İndirimi

Steam tarafından gerçekleştirilen ve oldukça ilgi çekici nitelikte indirimlerden biri de Kara Cuma ve Sonbahar indirimleridir. Steam Kara Cuma (Black Friday) ve Sonbahar indirimleri oldukça kayda değer indirimler olma niteliğine sahiptir. Bir sıralama yapılması gerekirse en büyük üçüncü Steam indirimi Steam Kara Cuma ve Sonbahar indirimleridir.

İki farklı indirim dönemi birleştirilerek oyun meraklılarına binlerce oyunda %90’a ulaşan indirim imkanı sunulur. Steam Kara Cuma (Black Friday) ve Sonbahar indirimleri ortalama olarak 7 gün sürer. Bu kapsamda Kasım aynın son haftası indirimler gerçekleşir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Teknoloji Nedir?

Steam Kış (Noel) İndirimi

Steam Kış indirimleri en büyük ve kayda değer ikinci Steam indirim dönemi olma özelliğine sahiptir. Bu indirim süresi boyunca binlerce oyunda %80’e, %90’a ulaşan indirimler söz konusudur. Bu son derece yüksek düzeyli indirim oranları pek çok AAA sınıfı oyunu da kapsar. İndirimler böylesine cazip olunca steam indirimleri ne zaman başlar? Sorusu pek çok insan tarafından sorulmaktadır.

Düzenlenen Steam Kış indirimleri 14 gün sürer. Bu kapsamda genellikle Aralık ayının 3. haftasında başlar. Steam Kış indirimlerinin sona erme tarihi ise ocak ayının ilk haftası içerisindedir. Steam Yaz indirimleriyle benzer olarak Steam tarafından çeşitli ödüllü etkinlikler gerçekleştirilir. Steam kış indirimleri,Türkiye saati ile 20:00’da başlar. Oyun severler tarafından son derece önemli olan Steam Kış indirimin son günü ise Türkiye saati ile 00:00’da son bulur.

Sitemizi ziyaret ederek ürünlerimizi ve hizmetlerimizi inceleyebilir sosyal medya hesaplarınızı yükseltebilirsiniz; https://instagramtakipcisatinal.com/instagram-fotograf-indirme-pc

Teknoloji Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir