Swarm Hesabı Nasıl Gizlenir?

Swarm Hesabı Nasıl Gizlenir?

İnsanların nerede olduklarını internet ortamında gösteren Swarm uygulaması, kullanıcılarına bir takım bilgileri gizleme fırsatı da veriyor. Swarm hesap gizleme işlemi sayesinde kullanıcılar, istemedikleri bilgilerin farklı kişiler tarafından görülmesini engelleyebilir.

Swarm Nedir?swarm hesap gizle

İnternet teknolojisinin gelişmesi ve ardından da mobil cihazların kullanıma girmesiyle birlikte insanların hayatına uygulamalar girmeye başlamıştır. Bilgisayarlarda yer alan programlara çok benzese de bu uygulamalar çok daha fazla ilgi görmüş ve insanlar tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Farklı özellikleri olan uygulamalardan bazıları giderek popüler olmaya başlamıştır. Swarm da bu şekilde popüler olan uygulamalardan bir tanesi olarak dikkat çekmektedir.

Swarm, kişilerin yerlerini gösteren bir uygulama olmasına rağmen kısa sürede kendini geliştirmiş ve kullanıcılarına farklı kolaylıklar da sağlamaya başlamıştır. Bu kolaylıkların başında mesafe gösterimi gelmektedir. Swarm kullanan iki kişi, aralarında ne kadar mesafe olduğunu rahatlıkla görebiliyorlar. Böylece aynı şehirde yaşayan kişiler, birbirinden habersiz dışarı çıktıklarında buradaki check in sayesinde buluşabiliyor ve eğlenceli zamanlar geçirebiliyorlar.

Swarm Hesap Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Swarm kullanıcıları, sürekli birbiriyle etkileşim halindedir. Bazı ayarlamalar yapılmaz ise kullanıcıların yapmış oldukları paylaşımlar herkes tarafından görülebilir. Örneğin aynı alışveriş merkezinde yer alan kişiler, yapılan paylaşımları görebilir ve birbirlerini arkadaş olarak ekleyebilir. Swarm hesap gizleme işlemi sayesinde bu durum engellenebilir. Böylece insanlar rahatsızlık duydukları bu tür arkadaşlık istekleri ya da benzer işlemlerden kurtulabilir.

Kullanıcılara büyük kolaylık sağlayan bu işlem aşağıdaki adımlar izlenerek yapılabilir. Bu adımlar şu şekildedir:

  • Swarm profillerinin tamamen gizlenmesi gibi bir işlem şuanda mümkün değildir fakat bir takım kısıtlamalar ayarlardan yapılabiliyor.
  • Swarm hesabına giriş yapıldıktan sonra kullanıcıların çark ikonuna tıklayarak ayarlar bölümüne geçiş yapması gerekiyor.
  • Ayarlar kısmında ise birçok seçenek yer alıyor ve kullanıcılar bunları inceleyerek istedikleri kısıtlamaları yapabilirler.
  • Temas bilgileri ve check in bölümünde yer alan ayarlardan profilin tamamı olmasa da önemli bir kısmı gizlenebiliyor.

Ayarlamalar Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Ayar bölümüne giriş yaptıktan sonra birçok seçenek olduğu görülecektir. Kullanıcılar özellikle telefon numaralarını ve mail adreslerinin gizli kalmasını istiyorlarsa mutlaka “Temas Bilgileri” bölümünde yer alan tik işaretlerini tamamen kaldırmaları gerekiyor. Bu sayede bu bilgiler kimse tarafından görülmeyecektir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Etkileşim Arttırma Yöntemleri

Ayrıca check in bölümünde yapılacak olan ayarlamalar da son derece önemlidir. Söz konusu bölümde yer alan ilk seçenekte “Halka açık bir mekanda check in yapmış kişilerde beni de göster” ya da benzer bir ifade yer alır. Bu seçenekte tik olursa kişiler, farklı kullanıcılara check in yapılan yerde gözükecektir. Bu da bazı kişiler için rahatsızlık veren bir durum olarak dikkat çekiyor. Bu tür bir görünmeyi istemeyen kullanıcıların buradaki tik işaretini kaldırmaları yeterli olacaktır. Böylece check in yapılan yerde herkese görünme gibi bir durum ortadan kalkmış olacaktır.

Buradaki diğer seçenekler incelendiğinde kullanıcıların arkadaşlarının ya da gittikleri mekan sahibinin de check in edebilmesini mümkün hale getiren seçenekler vardır. Dolayısıyla da isteyen kullanıcılar buradan yapacakları ayarlamalarla sayesinde bunları da engelleyebilirler.

Yine burada yer alan diğer bölümlerden arkadaşlık istekleri ve mesajlarla ilgili de bir takım ayarlamalar yapılabiliyor. Swarm hesap gizleme işlemi bu şekilde dolaylı da olsa gerçekleştirilmiş oluyor.

Swarm Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Swarm hesabı gizleme işleminin nasıl yapıldığı yukarıda detaylı olarak anlatılmıştır. İnsanların merak ettikleri bir diğer konusu ise hesap dondurma işlemi ile ilgilidir. Bu işlem sayesinde kullanıcılar, hesaplarını bir süreliğine pasif konuma almayı hedeflemektedir. Ayrıca bu işlem yapıldığında kullanıcıların bilgilerinin silinmesi gibi bir durum da söz konusu değildir. Bu tür avantajlarından dolayı kullanıcılar tarafından nasıl yapıldığı merak edilen işlemlerden bir tanesidir.

Swarm hesap gizleme işleminde olduğu gibi hesap dondurma konusu da tam olarak yapılamamaktadır. Yani kullanıcılar istedikleri zaman hesaplarını maalesef donduramıyorlar. Bunun için geçerli bir sebepleri olduğunda direkt Swarm ile iletişime geçilmesi gerekir. Fakat bu girişimin de tam olarak sonuç vereceği kesin değildir. Bundan dolayı da kullanıcılar bunun yerine hesap silmeyi tercih ediyorlar.

Hesap silme işlemi ise Swarm içinde yapılabiliyor. Üstelik bu işlem son derece kolay ve kısadır. Fakat kullanıcıların bunun geri alınamayacağını bilmesi ve buna göre hareket etmesi gerekir.

Swarm hesabı nasıl gizlenir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Swarm’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca birçok sosyal medya platformu için takipçi, beğeni ve video görüntüleme hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Hizmetlerimizi incelemeyi unutmayın.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Web Uygulamasında Mesaj Nasıl Atılır?

Swarm hesabı nasıl gizlenir konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir