T24 Haber Sitesinin Sahibi Kim?

T24 Haber Sitesinin Sahibi Kim?

T24 haber sitesi ülkemizde internet gazetesi olarak hizmet vermeye başlayan bir sitedir. Tempo24 ekibi tarafından çıkarılan gazete ülkemizde en çok ziyaret alan haber sitelerinden birisidir. Türkiye sıralamasında 2020 itibariyle ilk 100 içerisinde yer almaktadır.

Günlük haberleri kendi gözlerinden tarafsız olarak aktardıklarını iddia ederek yayın yapmaktadır. Siyasi, gündem, ekonomi, moda, magazin gibi birçok konuda sitede haberleri anlık olarak bulmak mümkündür. Siyaset ve dini anlamda yaptığı aykırı yayınlarıyla tanınmış aynı zamanda tepki çekmiş, merkezi İstanbul’da olan bir gazetedir.

T24 Haber Sitesi Kime Aittir?

T24 haber sitesinin sahibi Tempo24 Basın Yayın Prodüksiyon şirketidir. Gazetenin yazı işleri müdürlüğünü Miray Tamer yaparken, genel yayın yönetmenliği koltuğunda Doğan Akın yer almaktadır. Gazeteye Hasan Cemal’in de katılımıyla ve kitle fonlama yöntemiyle T24 Okur Fonu kurulmasıyla dikkat çekmeye başarmıştır. Bağımsız basın platformu olarak bu fonlamayla “Punto24” kurulmuştur.

Gazetenin en dikkat çeken haberleriyle Hz. Muhammed’in tasvirini yayınlayan Charlie Hebdo saldırısı sonrasında, bu derginin bir sayısını tam olarak yayınlamıştır. Yakın siyasi tarihinin en önemli olaylarından olan Gezi Parkı eylemelerinde yaptığı haberler ile tartışmaların merkezinde yer almıştır. Sosyal medya kanalları ve web sitesi üzerinden yaptığı haberler ile özellikle sol kesim tarafından takdir almaktadır.

t24 haber

T24 Haber Sitesi Ne Zaman Kuruldu?

T24 Haber sitesi 1 Eylül 2009 tarihinde www.t24.com.tr adresi üzerinden hizmet vermeye başlamıştır. Sanal gazete slogan olarak “Bağımsız İnternet Gazetesi” yazısını tercih etmiştir. Sitenin ülkemizde tanınmasına neden olan olaylardan birisi de WikiLeaks olayında ülkemizde bu içeriklerin paylaşıldığı sitelerden birisi olmasıdır. Bu sayede hem ülkemizde hem dünyada tanınması ile dikkat çekmektedir.

Hasan Cemal’ın yazarlığı gelmesiyle birlikte bir kez atılım yapan gazete 2019 yılında “T24 Yıllık” adında bir yayınını raflara koymuştur. Bu aynı zamanda ülkemizde ilk defa uygulanan bir sistemdir. 2015 yılında Harvard Üniversitesi tarafından “Dürüstlük ve Vicdan Ödülü” almış Türkiye’de ki ilk ve tek gazete olma özelliğine sahiptir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

T24 Haber Sitesi Tarafsız mı?

T24 Haber sitesi bağımsız olduğunu ve yoruma açık olan tarafsız yayınlar yaptığını ifade etmektedir. Ancak birçok kişiye göre sola meyilli olan bir medya kuruluşu olma özelliğine sahiptir. Bunda takipçi kitlesinin buna eğimli olmasının da etkisi olduğu söylenebilir. Fetö davalarında önemli bir noktada bulunan Fuat Avni davasında gazetenin kurucularından olan Doğan Akın yargılanmış ancak suçsuz bulunarak beraat etmiştir. Önemli yazarlardan bazıları aşağıda ki gibidir.

 • Ahmet Sever
 • Emrah Akın
 • Deniz Can
 • Hande Çayır
 • Hasan Cemal
 • Leyla Alp
 • Metin Munir
 • Oya Baydar
 • Şirin Payzın
 • Ümit Otan
 • Vecdi Sayar

Bu yazarlardan birçoğu günlük olarak yazılarını internet sitesinde yayınlamaktadır. Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube gibi sosyal medya kanalları üzerinden de yayınları paylaşılmaktadır.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

T24 Nedir?

T24, basın ve yayın organı olarak hizmet vermekte olan bir medya kuruluşudur.

T24 İnternet Sitesi Var mı?

T24 internet sitesi aracılığı ile haberleri ve programları takip edebilirsiniz.

T24 Yurtdışından Takip Edilebilir mi?

T24 gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra yurtdışından takip edilebilir. Ayrıca internet sitesi üzerinden de takip edilmesi mümkündür.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir