Taner Ölmez Kimdir?

Taner Ölmez Kimdir?

Son yıllarda ekranda başarılı pek çok dizide gördüğümüz Taner Ölmez kimdir? Taner Ölmez 9 Ağustos 1986 yılında Tunceli’de doğmuştur. Anne ve babası da Tunceli doğumlu olan Taner Ölmez köken olarak da Tuncelili’dir. 6 yaşını doldurduğu sıralarda ailesi ile birlikte İstanbul’a gelmişler ve eğitim hayatına İstanbul’da devam etmiştir. Taner Ölmez, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü tamamlamıştır.

Taner Ölmez’i ilk kez televizyonda gördüğümüz projesi ise 2009 yılında rol aldığı Kapalı Çarşı adı verilen dizidir. Sonrasında ise reyting rekorları kıran pek çok dizide Taner Ölmez’in başrol oyuncusu veyahut yardımcı rollerde yer aldığı gözlemlenmiştir. Başarılı oyuncu;

 • Muhteşem Yüzyıl
 • Medcezir
 • Çıplak Gerçek
 • İstanbul’un Altınları
 • Tatar Ramazan
 • Kül ve Ateş

Gibi pek çok dizide oynamıştır. Son dönemde ise Mucize Doktor adıverilen dizide başrol oyuncusu olarak pek çok insan tarafından beğenilen ve benimsenen bir rolü canlandırmaktadır. Dizi farkındalık yaratmak için yabancı bir diziden uyarlanan ve otizmli bir çocuğun doktor oluşunu, insanların hayatını kurtarışını ve toplum içerisinde ne gibi zorluklar yaşadığını pek çok insana göstermek amacıyla televizyona yansıtılmaktadır. Reyting rekorları kıran dizide Taner Ölmez, Ali Vefa karakter ile seyirci karşısına çıkarken son dönemde rol aldığı bu dizi ile de yıldızını iyice parlatmıştır. Reklam filmlerinde de yer almaya başlayan Taner Ölmez’in kariyerinin altın çağı ise 2019-2020 yılı olarak belirlenmiştir.

Taner Ölmez’in Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Taner Ölmez’in boyu 1.79 santimetredir. Oyuncu 65 kilodur ve aslan burcudur.

Taner Ölmez’in Yaşı Kaçtır?

 Taner Ölmez 34 yaşındadır.

taner ölmez

Netflix’in İlk Türk Dizisi ‘ Muhafız: Hakan’

Netflix’in ilk Türk dizisi olarak yayımlanan Muhafız Hakan’ın üçüncü sezonunda yer alan Taner Ölmez, başarılı oyunculuğu ile pek çok insanı kendisine hayran bırakmıştır. Oyuncunun hayranları tarafından ‘senin için izleyeceğiz’ gibi yorumlar yapıldığı görülmüştür.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Reklam Projeleri

Son dönemde tüm dünyayı saran corona virüsüne karşı alınması gereken önlemlerin bildirildiği sağlık bakanlığı tarafından oluşturulan reklam projelerinde Taner Ölmez, halkın uygulaması gerektiği 14 kuralı belirtmiştir. Sağlık Bakanlığı ile yürütülen bu reklam filmi ile pek çok insana ulaşan Taner Ölmez, herkes tarafından benimsenen ve gerçekçi bir doktormuş gibi algılanan bir isim olarak görülmeye başlamıştır. Oyuncunun rolünü çok iyi yerine getirmesi sebebiyle insanlar oyuncu olarak değil gerçek bir karakter olarak hayatlarında Taner Ölmez’e yer vermeye başlamışlardır. Aynı zamanda oyuncunun pek çok filmi de mevcuttur.

Taner Ölmez’in Yer Aldığı Filmler

 • İçten sesler korosu
 • Müslüm
 • Gerçek kesit: manyak
 • Kırık Kalpler Bankası
 • Uzun Hikaye
 • Çıplak Gerçek

Oyuncunun yer aldığı başarılı bazı rolleri olarak bilinmektedir. Taner Ölmez son dönemde adını çok sık duyuran ve herkes tarafından benimsenen bir oyuncu olarak çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin v yaşlıların kalbini kazanmıştır.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Taner Ölmez Kimdir?

Taner Ölmez, Ülkemizde birçok başarılı filmde oynamış, tiyatro ve sinema alanında başarıları olan sanatçımızdır.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir