THY

THY

THY bilet alma ve iptal etme işlemleri online olarak şirkete ait web sitesi üzerinden kolayca yapılabiliyor. Web sitesine giriş yaptıktan sonra tek yön, gidiş-dönüş, çoklu uçuş, Check-in yapma gibi çok sayıda işlemi anlık olarak yapabiliyorsunuz.

THY online bilet alma işlemini yapabilmeniz için üye olmanıza gerek yok. Sadece bilet alma işlemi değil site üzerinden seyahat sigortası, araç kiralama, otel rezervasyon işlemleri yapmanıza da izin veriliyor. Tüm bu işlemleri dikkatli ve yanlış bilgiler paylaşmadan yapmanız önemli olacaktır.

THY Online Bilet Alma Nasıl Yapılır?

THY online bilet alma işlemi yapabilmek için ilk adım olarak web sitesine girmeniz gerekiyor. Tüm bu işlemleri adım adım yapmalısınız. Şimdi sizlere bu adımlar hakkında sırayla bilgi verelim.

  • Gidiş-dönüş, tek yön ve çoklu uçuşu tercih etmelisiniz.
  • Nereden, nereye, hangi tarihte, kaç kişi uçacağınızı seçmelisiniz.
  • Arama kısmına tıkladıktan sonra size seyahat edebileceğiniz saat bilgileri çıkacaktır. Bunu seçim ileri adıma geçmelisiniz. Sınıf tercihinizi de buradan yapmalısınız.
  • Uçuşu seç dedikten sonra kimlik bilgisi sayfası karşınıza gelecektir. Burayı da tamamladıktan sonra ödeme kısmına geçiyorsunuz.
  • Ödeme işlemlerin de kredi kartı bilgilerinizi girerek online ödeme yapıyorsunuz. Bu sayede biletinizi almış oluyorsunuz. Son 24 saat kala Check-in yaparak işlemi sonlandırıyorsunuz.
thy bilet alma

THY Online Bilet İptal Etme Nasıl Yapılır?

THY online bilet iptal etme ani veya beklenmedik durumlar yaşandığında kullanılabilecek bir sistemdir. Bu sistemi kullanmak da bilet almakta olduğu gibi online olarak yapılamıyor. Şirketin sitesinde verilen bilgide iptal etme işlemini satış ofislerine uğrayarak veya çağrı merkezini arayarak yapabileceğiniz bilgisi veriliyor. Tek yapmanız gereken müşteri hizmetlerini arayarak uçak biletinizi iptal ettirmek istediğinizi söylemek olacaktır. Satış temsilcileri sizlere bu konu hakkında gerekli yardımı sunacaklardır.

 Şirket politikası gereği bu işlemler için belirli bir ücret alınmaktadır. Bu işlemi herhangi bir kesinti yapmadan yapan firmalar olmakla birlikte THY iptal işlemi için kesinti yapmaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Trendyol Üzerinden Alışveriş Nasıl Yapılır?

  • THY uçuşa 1 saat kala herhangi bir bilet değişikliği yapmamaktadır.
  • Uçuşa son 12 saat kala değişiklik yapacaklar 150 TL ile ücretlendirilmektedir.
  • Uçuşa 12 saatten daha uzun bir zaman kaldırsa bu işlem ücreti 100 TL’dir.
  • Bilet değişiklikleri gidilecek bölgeye göre yapılmaktadır. İç hatlar uçuşunda iç hatlar değişikliği, dış hatlar uçuşlarında dış hatlar uçuşu biletlerle değişim yapılabilir.

Ayrıca bilet iptal etme veya değişim işlemleri alınacak hizmete göre farklı şekilde ücretlendirilmektedir. Tercih ettiğiniz sınıfa göre şirket sizden ona göre ücret talep edilmektedir. Son 12 saat kala değişiklik yapmak isterseniz aldığınız bilet fiyatı üzerinden %40 kesinti yapılmaktadır.

THY Online İşlemlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

THY online işlemler sayesinde oturduğunuz yerden hiçbir satış ofisine gitmeden satın alma, iptal etme ve değişiklik yapabilmeniz mümkündür. Bu noktada dikkat etmeniz gereken noktalar bilgilerinizi yanlış girmemek ve size verilecek olan uçuş numarasını unutmamak olacaktır. Bu kod sayesinde biletinizi rezerve ettikten sonra istediğiniz işlemi yapmanıza yardımcı olunmaktadır.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir