Trendyol Üzerinden Alışveriş Nasıl Yapılır?

Trendyol Üzerinden Alışveriş Nasıl Yapılır?

Trendyol ülkemizde 2010 yılından itibaren e-ticaret sektöründe hizmet vermeye başlayan bir e-ticaret sitesidir. Ülkemizde önemli bir boşluğu doldurmayı başaran sitede çok sayıda markaya ait ürün bulunmaktadır. Kısa sürede önemli sayılacak bir üye sayısına ulaşan sitede önemli şirketlerden destek alınması ile seviye atlamıştır. Birçok şirketle aynı zamanda ortaklık kurulması ile birlikte günümüzde sektörün en önemli oyuncularından birisi haline gelmiştir. Peki Trendyol alışveriş sistemi nasıl çalışır?

2016 yılında Galatasaray Kadın Voleybol Takımına üç yıllık bir sponsorluk anlaşması imzalanmıştır. Ayrıca dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden birisi olan Alibaba Group tarafından 728 milyon dolarlık ciddi bir yatım almayı başardı.

Trendyol Firması Kime Aittir?

Trendyol 2010 yılında eğitimini Amerika tamamlamış olan Demet Mutlu tarafından kurulmuştur. 3 yıl içerisinde önemli derecede büyümeyi başaran, sağladığı %80-%60’lık indirimler ile insanların alışveriş alışkanlıklarını değiştirmeyi başarmıştır. 2013 yılında yeni ofisine taşınan firmanın gelişimi hız kesmeden devam etmiştir.

Bu dönemde Kleiner Perkins ve Avrupa Kalkınma Bankası tarafından yatırıl almayı başarmıştır. 2020 yılı itibariyle sitenin 18 milyon aktif müşterisi olduğu bilinmektedir. Ülkemizin en çok ziyaret edilen ilk 20 sitesi arasında yer almaktadır. Günde 15 milyona yakın tekil ziyaretçi olan site yaptığı yatırımlarına her gün yenisini ekleyerek gelişimini sürdürmeye devam etmektedir.

trendyol firması

Trendyol Firması Ne Zaman Kuruldu?

Trendyol firması e-ticaret sektöründe hizmet vermek için 2010 yılında kurulmuştur. Şirketin merkezi günümüzde Sarıyer’de bulunmaktadır. Şirkete ait Kocaeli’de bir operasyon merkezi vardır. Bu merkez üzerinden tüm dağıtım işleri takip edilmekte ve insanlara gönderilmektedir.

Site günümüzde farklı iştirakleriyle de dikkat çekmeyi başarmıştır. E-ticaret sitesinin yanı sıra Ar-Ge çalışmalarının ardından;

  • Trendyol.com
  • Trendyol Tech
  • Trendyol Express
  • Dolar
  • Trendyol.de

Çıkararak hizmet vermeye başlamışlardır. Bu sistemlerden Express hizmeti, e-ticaret sitesinden alışveriş yapanlara direkt olarak ulaşım sağlamayı başarmak için oluşturulmuştur. Dolap, ikinci el ürün satışlarının yapılması için hazırlanmış bir uygulamadır. Bunun aynında korona virüs salgını sonrasında “Trendyol Go” adı ile oluşturulan online market sektörüne giriş yapmıştır. 2019 yılında yapılan açıklamada site bir yıl içerisinde 200 milyon ürün satışını başarmıştır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

Trendyol Üzerinden Alışveriş Nasıl Yapılır?

E-ticaret platformu içerisinde çok önemli markalara ait özel sayfalar bulunmaktadır. Bu markalar arasında alışveriş yapmak içinse ilk olarak üye olmak gerekiyor. Bunun ardından her şey çok basit bir şekilde yapılabilmektedir.

Üyelik işleminin tamamlanması için aktivasyon mailine onay vermek gerekiyor. Sepetinize eklediğiniz ürünler için kapıda ödeme, kredi kartı, havale gibi yöntemleri tercih ederek işlemi tamamlamak mümkündür. Markalar burada sunmuş oldukları ürünleri belirli bir indirim oranıyla insanlara sunuyor.

Alışveriş sırasında tüm ürünler hakkında detaylı bilgiler, kaç adet kaldığı ve canlı destek hizmetiyle anlık olarak çözümleme imkanı da sunuyor. Ayakkabı, elbise, gözlük, farklı konularda alışveriş yapma imkanı sunuluyor. Trendyol üzerinden alışveriş hakkında tüm detayları size aktardık, bizi takipte kalmaya devam edin!

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Trendyol Nedir?

Trendyol, internet üzerinden giyim ve elektronik ana kategorileri ile daha birçok kategoride ürün satışı sağlamakta olan bir e-ticaret sitesidir.

Trendyol Üzerinden Satış Yapabilir miyim?

Trendyol sistemi üzerinden kendi mağazanızı açarak satış yapabilirsiniz. Satış yaptığınız ürünler için komisyon ödemeniz gerekecektir.

Trendyol Güvenilir mi? 

Trendyol güvenilir olarak hizmet vermekte olan E-ticaret firmasıdır. Gönül rahatlığı ile alışveriş yapılabilir. İade imkanı bulunur.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir