Türksat 4A Uydu Ekleme

Türksat 4A Uydu Ekleme

Hâlihazırda herhangi bir ek ücret durumu olmadan Türksat 4a uydu ayarları son derece basit şekilde yapılabilmektedir. Öncelikli olarak ilk işlemle birlikte birçok farklı nedenle uydu ekleme ve frekans ayarlarının yapılması gerekmektedir. Bir kanalın silinmesi halinde ya da frekans değişikliklerinde bu durum zorunludur. Yeniden kanalların izlenebilir hale gelmesi adına Türksat 4a frekans araması gerçekleşir. Bu işlemler hemen yapılabilirken uydunun kullanımı noktasında ise herhangi bir sorun yaşanmaması adına da önemlidir. Hızlı bir şekilde menü üzerinden uydu sekmesinden kurulum gerçekleştirilmektedir. Televizyon modellerine göre ekran değişikliği olabileceği gibi işlemlerin çok daha hızlı olması da mümkündür. Yapılacak uydu kurulumu sonrasında ise kanal aramalarına başlanır.

Türksat 4A Frekans Ayarla

Tüm kanalların silinmesinin ardından menüden uydu listesi seçilir. Burada Türksat 42 E seçeneği olmalıdır ve sonrasında kanal arama kısmına girilir. Arama seçeneği özelinde ekranda bulunan kısma Türksat 4a frekans bilgileri verilir. Türksat 4a uydu ekleme işlemlerinde otomatik kanal taraması bu şekilde başlatılır, kanal listesi oluşturulur. Var olan Türksat 4a uydu kurulumu sonrasında bu işlemlerin yapılmasıyla kanallar eklenir. İlk kez kanal arama ve uydu kurulumu yapılması halinde ise hangi uyduların seçili olduğu kontrolü şarttır. Çünkü farklı uyduların kurulumları ve sonrasında kanalların buna göre eklenmesi de söz konusu olabilmektedir.

türksat 4a uydu ekleme

Arama sonrasında kanalların çıkmama hali de olabilmektedir. İhtimal dahilinde olan uydunun gelmeme durumu sinyal gücüyle ilgilidir. Sinyalin alınmaması halinde uydu kurulumu gerçekleşmeyecektir. Hemen güncellemelerin kontrol edilmesi önerilir ve yazılım güncellemeleri başlatılabilir. Sonrasında ise sorunsuz bir şekilde çalışacağı görülecektir. Yapılacak güncelleme işlemlerinin ardından yine problemin devam etmesi veya güncelleme halinin olmamasında ise tek bir seçenek kalır. Uydu özelinde fabrika ayarlarına dönüştür. Fabrika ayarlarına dönme seçeneği her cihazda var olurken yeniden kurulum yapılmasını da beraberinde getirecektir. Tüm verilerin silinmesi anlamına gelir. Bu durumun yapılması en son seçenektir. Bundan dolayı çok dikkatli olunmalıdır. Ancak silme işlemi ardından türksat uydu ayarlama kurulumla beraber yapılabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

Türksat 4a Artıları Neler?

  • Otomatik kurulum başlatarak kanalların eklenmesi sağlanır.
  • Güncellenmiş ya da frekans değişikliğine gitmiş kanalların yeni frekans bilgileri hemen eklenir.
  • Kanal aramaları sorunsuz olurken frekans verilerinin belirtildiği şekilde girilmesiyle izleme gerçekleşir.
  • Herhangi bir frekans ayarının yapılması Türksat 4a uydu açısından yeterlidir.
  • Basitleştirilmiş menü ve Türkçe arayüz kullanımıyla hemen uydu kurulum başlatılabilir.

Türksat 4a Uydu Arama Yap

Uydu ayarlama özelinde frekans, polarizasyon, sembol oranı, şebeke arama bölümleri vardır. Buradan kanallar çıkartılır ve eklenir. Bu verilerin mutlak surette doğru girilmesi önemlidir. Şebeke arama seçeneğinin açık olmaması durumunda uydu frekans aramaları yapılması da söz konusu değildir. Ayrıca otomatik aramayla doğrudan televizyona ekleme sağlanır. Frekansların güncellemesi gelebilir veya kanal bilgileri değişebilmektedir. Bunun olmasıyla birlikte uydu kurulumla birlikte kanal güncelleme sistemi özelinde işlemlerin otomatik olarak yapılması da istenebilir.

Yapılacak türksat 4a uydu ekleme ile beraber devamlı değişen frekansların takip edilmesine de gerek kalmayacaktır. Hızlı bir şekilde isteklere uygun olarak kanalların yeni frekanslardan alınması mümkündür. Yapılacak arama süreçleri için Türksat 4a frekanslarından herhangi birisinin bilinmesi yeterli olup hemen Türkçe ara yüz kullanımıyla işlemler tamamlanır. Hiçbir kayıp durumu olmadan çok daha fazla sayıda frekans bilgisinin alınması, daha kaliteli bir izleme yapılması Türksat 4a uydu ile elde edilir. Sizlerde hiçbir yardıma gerek duymadan uydu frekanslarına dair tüm işlemleri bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir