TV8 Kaç Paraya Satıldı?

TV8 Kaç Paraya Satıldı?

TV8 ülkemizde yayın yapan bir televizyon kanalıdır. 1999 yılında hizmet vermeye başlayan kalanı MNG Kargo’nun da sahibi olan MNG Medya Grubu kurmuş ve uzun bir süre işletmiştir. 2013 yılına kadar işletmeye devam ettikten sonra bu yıl Acun Ilıcalı tarafından satın alınmıştır.

Kanalın 2009 yılına kadar sloganı “Farklı Kanal”, 2009-2011 arası “İyi Televizyon” ve 2014’den sonrasında “TV8, Beraberiz” olmuştur. Kanal ülkemizin yanı sıra Azerbaycan, KKTC ve İran’da yayın yapmaktadır. Kanalın merkezi ilk kurulduğu andan itibaren Sarıyer olmuştur.

TV8 Kime Aittir?

TV8 kime aittir sorusunun 2020 yılında ki cevabı Acun Ilıcalı’dır. 1999 yılında Mehmet Nazif Günal tarafından kurulan kanal ilk yıllarında haber kanalı olarak hizmet vermiştir. 2003 yılında alınan karar sonrası ulusal kanal formatına geçiş yapmıştır. 2013 yılında Acun Ilıcalı tarafından satın alınan karar bu yıldan itibaren sadece eğlence içerikli yayınlar yapmaya başlamıştır.

2014 yılında köklü bir değişikliğe giderek kanalın yapısı tamamen değiştirildi. Tüm yayın yaptığı platformlarda HD yayına geçme kararı alındı. Haber kanallarının tamamının yayını kaldırıldı. Bunun yerini daha çok eğlence programları almaya başladı. Günümüzde milyonlarca takipçisi olan ve Acun Medya’nın yayın hakkına sahip olduğu programlar kanala geçti.

Acun Ilıcalı 2015 yılında kanal hissesinin %30’luk kısmını Doğuş Yayın Grubu’na satmıştır. 2016 yılında kardeş kanalı olan TV8,5 yayın geçmiştir.

tv8 acun

TV8 Kaç Paraya Satın Alındı?

TV8 2013 yılında Acun Ilıcalı tarafından 70 milyon dolarlık bir ödeme ile alınmıştı. Bu ödemenin ardından formatını önemli bir şekilde değiştiren kanal ülkemizde en çok izlenenler arasında ilk sıralara çıkmayı başardı. 7 yıldır kanalın sahibi olan Ilıcalı, kanalın tekrar satılacağı yönde çıkan haberlere cevap vermiştir.

Kendisine göre 400 milyon Dolar değerine ulaştığı söylenen kanala 5 farklı noktadan teklif geldiğini açıkladı. Kanalın yıllık olarak 70 milyon TL maliyete sahip olduğu biliniyor. Ancak yayınlanan programlar kitlelerin onları takip etmesine ve çok sayıda insanın kalanı izlemesini beraberinde getiriyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

TV8’de Yayınlanan Programlar

TV8 2013 yılında el değiştirdikten sonra Acun Medya tarafından birçok program eklendi. Bu programlar daha önce farklı kanallarda yayınlanmış ve insanlar tarafından çok beğenilmişti. Bunların bazıları aynı formatta yayınlanmaya devam ederken günümüzde ilgi uyandıracak diğer programlarda eklenmiştir. Başvuru ile katılacak yarışma programları kanalın en ilgi çekici yayınlarını oluşturuyor.

  • O Ses Türkiye
  • Türkiye “Model”ini Arıyor
  • Survivor
  • MasterChef
  • Yemekteyiz
  • Doya Doya Moda
  • Apartmanlar Yarışıyor
  • Yetenek Sizsiniz

Bu programlar yarışan adaylara dağıtmış olduğu ödüller ve insanların yarışırken görülmesi nedeniyle yakından takip ediliyor. Survivor ve O Ses Türkiye gibi yarışmalar uzun yıllardır ülkemizin en çok izlenen canlı yayın programları olarak dikkat çekiyor. Bu programlara katılmak için kanalın sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Survivor Nerede Yayınlanıyor?

Survivor aksiyon ve macera oyunlarını içerek TV serisi düzenli olarak TV8 ekranlarından yayınlanmaktadır.

TV8 Dizi Yayını Yapıyor mu?

TV8 diğer televizyon kanallarının aksine dizi yayınları yapmamaktadır.

TV8’5 Kimindir?

TV8 kanalı Acun Ilıcalı tarafından satın alınmış bir kanaldır. Satın alımdan sonra yapımcı olduğu tüm programları TV8 üzerinden yayınlamaktadır

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir