Twitter Anlık Etkinlik Özelliği Ortaya Çıktı

Twitter Anlık Etkinlik

Son yılların en başarılı uygulaması olan Instagram’ı yakalamak için çalışmalar yapan Twitter, bu kez Twitter Anlık Etkinlik özelliğini kullanıma sunmaya başladı. Yeni sistemin özellikleri ise uygulamanın keşfet bölümünün bir hayli geliştirilmesini sağladı. Özellikle Instagram’ın sürekli olarak artan aktiflik oranlarının önüne geçmek ve Twitter uygulamasının aktiflik oranlarını arttırmaya çalışan markanın, keşfet bölümü için getireceği sistemle beraber kullanıcıların uygulama içerisinde daha etkin olmalarını sağlayacak. Peki, Twitter Anlık Etkinlik sisteminde nasıl bir fark sunulacak?

Twitter Anlık Etkinlik Sisteminin Detayları

Keşfet bölümüne getirilecek olan düzenleme, dediğimiz gibi tamamen etkinliği arttırmak odaklı olacak. Yeni sistemde kullanıcı keşfet bölümüne girdiği zaman, bu bölümde en üst sırada o günün önemli etkinliklerine yer verilecek. Günün etkinlikleri sistem olarak sunulacak olan yeni sistemin, etiketler üzerinden ilerleyeceğini de belirtelim. Yani gün içerisinde büyük etkinlikler için kullanılan önemli etiketler gruplandırılacak.

Twitter Anlık Etkinlik

Bu etkinlikler gruplandırıldıktan sonra, kullanıcılara keşfet bölümü üzerinde en önemli etkinlikler sunulacak. Kullanıcıların bu etkinliklere girerek bir gün içerisinde Twitter uygulaması içerisinde neler olduğunu takip etmesi kolaylaştırılacak. Konser, sosyal medyada gündem olan konular, sinema, gezi ve daha birçok alanda en önemli olayları takip edecek olan sistemin şu an için sınırlı olarak geldiğini göreceğiz. Şimdilik kategoriler bu kadar yayılmış değil. Şu an için kategoriler sadece spor etkinlikleri ile sınırlı kalacak.

Fakat uygulama yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre Twitter Anlık Etkinlik sistemi kesin olarak saydığımız kategorilere göre genişletilecek. 280 karakter sınırının getirilmesi, Twitter Anlık Etkinlik sisteminin duyurulması, kaydet özelliğinin kullanıma sunulması gibi birçok artı ile yeniden canlanmaya çalışan uygulamanın, bu adımlarının Instagram’a karşı verilen yarışta ne kadar etkili olacağı ise tartışılır. Arada oluşan 500 milyonluk kullanıcı sayısı farkını kapatmak kolay olmayacak. Buna karşın Twitter’ın son güncellemeleri yavaş yavaş yükselmesini sağlamaya başladı.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Arayüz Tasarımı Yeni Bir Döneme Geçiyor
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +