Twitter Bilinmeyen Gerçekler

Twitter sosyal medyanın en popüler uygulamalarından biri. Birçok ülkenin gündemi bile Twitter sayesinde belirlenir hale geldi. Bu yazımızda dünya genelinde popüler hale gelmiş bu platformun bazı gerçeklerinden bahsedeceğiz.

Twitter Bilinmeyen Gerçekler

Son dönemlerde sosyal deneylerin ne kadar popüler hale geldiğini fark etmişsinizdir. Burada anlatacaklarımız bir sosyal deneyin konusu olmasa da araştırmaların konusu olmaya değer. Vakit kaydetmeden Twitter bilinmeyen gerçekler hakkında bilgi vermeye başlayalım.

Twitter Bilgi Kaynağı Değildir

Twitter’da doğru bilgiye ulaşma ihtimaliniz %1 den bile daha azdır. Bu nedenle gördüğünüz tweetlere dikkat etmeli bilgi içerikleri paylaşımları mutlaka başka kaynaklardan teyit etmelisiniz. Twitter’ı bilgi kaynağı olarak değil iletişim aracı ya da gündemden haberdar olma platformu olarak görebilirsiniz.

Twitter Kim Ne Yapıyor İsteğinin Bir Yansıması

Twitter’a kaydolan birçok kullanıcı öncelikle arkadaşlarını takip etmek ve ne yaptıklarından haberdar olmak istiyor. Günlük hayatta da birbirinin ne yaptığını merak eden ve konuşan kişileri sürekli görmüyor muyuz? Aslında Twitter’da bu isteğin sanal ortama yansıması.

Twitter’da Gençler Daha Aktif

Twitter’da kullanıcı yaşı ortalama 30 olarak belirtiliyor. Bu da birçok sosyal medya uygulamasına göre daha genç kesime hitap ettiğini gösteriyor. Gençlere hitap etmede yarıştığı platformların başında da Instagram geliyor.

Gündem Konuları Oldukça Geçici

Twitter’ın gündem belirleyen bir yönü olduğundan daha önce bahsetmiştik. Fakat Twitter kullanıcılarının rüzgâra göre yön değiştiren bir hali de var. Trend Topic olan konular çok kısa sürüyor ve gündem aniden değişebiliyor. Aslında bu durum biraz ülke gündeminden de kaynaklanıyor olabilir. Tamamen Twitter kullanıcılarına yüklenmek haksızlık olacaktır.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Android İşletim Sistemine Saldırılar 5 Kat Arttı

Twitter Aktif Olarak Kullanılmıyor

Twitter birçok sosyal medya mecrasının kaderini yaşamaya başladı. Milyonlarca üyesi bulunmasına rağmen aktif kullanıcı sayısı giderek azalıyor. Kullanıcı başına düşen ortalama Tweet sayısı yalnızca 1. Sadece bu durum bile kullanıcıların birçoğunun pasif olduğunu gösteriyor.

Twitter bilinmeyen gerçekler konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +