Twitter Profilime Bakanlar Nasıl Görülür?

Twitter Profilime Bakanlar Nasıl Görülür?

Ülkemizdeki kullanıcı sayısı hızla artan Twitter, kullanıcılarına bir takım kolaylıklar sunuyor. Bu kolaylıklar arasında Twitter profilime bakanlar kim şeklinde bir özellik olup olmadığı çok sayıdaki kullanıcı tarafından merak ediliyor.

Twitter Hakkındatwitter profilime bakanlar

Twitter basit bir mikro blog sitesi olmasına karşın gerek sağladığı güvenlik gerekse de kullanıcı profili, burasının oldukça popüler olmasını sağlamıştır. Ülkemiz ve dünyada çok sayıda kullanıcısı olan Twitter, her geçen gün yeni bir takım özellikleri kullanıma sokarak kullanıcıların burada daha keyifli zaman geçirmesini sağlıyor.

Twitter kullanıcılarına genel olarak bakıldığında burada sanatçılardan sporculara devlet adamlarından akademisyenlere varıncaya kadar farklı gruplardan insanların burada olduğu görülecektir. Bu husus buranın popüler olmasının nedenlerinden bir tanesidir.

Twitter Profilime Bakanlar Özelliği

Twitter kullanıcıları da dahil olmak üzere insanlar, kendilerinin kim tarafından takip edildiğini merak ederler. Bütün uygulamalarda buna yönelik özellik arayışı olduğu bir gerçektir. Bazen farklı bir programla bu bilgiye ulaşılmaya çalışılırken bazen ise farklı bir siteden denemeler yapılır.

Twitter kullanıcılarına pek çok özellik sunmasına karşın, profile bakanların kim olduğunu gösteren bir özellik şuanda yoktur. Bundan dolayı da kullanıcıların Twitter üzerinden böyle bir listeye ulaşmaları şimdilik mümkün değildir.

Twitter Profilime Bakanları Görmek Mümkün Mü?

Twitter’ın kendi özelliği olmamasına karşın insanlar farklı yollardan bu bilgiye ulaşmaya çalışıyorlar. Bunun için site ya da programlar üzerinden denemeler yapılıyor ve bazen bir listeye ulaşılıyor.

Burada bilinmesi gereken çok önemli bir husus vardır. Twitter profilime bakanlar listesini ya da bunların kim olduğunu görmek mümkün değildir. Twitter, böyle bir şeye şuanda müsaade etmiyor. Dolayısıyla da bu program ya da sitelerden alınan bilgiler gerçeği yansıtmıyor. Kullanıcıların bunlara inanmaması ve çok dikkatli olması gerekiyor.

Peki, bu site ya da programlar neden böyle bir şeyi iddia ediyorlar? Bunun birçok sebebi vardır. İnsanların bu yöndeki merakını kullanan bu site ve programlar bir anlamda kendi reklamlarını yapıyorlar. Bunun dışındaki bir diğer husus ise çok daha önemlidir. Bu siteler kullanıcıların Twitter hesaplarını ele geçirmek ya da buradan farklı işlemler yapmak istiyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?

Profiline kimlerin baktığını gösterdiğini iddia eden programlar incelendiğinde bunlara giriş için Twitter şifresinin kullanılması gerektiği görülecektir. Bu şekilde giriş yapıldıktan sonra bir anlamda hesap bilgileri paylaşılmış olmaktadır. Bu uygulama ya da sitelerin sahipleri o dakikadan sonra kullanıcıların hesaplarını tamamen alabilir ya da buradan birilerini takip edebilir. Kısaca kontrol, uygulama ve sitelerin sahiplerine geçmektedir. Bundan dolayı da kullanıcıların çok dikkatli olması ve böyle yerlerden uzak durması gerekiyor.

Twitter Profilime Bakanların Sayısı Görülür Mü?

Yukarıda yapılan açıklamalar, profile bakan kişilerle ilgiliydi. Kullanıcıların merak ettiği bir konu ise profile bakan kişilerin sayısı ile ilgilidir. Twitter profilime bakanlar kimler şeklindeki sorunun cevabı hayır olsa dahi bu kişilerin sayısına ulaşmak mümkündür.

Öncelikle yapılan gönderilerin her birisi için bu sayının nasıl görüntüleneceğinin bilinmesi gerekir. Bunun için öncelikle Twitter hesabına giriş yapılmalı ve buradan da profile geçiş yapılmalıdır. Burada kullanıcıların atmış oldukları tweetler yer alır. Kişinin kendi atmış olduğu tweetin üzerine gelerek sağ altta yer alan grafik ikonuna tıklama gerekir. Bu işlemden sonra bir sayfa açılacak ve o tweete ait görüntüleme sayısı gösterilecektir.

Tüm profilin ziyaret edenlerin sayısını öğrenmek için ise sağ üst köşede bulunan profil resmine basılmalı ve buradan açılan seçeneklerden “İstatistik” seçilmelidir. Açılan sayfada, profilin 28 boyunca almış olduğu görüntülemenin sayısı ve diğer bilgiler yer almaktadır.

Twitter Güvenliği

Twitter profilinize bakanları gösterebileceğini iddia eden siteler kesinlikle güvenilir değildir. Bu nedenle asla bu sitelere giriş yaparak kullanıcı bilgilerinizi vermemelisiniz. Daha önceden bu tarz sitelere girerek kullanıcı bilgilerinizi verdiyseniz, hesabınızı güvenli hale getirmek için şifrenizi değiştirmelisiniz.

Twitter profilime bakanlar nasıl görülür konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter Türk gerçek takipçi satın alma ve Twitter favori satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Twitter profilime bakanlar nasıl görülür konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
3 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hesabıma bakanları daha önceden takip edebilyordum sayı azdı. Ama şimdi yükselince kaybettin o açığı nasıl kapatabilrimi. Özel bir uygulama yok mu_

  2. Günlük olarak mı bakılıyor. Yoksa intasgram profilime bakanları aylık olarak istatistik indirilebiliyor mu? Sonuç olarak gün verirse daha iyi olur