Twitter Şifre Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Twitter Şifre Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzde o kadar fazla sosyal medya hesabımız oluyor ki bazen hepsinin şifrelerini hatırlamakta güçlük çekiyoruz. Bu hesaplarımız için toplu sosyal medya yönetim uygulamaları olsa da şifrelerimizi hiç tanımadığımız, fazla güvenilir olmayan uygulama yöneticilerine teslim etmek istemiyoruz. Bu durumda unuttuğumuz şifreleri tekrar hatırlamak zor oluyor, neyse ki bütün sosyal medya platformları bu konuda kullanıcılarına yardım ediyor. Bizim yapmamız gereken şey bu adımları izleyerek yeni hesap şifremizi almak. Bu sorunla ilgili bugün, makalemizde Twitter şifre sıfırlama işlemini nasıl yaparız? Detaylı biçimde anlatacağız.

Twitter Şifre Sıfırlama

Eğer şifrelerinizin başka kişiler tarafından bilindiğini düşünüyorsanız, aşağıda anlatacağım basit işlemlerle Twitter şifre sıfırlama özelliği ile şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Öncelikle bu iş için Twitter hesabımıza giriş yapıyoruz, ana sayfamızda bulunan sağ üst taraftaki profil resmimize tıklıyoruz.

Açılan sekmede “Ayarlar” kısmına giriyoruz.

Burada karşımıza “Şifre” bölümü çıkıyor, bu bölümden önce mevcut şifremizi giriyoruz daha sonra yeni belirlediğimiz şifreyi giriyoruz. Son olarak alt tarafta bulunan “Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklıyoruz ve şifremiz yenilenmiş oluyor.

Twitter’da Unutulan Şifreyi Yenilemek

Eğer şifrenizi unuttuysanız ve hatırlayamıyorsanız, hesabınıza giriş yapmadan Twitter şifre sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İlk önce giriş sayfasındaki “Şifreni mi unuttun?” bölümüne tıklıyoruz. Açılan sayfada kullanıcı adı veya e-posta adresimizi girmemiz istenecek herhangi birini kullanarak “Arama” butonuna tıklıyoruz.

Eğer telefon numaramız kayıtlıysa telefonumuza, bir kurtarma kodu gelecek, bu kodu istenilen yere yazarak yeni şifremizi sıfırlayabiliriz. Daha önceden hesabımıza telefon numarası kaydetmediysek e-posta adresimize bir bağlantı geliyor. Gelen bağlantıya tıkladığımızda yeni şifremizi oluşturabiliyoruz.

E-posta Güvenliği

Twitter hesabınızdaki şifrenizi sıkça değiştirmek zorunda kalıyorsanız, e-posta hesabınızı ara sıra değiştirmenizde yarar var. Bu şekilde sürekli Twitter şifre sıfırlama işlemi yapmak zorunda kalmazsınız.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Şifre Yenilendi Uyarısı Ne Anlama Gelir?

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

Twitter şifre sıfırlama işlemi nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir