Ünlüler Sultanahmet Mesajları Sosyal Medyada Gündem Oldu

Instagram gündem

Sabah saatlerinde ülke genelinde bir süredir devamlı yaşadığımız terör saldırılarına bir yenisi daha eklendi. Ünlüler Sultanahmet mesajları terör saldırısından sonra gündem oldu. Aralarında çoğu turist olduğu belirlenen 10 kişi yapılan canlı bomba saldırısıyla hayatını kaybetti. 15 kişinin de yaralı olarak kurtulduğu saldırı için tepkilerde ardı ardına gelmeye başladı. Söz konusu saldırıya her zaman olduğu gibi en büyük tepki sosyal medya aracılığıyla geldi. Yaşanan bombalı saldırı için sosyal medya hesaplarından birçok kullanıcı teröre lanet mesajları yayınlarken ünlü isimlerinde Instagram üzerinden yayınladıkları mesajlar gündem oldu.

Yaşanan olayla ilgili olarak paylaşım yapan birçok ünlü isim teröre lanet mesajları yayınladı. Yayınlanan bazı mesajlar ise şöyle;

Mehmet Ali Erbil; “Sözün bittiği yer”

Pınar Altuğ; “Başımız sağ olsun”

Mustafa Ceceli; “Teröre lanet olsun… Bela üzerlerine olsun.”

Sarp Levendoğlu; “Sultanahmet’te yaşamını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.”

Yonca Evcimik; “Yine patlama, yine yaşamını yitiren masum canlar…Allah memleketimizin yardımcısı olsun”

Özge Ulusoy; “Sosyal medyada kınasak ne olur? Profil karartsak ne olur? Hep aynı… Böyle acı şeylerde tekrara düşmek kahredici”

Söz konusu paylaşımların ardından birçok kullanıcı da ünlü isimlerin paylaşımlarına mesajlarıyla destek vermeyi ihmal etmedi. Yapılan bu paylaşımların yanı sıra saldırının detaylarının da yavaş yavaş belli olmaya başladığını belirtmek gerekiyor. Gelen bilgilere göre ölenlerin birçoğunun turist olduğu da belirtildi.

Başbakan Davutoğlu Twitter Hesabından Açıklama Yaptı

Sosyal medyayı en aktif kullanan siyasilerin başında gelen Başbakan Davutoğlu yakın zaman önce Twitter hesabına ek olarak bir de Instagram hesabı açmıştı. Ve sosyal medyada daha aktif rol oynamaya başlamıştı. Ünlü siyasetçi Instagram hesabı açtıktan sonra ise hemen her aktivitesini Instagram hesabından paylaşmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde 3. köprü inşaatından da paylaşımlar yapan Davutoğlu son paylaşımında ise dün canlı bomba saldırısı gerçekleştirilen Sultanahmet’i kullandı.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram'dan Kazanç Elde Etme Yolları

Saldırı sonrası yaşadığımız üzüntüyü dile getiren ünlü siyasetçi bugün olayın gerçekleştiği dikilitaş mevkiine ziyarete gitti. Olayın yaşandığı bölgeye kırmızı karanfiller bırakan Ahmet Davutoğlu burada çektirdiği bir fotoğrafı da Instagram hesabından paylaştı. Paylaşımına ayrıca ” İstanbul gözbebeğimiz. Terör saldırısı nereden gelirse gelsin ve kimi hedef alırsa alsın biz mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz” ifadelerini kullandı. Başbakan’ın bu paylaşımı çok kısa bir süre içerisinde 3 bine yakın beğeni almayı başardı. Bununla beraber sürekli güncel gündem konularıyla ilgili paylaşımlar yapan Başbakan Davutoğlu’nun takipçi sayısı da artmaya başladı. Özellikle son günlerde ünlü siyasetçinin büyük oranda takipçi kazanmaya başladığını görebiliyoruz. Bu yükseliş de devam ederse Ahmet Davutoğlu’nun da Instagram fenomeni siyasetçilerden biri haline geleceğini söylemek zor değil.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://instagramtakipcisatinal.com/instagram-oto-video-goruntuleme

Ünlüler Sultanahmet Mesajları Sosyal Medyada Gündem Oldu
1 (20%) 1 vote[s]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +