Vodafone Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Vodafone Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Birçok Vodafone kullanıcısının ortak sorusu haline gelen Vodafone Numara Değiştirme Nasıl Yapılır? Sorusunu sizler için yanıtladık. Ancak numara değiştirme ve numara taşıma işlemleri birbirinden ayrı iki farklı konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu içerikte hem Vodafone numaranızı nasıl farklı bir operatöre taşıyacağınızı hem de Vodafone numaranızı, yeni bir hat almadan nasıl değiştirebileceğinizi, açıklamalı bir şekilde ele alacağız.

Vodafone, günümüzde en iyi hizmet sağlayan firmalardan biridir. Sağladığı kaliteli hizmet ve kampanyalarla birçok kişinin de Vodafone hattı kullanmasını sağlamaya devam etmektedir. Tabi numarasını taşımak isteyenlerin de haklı sebepleri olabileceği gibi, yeni bir hat almadan Vodafone hattını, numarasını değiştirerek kullanmak isteyenler de olacaktır. Ancak bu iki işlemi birbiri ile karıştırmamak gerekir. Sizler için detaylarıyla bu işlemlerin nasıl yapılacağına dair maddeleri detaylarıyla belirttik.

Vodafone Numarasını Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır?

Vodafone kullanıcılarının birçoğu Vodafone hattından son derece memnun kalsa da bir kısmı da Vodafone hizmetlerinden veya kampanyalarından memnun kalmayarak numarasını farklı bir hatta taşımak istemektedirler. Eğer sizde Vodafone hattınızı farklı bir operatöre taşımak istiyorsanız belirtilen aşamaları takip ederek işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Veya farklı bir operatörden Vodafone hattına geçmek istiyorsanız bu işleminizin yanıtını da aşağıdaki maddelerde bulabilirsiniz.

Vodafone Abonesi iseniz ve Hattınızı Farklı Bir Operatöre Taşımak İstiyorsanız:

Kullandığınız Vodafone hattını farklı bir operatöre taşımak istiyorsanız, bu işleminizi, numaranızı taşımak istediğiniz operatöre ait herhangi bir bayiden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden de kolayca gerçekleştirebilir, bayiye gitme işinden kurtulabilirsiniz.

İnternet üzerinden Vodafone hattınızı farklı bir operatöre taşımak için, operatörün adını tarayıcınıza yazarak yanına numara taşıma başvuru sayfası yazmanızdır. Farz edelim ki Vodafone hattınızı Turkcell’e taşımak istiyorsunuz. Turkcell numara taşıma başvuru sayfasına girip formu doldurarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Teknoloji Nedir?

Numaranızı taşıyabilmek için, bu numaranın sizin üzerinize olması gerekmektedir. Ayrıca taşımak istediğiniz numaranın son 3 ay boyunca Vodafone’da olması gerekmektedir. Bu sadece Vodafone’dan diğer operatörlere taşıma işleminde değil tüm taşıma işlemlerinde geçerli bir durumdur.

Farklı bir Operatörde Bulunan Hattınızı Vodafone’a Taşımak İstiyorsanız:

Vodafone operatörüne farklı bir hat üzerinden geçebilmek için yukarıda da belirtildiği üzere, taşımak istediğiniz numaranın sizin adınızda olması gerekmektedir. Aynı şekilde 3 ay boyunca eski hattınızı kullanmış olmanız gerekmektedir.

Farklı bir operatörden hattınızı Vodafone’a taşımak istediğinizde, internet başvurusu yapabilir veya bayi ziyaretinde bulunarak da işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru gerçekleştirmek için, Vodafone numara taşıma başvuru sayfasını açarak, formu doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra hattınız, 3-4 gün veya en fazla 1 hafta içerisinde adresinize gönderilecektir.

Vodafone Numaramı Nasıl Değiştiririm?

Vodafone numaranızı değiştirmek için birden fazla sebebiniz olabilir. Numaranızın son hanesini veya son birkaç hanesini dilediğiniz gibi kolayca değiştirebilirsiniz. Ancak numaranızın son hanesini veya son birkaç hanesini değiştirme işlemini gerçekleştirdikten sonra tekrar geri eski numaranıza dönmek zor olabilmektedir. Çünkü siz numaranızı değiştirdiğinizde, eski numaranız da farklı bir kullanıcıya satılacaktır. Kısacası bu işlemin sonunda numaranız kalıcı olarak değişmiş olacaktır. Vodafone numaranızın son hanesini veya son birkaç hanesini değiştirme işleminizi hem bayilerden hem de müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için, hattın sizin üzerinize olması gerekmektedir. 0542 542 00 00 numarasını arayarak numara değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. Vodafone numaranızı değiştirme fiyatı ise yaklaşık 18-19 TL arasındadır. Numaranızı değiştirirken eski numaranızda kullandığınız tüm paketleri ve hakları yeni numaranıza aktarabilmektesiniz. Belirtilen işlemleri uygulayarak Vodafone numara taşıma işleminizi veya numara değiştirme işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemizi ziyaret ederek ürün ve hizmetlerimizi inceleyebilir sosyal medya hesaplarınızı yükseltebilirsiniz; https://instagramtakipcisatinal.com/instagram-oto-begeni-satin-al

Teknoloji Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 3 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir