WeTransfer Nedir? Nasıl Kullanılır?

WeTransfer Nedir? Nasıl Kullanılır?

Gelişen dünya ile birlikte bir noktadan diğerine çok hızlı bir şekilde dosya göndermek veya almak çok önemli bir noktaya geldi. Bu noktada en önemli olansa hızın çok yüksek olması oluyor. Hem bilgisayardan hem de mobil cihazlar üzerinden hızlı bir şekilde yapmak her zaman mümkün olamayabiliyor. Peki WeTransfer nedir?

Bunun için yardımcı programlar tercih ediliyor. Wetransfer bu programlar arasında işlemi sizin adınıza çok hızlı bir şekilde yapmaya yardımcı oluyor. Bulut sistemleri üzerinden bunu kullanmak ve dünyanın birçok noktasında dosya transferini kısa süre içerisinde yapmak mümkün oluyor. Tabi bunun öncesinde yapılması gereken çok sayıda işlem de bulunuyor.

WeTransfer Nedir?

WeTransfer sistemi dosya aktarımına yardımcı olan ve bunu hızlı bir şekilde yapan bir sistemdir. Sistemin birçok artısı bulunuyor. Herhangi bir üyelik gerektirmeden 2 GB’a kadar olan dosyaların ücretsiz bir noktadan diğerine transfer edilmesine izin veriyor. Sistemin belirli bir çalışma prensibi bulunuyor. Dosya gönder dedikten sonra sistem bu dosyayı bir hafta boyunca sunucularında sizin adınıza muhafaza ediyor. Bu süre boyunca isteyen herkes bu dosyayı indirerek uygunca kullanabilir.

Bu sistem bilgisayar üzerinden kendi adresi ile insanlara hizmet verdiği gibi aynı zamanda mobil uygulama üzerinden tüm akıllı telefonlarda da kullanılabiliyor. Tabi bu kullanımı doğru şekilde yapmak ve istediğiniz dosyayı istediğiniz noktaya göndermek daha kolay olacaktır.

WeTransfer Nasıl Kullanılır?

WeTransfer sistemini kullanmak isteyenler basit adımları takip ederek bunu yapabilirler.

  • Wetransfer.com adresine giriş yapmalısınız,
  • Giriş sayfanızda çıkacak menüde önce add files tercihini yapmalısınız,
  • Alacak mail adresini ve gönderen mail adresini yazdıktan sonra isterseniz mesajınızı da yazarak “transfer” tuşuna basarak işleminizi yapmalısınız.
  • Mail gidecek olan tarafa bir aktivasyon kodu ve bir adres gidecektir. Buna tıklayarak size gelen dosyayı bir hafta içerisinde istediğiniz zaman indirebilirsiniz.

Mobil tarayıcı üzerinden veya uygulama kullanarak da bu transfer sistemini kullanabilirsiniz. Bu sistemi kullanmak için yapmanız gereken İOS veya Android için uygulamayı telefona indirmek olacaktır. Uygulamayı kurduktan sonra 2 GB’a kadar dosyayı istediğiniz mail adresine transfer etmeniz mümkün olacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

wetransfer

WeTransfer Ne İşe Yarar?

WeTransfer sistemi sizin adınıza dosyanın bulut olarak saklamasına ve bir hafta boyunca orada kalmasına imkan tanır. Sizin dosya göndermek istediğiniz kişi veya kişiler bu süre dolmadan dosyayı istedikleri zaman indirme şansına sahip olacaklardır.

Sistemi düzenli olarak kullanmak isteyenler profesyonel hesabı da satın alabilirler. Aylık 12 Dolar’a sunulan bu hesabın içerisinde 1 TB depolama alanı sizlere sunuluyor. Bir seferde 20 GB transfer yapmanıza da imkan veriyor. Bu sayede işlemlerini tek bir seferde yapmak mümkün olur. Transfer yapacağınız dosyaya parola koymanız ve Türkçe olarak siteyi kullanmanız da mümkün olmaktadır.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

WeTransfer Ne Demektir?

Wetrasnfer internet üzerinden dosya aktarımı yapılması adına hizmet vermekte olan online bir sistemdir.

WeTransfer Merkezi Neresi?

WeTransfers merkezi Hollanda’da bulunmaktadır.

WeTransfer Ne Zaman Kuruldu?

Wetransfers 2009 yılının son ayında kurulmuş ve hizmet vermeye başlamıştır.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir