WhatsApp Yılbaşının En Çok Kullanılan Uygulaması Oldu

WhatsApp Yılbaşının En Çok Kullanılan Uygulaması Oldu

Sosyal medya uygulamalarına, söz yerindeyse bağımlı olduk. Kullandığımız akıllı telefonlarla beraber çok rahat bir şekilde sosyal medya uygulamalarından yararlanılabiliyor olması, bu kısımda en önemli etken olarak gösteriliyor. Tabii ki son dönemlerde tek kullandığımız sosyal medya değil. Bunun dışında iletişim ihtiyaçlarını çok kolaya indiren uygulamalarda gözde uygulamalar haline gelmeye başladı. Bunların başında da WhatsApp geliyor.

Anlık mesajlaşma uygulaması olarak yayınlanan ancak çok kısa bir süre içerisinde, sesli arama, görüntülü arama gibi ayrıcalıklarıyla öne çıkan uygulama, neredeyse zorunluluklardan biri olarak gösterilmeye başlandı. Mail adresi kadar gerekli bir sistem olarak görülen WhatsApp’ın bu durumunu en iyi şekilde anlatan son veri ise yılbaşı gecesinde geldi.

WhatsApp Trafik Oranlarıyla Rekor Kırdı

Yılbaşı gecesinde en çok kullanılan uygulamalar için yapılan araştırmalara yeni bir rekoru daha ortaya çıkardı. 2017-2018 geçişinin yaşandığı gün, WhatsApp’ın mesajlaşma rekoru ile gündeme geldiği açıklandı. Yılbaşı günü içerisinde uygulamadan 75 milyar mesaj gönderildiği açıklandı. Tam olarak 75 milyar mesaj gönderiminin gerçekleştirilmesi anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde yeni bir rekor olurken, WhatsApp için de yeni bir rekor oldu.

WhatsApp

75 milyar mesajın verilerini de öğrenmek mümkün oldu. Bu bilgilere göre mesajların 13 milyarının fotoğraflar ve medya ögeleri içerdiği açıklandı. Tüm gönderimlerin içerisinde 5 milyarlık dilimin ise video gönderimi gerçekleştirildiği açıklandı. Yani genel aktiflik oranları rekor olarak bahsedebileceğimiz bir değerde gibi gözüküyor. Geçen yıla oranlara yaklaşık olarak 10 milyar rakamında daha fazla mesaj gönderiminin gerçekleştirildiği verilen bilgiler arasında.

WhatsApp Bunun İçin Mi Çöktü?

Takip eden kullanıcıların bileceği gibi uygulamanın yılbaşı gecesinde yeni bir sorun ile karşı karşıya kaldığını da biliyoruz. Öyle ki aynı gece uygulama çöktü ve uzun süre kullanılamadı. Resmi bir açıklama yapılmış değil ancak bu düşüşün nedeninin kırılan rekor olduğu belirtiliyor.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Steph Claire Smith Instagram Fenomenliğinden Modelliğe Ulaşmayı Başardı

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

Yani çok yoğun olduğu için uygulamanın sunucularında yaşanman sorunlar, çökmeye neden oldu. Çökmeye rağmen kullanım oranlarında rekor kırılmış olması ise asıl rakamların çok daha yüksek olabileceğini gösteriyor. Durum için yapılan açıklamaları beklemek ve açıkçası yükselişi seyretmek gerekiyor. WhatsApp çok farklı yerlere doğru ilerlemeye başladı.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://instagramtakipcisatinal.com/facebook/post-fotograf-begeni

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

  1. Samet Şale

    Günümüzde en çok kullanilan uygulumalardan birinin whatsapp olmasının sebebi bana göre kullanım kolaylığı ve geniş çaplı bir kitleye sahip olmasından kaynaklıdır. Benimde en çok kullandığım mobil uygulama chrome’dan sonra Whatsapp gelir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir