Wifi Şifre Kırma

Wifi Şifre Kırma

Wifi şifre kırma işlemi insanların en çok öğrenmek istedikleri hack yöntemlerinden bir tanesidir. Bu sayede yüksek bedellerle sunulan internet kullanmak isteyenler bedava internet ağlarına bağlanmak istiyorlar. Kotası dolan, kullanım süresi biten veya interneti borç nedeniyle kesilen birçok insan etraflarında bulunan Wifi kanallarının şifresini kırarak oralara bedava girmeyi planlıyor.

Tabi bu işlemi düz bir bilgisayar ile yapmak mümkün olsa da kullanmanız gereken hack programları ve dikkat etmeniz noktalar var. İlk olarak umut etmeniz gereken gördüğünüz wifi kanalının şifresinin çok karmaşık olmamasını ummaktadır. Çok karmaşık olan şifreler iyi bir şifre kırıcı olmazsanız kırılamayacak noktalardan birisidir.

Wifi Şifre Kırma Yöntemleri Nelerdir?

Wifi şifre kırma yöntemleri arasında ilk sırada internetten kolayca bulabileceğiniz bir wifi şifre kırıcı programını bulup indirmek olacaktır. Bu programların en önemli detayı wifi kanalının yakın olmasıdır. Bunu çekim kuvvetine bakarak öğrenebilirsiniz. Eğer yakında bu programların şifre kırma ihtimali daha yüksek oluyor. Mesafe uzadıkça bu işlem daha da zorlaşıyor.

Gelişmiş bir uygulamanız varsa şifreye sahip olmak sadece saniyelerinizi alıyor. Bu durumu engellemek için internet şirketleri müşterilerine çok yüksek güvenliğe sahip modemler sağlıyor olsa da iyi bir hack programı bu güvenlik önlemlerini alt üst edebiliyor. Tabi kırma işlemi için bazı aşamaları takip etmek gerekiyor.

  • Öncelikle şifrenin çok karışık olmaması gerekiyor,
  • Programı kurduktan sonra etrafınızda ki tüm wifi kanallarını bulacaktır,
  • Siz bulunan kanallardan veri gücü en yüksek olanı seçmeniz gerekiyor,
  • Son olarak kırması istediğiniz wifi ağını belirlemeniz, şifre kırma işleminin başlaması için yeterli oluyor.
wifi şifre kırma

Wifi Şifre Kırma Nasıl Yapılır?

Wifi şifre kırma nasıl yapılır sorusunun cevabı için öncelikle yazılım bilmeniz gerekir denirken günümüzde buna ihtiyaç dahi duyulmuyor. Basit bir uygulamayı bilgisayar veya telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Tabi bunu yaparken unutmamanız gereken içerisinde zararlı yazılım yani virüs olmayan programları tercih etmelisiniz. Onun için diğer insanların denedikleri programlara yönelmeniz daha doğru bir seçim olacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Trendyol Üzerinden Alışveriş Nasıl Yapılır?

İyi bir şifre kırma programı genellikle talep edenlere ücretsiz olarak aktarılmamaktadır. Bunun için biraz araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Cüzi bir ödeme ile bu programa sahip olup, birçok wifi şifresini kırabilirsiniz. Ücretsiz olan programlarsa genelde içerisinde virüs bulunan ve bilgisayarı paramparça eden programlara sahiptir. O nedenle tercih edeceğiniz programı bulurken iyice araştırma yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Mobil Wifi Şifre Kırma Nasıl Yapılır?

Günümüzde mobil kullanım oranı giderek artıyor. Bu nedenle de insanlar telefon operatörleri tarafından sunulan internet kotalarını kısa sürede bitiriyor. Ay ortası gelmeden biten internet yüzünden bedava internet arayışına giriliyor.

Mobil wifi şifre kırma işlemi için tavsiye edilen programların başında WPS PIN adı verilen uygulama vardır. Bu sayede rahatça şifre kırılabilirken, içerisinde herhangi bir zararlı yazılımın da olmaması programı daha çekici hale getirmektedir. Gittiğiniz her ortamda bu program diline sahip şifre kırıcıyı çalıştırarak etrafınızda ki insanlara wifi şifresi nedir sorusunu sormadan dakikalar içerisinde o şifreye sahip olmanız mümkündür. Wifi şifre kırma işlemini en zor hale getiren durum şifrenin çok karmaşık olmasıdır.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir