Yapı Kredi

Yapı Kredi

Yapı kredi bankası kredi başvuru yapmaya birçok farklı şekilde imkan veriyor. İstediğiniz krediyi tercih ettikten, kredi hesaplama işlemlerini yaptıktan sonra başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz için bu yolları tercih edebilirsiniz. Başvuru işleminin devamında sizden bazı evraklar ve bilgiler talep ediliyor.

Bu bilgiler ile sizlere kredi onayı verilip verilemeyeceği banka tarafından iletilir. Verilmesi için gerekli olan şartlar talep ediliyor. Ya da istediğiniz kredi miktarının verilemeyeceği, istediğiniz miktarı olmak için kaç adet kefil ya da ipotek vermeniz gerektiği aktarılıyor. Sizde bu bilgileri kullanarak işlemlerinizi hallediyorsunuz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Hesaplama

Yapı Kredi bankası kredi hesaplama işlemini şubeye giderek yapabileceğiniz gibi isterseniz web sitesi üzerinden bulunan hesaplama araçlarını kullanarak da yapmanız mümkündür. Sadece bu banka için değil diğer bankalar içinde aynı durum geçerlidir. Bu işlemi yapmadan krediye başvurmak sadece faiz oranına bakarak işlem yapılması bir hata olarak kabul edilmektedir.

Kredi hesaplama işleminde bakılması gereken aylık ödenecek taksit miktarı, size uygulanan faiz oranı gibi aynı zamanda yıllık maliyet oranıdır. Bu oranın içerisinde bankanın sunmuş olduğu kredi hizmetinde yapılan kesintiler de eklenerek net maliyet çıkarılıyor. Bu sizin çektiğiniz kredinin faiz oranının da yükselmesi anlamına geliyor. Bu noktada dikkat ederek en uygun krediyi hangi bankanın sunduğuna daha rahat verebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Çeşitleri

Yapı Kredi Bankası kredi çeşitleri arasında her türlü finansman için kaynak bulunuyor. Tabi her kredi için standart istenen evraklar olsa da konut kredisi için ev tapusu, araç kredisi içinse araç ruhsatı sizden ekstra olarak talep ediliyor. İstenilen kredinin miktarına göre bir veya birkaç tane de kefil talep ediliyor.

 • Bireysel ihtiyaç kredisi
 • Konut kredisi
 • Taşıt kredisi
 • Motosiklet kredisi
 • Tekne kredisi
 • Esnek hesap
 • Esnek geri ödeme modeli

Bu kredilerden hepsini bazen dönemsel olarak farklı kredileri bankaya başvurarak çekmeniz mümkündür. Başvuru yöntemleri arasından herhangi bir tanesini seçerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

yapı kredi kredi başvuru

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvuru Yöntemleri

Yapı Kredi Bankası kredi başvuru işlemlerini şubeye giderek kredi temsilci üzerinden rahatça yapmanız mümkündür. Tabi bunlardan hiçbirisini kullanmadan basitçe başvurunuzu yapabileceğiniz yöntemlerde bulunmaktadır. Bu yöntemler arasından size hangisi kolay geliyorsa onu tercih ederek başvuru yapabilir, devamında başvuruyu tamamlamak için şubeye gitmeniz gerekiyor.

 • Şubeden başvurusu
 • ATM üzerinden kredi başvurusu
 • SMS atarak kredi başvurusu
 • Telefon Bankacılığı ile Başvuru
 • İnternet Bankacılı ile başvuru

Bu yöntemlerden herhangi bir tanesini seçerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra işlemi tamamlamak için banka şubesine gitmeniz gerekiyor.

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvuru Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Yapı Kredi Bankası kredi başvuru yaparken veya onaylanma sürecinde dikkat etmeniz gerekenler var. Öncelikle kredi notunuzdan emin olmanız gerekiyor. Kredibilite miktarınıza göre başvurunuzu yapmanız gerekiyor. Bu noktada sizden kefil istenmeyecektir. Eğer kredibilite miktarınız yeterli değilse sizden kefil ya da ipotek istenecektir. Başvurunuzun tamamlanması için sizden bazı evraklar istenecektir.

 • Nüfus cüzdanı
 • Gelir belgesi, maaş bordrosu, kira sözleşmesi
 • İkametgah belgesi, su, elektrik veya doğalgaz faturası

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir