Instagram Yeni Özellikler İle Takipçi Kazanmak

| Aralık 23, 2016 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>
Instagram takipçi kazanma

Instagram yeni özellikler ile gündem oldu. Rakip sosyal medya uygulamaları bir bir kullanıcı kaybetmeye başlarken son dönemde adını çok daha sık duymaya başladığımız Instagram uygulaması tersi bir şekilde yükselişe geçmeye başladı. İlk çıkış yaptığı yıllarda Instagram için düşünülen beklentileri göz önüne alacak olursak uygulamanın sadece fotoğraf paylaşım uygulaması olarak gösterilmesi Instagram’ın çok uzun bir hayatının olmayacağını da ortaya koyuyordu. Hatta uygulamanın en büyük rakiplerinden biri olan Twitter tarafından da bu yönde açıklamalar gelmesi dikkat çekiyordu. Fakat beklentilerin tam tersi bir durum yaşandığını da görebiliyoruz. Zira geçtiğimiz günlerde Instagram yeni yıla girmeden önce yaptığı yeni kullanıcı sayısı açıklamasıyla beraber kullanıcı sayılarını da art600 milyon rakamına ulaştırdığını da açıkladı.

600 milyon gibi bir kullanıcı kitlesi elde etmesi de aslında Instagram’ın ne kadar iddialı bir uygulama haline geldiğini kanıtlıyor. Peki, Instagram bu başarısını nasıl elde etti? Sorunun cevabı oldukça basit. Sürekli güncellemeler yayınlanarak hem uygulamanın sürekli olarak gündemde kalması sağlanmış oldu hem de bir yandan da uygulama artık yeni özelliklerle beraber çok daha işlevsel bir hal aldı. Artık kullanımı da çok daha eğlenceli olmaya başlayan Instagram’ın tüm bu değişim sürecinde en çok merak edilen konu ise yeni özelliklerin hem Instagram kullanımını nasıl değiştireceği hem de en çok önem verilen takipçi kazanma konusunu nasıl değiştireceği konusu oldu. Peki, yeni güncellemeler öncesinde Instagram takipçi kazanma konusunda neler önemliydi? Yeni özelliklerle beraber takipçi kazanmak için neler kullanılabilir? Daha detaylı bakalım.

Yorum Özelliklerinin Baştan Sona Değişmesi Nasıl Etkiledi?

Öncelikle Instagram’ın son güncellemesinden başlayarak gidelim. Uygulama son olarak yayınlanan yeni güncellemesiyle beraber artık yorum sisteminde sıkı değişiklikler getirdi. Instagram tarafından da yapılan açıklama ile tüm özellikleri ile tanıtılan yeni yorum sisteminde ilk olarak artık yorum engeli sistemi kullanabileceğinizi belirtelim.

Instagram Yorum Engeli Sistemi

Yorum engeli sistemi artık çok daha güvenli bir şekilde Instagram kullanımı yapmanızı sağlıyor. Özellikle rahatsız eden hakaret içerikli mesajların öne geçme konusunda yorum engeli sistemi bir hayli etkili oldu.

Bunun yanında yorum engeli sisteminde olumlu yorumlarında engelleniyor olması da gerek takipçi konusunda gerekse de takipçilerinizle iletişim kurmanızda aksaklıklar yaşanmasına neden oluyor. Instagram bu konuda da çok etkili olmasa da bir sistem sunmuş durumda. Doğrudan tüm yorumları engellemek yerine yorumlar içerisinde engellenmesini istediğiniz kelimeleri de filtreleyebiliyorsunuz. Bu güncellemenin Instagram’ı çok daha işlevsel hale getirdiği de kesin.

Instagram-yorum-özelliği

Instagram Yorum Beğeni

Gelelim son güncellemeden sonra yoruma eklenen bir diğer özelliğe. Yeni gelen bir diğer özellik yorum beğeni özelliği. Bu sayede paylaşımlarınıza yorum yapan kullanıcıların yorumlarını beğenmeniz mümkün hale getirilmiş oldu. Yorum beğeni sistemi ise Instagram’ın baştan beri kullanıcılar arasındaki etkileşimi arttırmak istemesinin bir ürünü olarak gösterilebilir. Haliyle resim beğeni özelliği hem Instagram takipçi kazanmanız konusunda hem de hesabınıza gösterilen ilgi konusunda oldukça artı sağlamakta.

Instagram yorum beğeni

Instagram Yorum Yanıtlama

Yorum konusunda sunulan son yenilik yorum yanıtlama özelliği. Yorum yanıtlama özelliği sayesinde yine kullanıcılar arasındaki etkileşimlerinizi arttırabiliyorsunuz. Paylaşımlarınıza gelen yorumlara çok kolay bir şekilde cevap verebiliyor olmanız daha fazla kullanıcı ile iletişime geçmenizi ve daha fazla takipçi kazanmanızı sağlamakta. Zaten özellik kullanıma başladığından beridir Instagram’ın bu yönde %25 oranında kullanımının arttığı da ortaya çıkmış durumda. Yani kullanıcıların yeni sisteme ilgisi oldukça fazla.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Yolanthe Cabau Instagram Paylaşımlarına Yanıt Verdi

Instagram Resimlerin Hikayesi İle Çok Daha Eğlenceli Instagram Kullanımı

Söz konusu uygulamanın en büyük gelişim gösterdiği konulardan birisi Instagram resimlerin hikayesi özelliği oldu. Düşündüğümüzde Snapchat uygulamasının en çok kullanılan ana özelliklerinden biri olan hikayeler özelliğinin bu kadar çok sevilen bir özellik olarak Instagram’a eklenmesi ise haliyle Instagram’ın çok daha fazla öne çıkmasını sağlarken Instagram kullanımını da baştan aşağı değiştirdi.

Canlı Yayın Özelliğinden Yararlanmak

Şimdi gelelim resimlerin hikayesi özelliğini bölümünde yer alan ayrıcalıkları kullanarak nasıl daha fazla takipçi kazanabileceğinize. Canlı yayın özelliği Instagram’ın henüz yeni yeni piyasaya sürmeye başladığı bir özellik. Yavaş yavaş kullanılmaya başlanan canlı yayın özelliği Instagram’ın hikayeler bölümünde kullanılan ana özelliklerden biri olacak gibi. Peki, Instagram canlı yayın özelliğini kullanmak takipçi sayısını arttırır mı?

Sadece Facebook canlı yayın özelliğini bile değerlendirecek olursak Instagram canlı yayın özelliği elbette ki uygulamanın kullanımını bir hayli arttıracak. Özellikle beğeni butonları ve yorum özellikleri gibi geliştirilmiş olan özellikler ile beraber Instagram canlı yayın özelliği de bir hayli eğlenceli olacak gibi. Haliyle sadece canlı yayın özelliği bile takipçi kazanma konusunda oldukça etkili olacak gibi. Sadece ilk günden Instagram’ın canlı yayın özelliğinin rekor bir ilgi gördüğünün açıklanmasıyla beraber daha fazla ilgi için bu popüler özellikten yararlanmanın artı sağlayacağı yorumunu da kesin olarak yapabiliriz.

Instagram-canlı-yayın

Hikayeler Paylaşımlarına Etiketler Eklemek

Bir diğer yeni güncelleme ile beraber Instagram artık hikayeler paylaşımlarına etiketler eklenmesine de izin veriyor. Bu durumu şöyle özetleyebiliriz. Bir arkadaşınız hikayeler paylaşımlarında sizden bahsetti.

Sadece sizin hesabınıza gelen kullanıcılar değil bunun dışında arkadaşınızın hikaye paylaşımına giren kullanıcılar da etiket sayesinde doğrudan sizin profilinize de ulaşabilecek. Aynı paylaşımların birkaç arkadaşınız tarafından da yapıldığını düşünün. Haliyle bu şekilde Instagram hesabınız çok daha fazla kullanıcı tarafından ziyaret edilecek ve haliyle sizde çok daha fazla takipçi kazanabileceksiniz şeklinde yorumlayabiliriz.

Instagram

Resimlere Çıkarmalar Eklemek

Instagram’da ilgi çekici eğlenceli paylaşımlar yapmak takipçi sayılarını arttırmak konusunda Instagram önerilerinde uygulamanın ilk yayınlandığı dönemlerden beridir önerilen standart önerilerden biri olarak biliniyor. Bunun için birçok farklı filtre uygulaması, Instagram’a yardımcı birçok program kullanılıyor.

Instagram ise son güncellemesiyle beraber artık kullanıcıların ekstra hiçbir bir programa ihtiyaç duymadan doğrudan çok daha ilgi çeken paylaşımlar yapılması için artık paylaşımlara çıkartmalar eklemek, yazı eklemek Snapchat sisteminden alışık olduğumuz yüz değiştirmeleri gibi efektler kullanmanıza izin veriyor. Haliyle Instagram kullanımı hem daha çok ilgi çekerken hem daha eğlenceli bir hal alıyor. Yani artık takipçileri etkilemek için Instagram’ın bu sistemlerini kullanmak bile yeterli oluyor.

Sadece bu iki ana güncellemeye eklenen yeni özellikler bile Instagram kullanımını genel olarak çok daha eğlenceli ve çok daha ilgi çekici bir hale getirmekte. Bunun dışında biraz daha verilerden yararlanarak konuşacak olursak yeni özelliklerden önce Instagram’ın günlük kullanıcı sayısının düştüğü iddia ediliyordu.

Son yapılan açıklamada ise Instagram’ın kullanıcı sayılarının 100 milyon artış göstererek 600 milyona çıktığı ve günlük kullanımın da %25 oranında arttığı da açıklandı. Bu son verilere bakacak olursak Instagram’da daha fazla takipçi kazanmak için tüm bu yeni özellikleri kullanmak hatta alışkanlıkları değiştirip biraz daha yeni özellikleri öne çıkararak Instagram kullanımı yapmak Instagram takipçi sayılarının çok daha kolay artış göstermesini sağlayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer sayfalar; https://instagramtakipcisatinal.com/takipci/turk-gercek

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +