Youtube İzlenme Oranını Arttırma Yöntemleri

Youtube İzlenme Oranını Arttırma Yöntemleri

Youtube, video izleme alanında en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biridir. Aynı zamanda en çok tercih edilen arama motorları arasında ilk sıralarda yer almış durumda. Hal böyle olunca, belli bir yeteneği olan ya da işletme amaçlı hesap açan kişiler için büyük bir avantaj. Kanala yüklenen video ne kadar çok izlenirse o kadar çok kişi bundan haberdar olmaktadır. Kısaca videonun etkili olabilmesi ve amacına ulaşması için Youtube izlenme oranını arttırma oldukça önemlidir.

Youtube, aynı zamanda Youtuber olan kişilerin işini yaptığı ve kazanç sağlanan bir sosyal medya uygulaması. Bu durumda izleyici sayısı önemli bir faktör. Akıllardaki soru ise Youtube izleyici oranını nasıl arttırabiliriz, bunu arttırmak için neler yapmalıyız? Yazı içerisinde bilmeniz gereken tüm bilgilere, detaylı olarak yer verilecektir. Youtube içerisinde gezinenler, kanalı olanlar ya da sadece izleyici olanlar… Herkes için kaliteli ve işlevsel bilgiler var. Bunlardan faydalanalım.

youtube izlenme arttırma

Youtube izlenme oranı arttırmada kullanılabilecek hileler var mı?

Youtube’nin oldukça geniş bir kullanıcı kitlesi var. Son iki yıldır uygulamaya giriş yaparak, video izleyen kişi sayısı yaklaşık olarak bir buçuk milyar. Bu dudak uçuklatan sayı sadece uygulamaya giriş yapanları kapsıyor. Arama motorları aracılığıyla izleyenler daha da fazla. Buradan anlaşılıyor ki dünyanın bir çok yerinde Youtube, aktif olarak kullanılıyor. Bu kadar talep görmesine rağmen, bazı kanallar videolarının izlenme oranından memnun değil. Bu durumda akla farklı yöntemlerle Youtube izlenme oranını arttırma geliyor.

İzleyici sayısını arttırmak için, kullanılabilecek yöntemlerden bir tanesi hile. Hileli bazı yöntemler kullanarak, tüm sosyal medya uygulamalarında takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Ancak unutmayın ki artık teknoloji çok gelişti. Arama motorları, kendilerine ait robotik örümcekler yardımı ile en ufak sorunları anında görebiliyor. Özellikle uygulama üzerinden para kazanıyorsanız, hilesiz doğal yollardan video izleme oranı arttırma işlemini yapın. Çünkü yaptığınız en ufak hile, uygulama tarafından kısa sürede tespit edilecektir. Bu da hesabınızın kapatılmasına neden olur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Kullandığınız hile, belki kısa süreliğine işe yarıyor gibi görünür. Ancak hesabınız kapandığında belki de yılların emeğini çöpe atmış olursunuz. Böyle bir sorunla karşılaşmamak adına, kendi emeğinizle belli bir yere gelin.

youtube izlenme

Youtube izlenme sayısı nasıl tespit ediliyor?

Youtube izlenme oranını arttırma yolları hakkında bilgi vermeden önce, biraz nasıl çalıştığı hakkında bilgi sahibi olalım. Sonrasında faktörlere geçeceğiz.

Youtube uygulaması üzerinde sayısız kanal var. Haliyle çok fazla video paylaşımı olmaktadır. Yüklenen bu videolar, her açıldığında kanal sahibine izleyici sayısı olarak eklenmiyor. Youtube izlenme sayısı belirleme işleminde, belli bir sayı kriteri var. Kullanıcılar videonuzu açtığında, 30 saniye izledikten sonra sizin hesabınıza 1 izlenme olarak eklenir. Yani videolarınız açılsa bile, 30 saniye altında izleniyorsa bu sayı izlenme olarak eklenmeyecektir.

Youtube videoları zaman zaman incelemektedir. İncelemeye alması için en az 300 kişi tarafından izlenmiş olması şartını aramaktadır. Bu durumda bu sayının altındaki videolar, incelemeye alınmamaktadır. 300 olduğunda, bir süreliğine izlenme sayısında bir değişiklik olmadığı dikkatinizi çekebilir. Böyle durumlarda endişelenmeyin. Burada amaç, kanalınızın gidişatında bir sorun var mı diye emin olmaktır. İnceleme sonrasında üç yüz kişinin üzerinde kaç kişi izlediyse, hesabınıza izlenme oranı olarak eklenecektir. Videolarda başı boşluk durumunun oluşmaması için, bu denetimin olması gerekmektedir.

Web site ve bu tür izlenme üzerine çalışan uygulamalarda benzer bir mantık var. Aynı kişi defalarca, o sayfayı görüntülese ya da o videoyu izlese de yine 1 kişi olarak görünür. Yani aynı kişi, aynı IP adresi üzerinden (aynı telefon, aynı bilgisayar) isterse 100 kere izlesin, sadece 1 izleme olarak eklenecek. Bu bilgiyi öğrendiğinize göre izlenme sayısını arttırmak için, sabahtan akşama kadar o videoyu izleme gibi bir hile yapmanıza gerek yoktur. Zaman kaybından başka bir şey değildir.

youtube plaket

Youtube izlenme oranını arttırma yöntemleri detaylı anlatım

1)İçerik

Youtube izlenme oranını arttırma yöntemleri başında içerik gelmektedir. İzleyici kitlesi, bir kanala abone olurken ya da izlerken içeriğin kaliteli ve bilgilendirici olmasını ummaktadır. Kimse kendisine hiçbir şekilde yeni bilgi öğretmeyen, kaliteli olmayan içerikli videolarla vakit öldürmek istemez. O zaman videolarınızın izlenme oranını arttırmak adına ilk olarak diğer kişilerden farklı ve doyurucu bilgiye sahip videolar üretmeniz gerekiyor. Bu videoları çekerken, karşı tarafa samimiyetinizi ve sıcaklığınızı hissettirmeyi unutmayın. İnsanlar kendilerine yakın buldukları kişileri, daha çok izlemek isterler. Kaliteli içerik için belli başlı öneriler:

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Youtube Yorum Ayarları Nasıl Yapılır?

 • Youtube üzerinde video yayınlama yazısını okuduğunuzda, kapak fotoğrafı eklendiğini göreceksiniz. Kapak fotoğrafı izleyiciyi videoya çekmek adına, en önemli kısımdır. İnsanlar gezinirken bu fotoğrafa bakıp, beğenmeleri durumunda videoyu izlerler. Bu nedenle ilk olarak kaliteli ve dikkat çekici kapak fotoğrafları hazırlamaya özen gösterin.

Bu kapak fotoğraflarını, foto montaj programları yardımı ile daha özgün hale getirebilirsiniz. Bu durumda sizin videolarınız, diğer kanal sahiplerininkine göre daha dikkat çekici olacaktır. Bu da videonuzun izlenme oranlarına yansıyacaktır.

youtube para kazanma

2)Video başlığı

Youtube izlenme oranını yükseltme noktasında, ikinci önemli faktör, video başlığı. Video başlığınızın ne olduğu, izleyicilerin dikkat düzeyini etkilemektedir. Bir çok video yayınlanıyor ve insanlar bunların içerikleri hakkında bilgi sahibi değil. İçeriğe ulaşabilmesi ve o videonun diğerlerinden ayrılması için, dikkat çekici olması lazım. Yapılan araştırmalara göre, diğerlerine göre farklı ve profesyonel duran başlıklar izlenme oranını arttırmaktadır. Başlık seçerken kısa, laf kalabalığı olmadan net bir şekilde ifade edilenleri seçin. Gereksiz şekilde uzatılanlar dikkat çekmeyecektir.

Aynı zamanda başlık seçiminde dikkat çekmesi ve video içeriğinin gerçekten faydalı olduğuna inandırması önemlidir. Örneğin; teknolojik bir sorun üzerine video paylaşıyorsunuz diyelim. Bu videoda sorunun çözümü hakkında kesin bilgiler veriyorsunuz ama insanların ilk bakışta size bu konuda güvenmesini beklemeyin. Bu durumda başlık yazarken, başlığın sonuna ‘’çözüldü, güncel, 2019’’gibi güven  veren ve dikkat çekici kelimeler ekleyebilirsiniz. Bu kelime, bir çok video arasından sizin videonuzu ön plana çıkaracaktır.

youtube

3)Açıklama bölümü

Başlıktan sonra ise, sırada açıklama bölümü yer almaktadır. İyi bir izlenim için ve Youtube izlenme oranını arttırma imkanı için, açıklama kısmı bizim için önemli. Videoda anlattığınız bilgilerin tamamını gözden geçirin. En kısa ve doğru bir şekilde nasıl belirtebileceğinizi düşünün. Mutlaka olması gereken anahtar kelimelerinizi belirleyin. Bu bilgiler doğrultusunda kaliteli ve öz bir açıklama kısmı yazın. Bu kısım çokta önemli değil diye düşünenlerdenseniz bu düşüncenizi bir kenara bırakın.

İzlenme oranını arttırma açıklama bölümünün önemi oldukça büyük. Kapak fotoğrafını beğenip, başlığı ilgi çekici bulan kişiler sizin videonuza yönelir. Yapacakları ilk şey açıklama bölümünü incelemek olacaktır. Yeterince iyi ifade edilmemiş, özentisiz bir açıklama bölümü sizin profesyonelliğinize gölge düşürecektir. Hiçbir yazı yazmayan kişiler ise, bu işi ve izleyicileri yeterince önemsemediği izlenimi vermektedir. Bu da izlenme oranlarınızı etkileyecektir. (30 sn olayından bahsetmiştik.)

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Etkileşim Arttırma Yöntemleri

4)Etkileşim oranı

Youtube videolarında bazılarının ilk sıralarda olduğunu görürsünüz. Bunların bu konuma gelmesindeki önemli etkenlerden bir tanesi etkileşim oranıdır. Youtube videosu etkileşim oranı arttıkça, videonuz bundan olumlu etkilenecektir. Youtube, bir videoda çok fazla yorum ve beğeni gördüğünde, yani etkileşim sayısının fazla olduğunu anladığında, videonun faydalı olduğunu düşünerek ilk sıralara çıkarıyor. Ne kadar bir çok kanalın yer aldığı, geniş bir sosyal medya platformu olsa da ilk amacı izleyicilerini memnun etmek. Bu nedenle video ne kadar dikkat çekici ve faydalıysa, o kadar ilk sıralara çıkmayı hak ediyor demektir.

Etkileşim sayısının fazla olması için, videonuzu olabildiğince fazla yerde paylaşın. Tüm sosyal medya hesaplarınızda paylaşın. Çevrenizdeki kişileri de paylaşmaları, yorum yapmaları ve beğenmeleri yönünde cesaretlendirin. Ne kadar çok paylaşım o kadar çok izlenme oranı demektir.

Takipçilerinizden ricada bulunun. Videonun sonunda ‘’eğer beğendiyseniz kanalıma abone olmayı ve beğenmeyi unutmayın’’ deyin. Gerçekten beğenmişlerse bu ricanızı geri çevirmeyip, dediğinizi yapacaklardır.

Son olarak belirtmemiz gerekir ki, bu yöntemlere ek olarak izleyici satın alabilmeniz mümkün.  Instagram takipçi satın al aracılığıyla Youtube üzerinde izlenme sayınız güvenli bir şekilde arttırabilir. Bunun için site üzerinde destek bölümüyle irtibata geçebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
14 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. avatar
  Özgür BİRATA

  Youtobe videolarımı izletmek için ben sosyal medya hesaplarımı kullanıyorum. Videonun paylaşımını faceboook sayfalarında ve gruplarında yapıyorum.

 2. Daha önce yine sizin yazılarınızdan birinde okumuştum. Youtobe seo çalışmaları diye. İçerikler ve başlıklar ile tanıtım yazılarının düzgün ve bilinçli girilmesi sonrası takipçi sayımda izlenme sayımda artış gösterdi. Teşekkür ederiz verdiğiniz tüm bilgiler için.

 3. Yüklediğimiz videoların etkileşim oranlarını arttırmak için öncelikle ayarların yapılması gerekiyor mu? Yoksa birçok video yazısında acayip simgeler yer alıyor. Bu simgelerin özelliği nedir. Neden böyle yazılar ve başlıklar atıyorlar.

 4. Ben yaptığım denemeler ile iki tane hesap kapattırdım. Ne yaparsam hemen anlıyorlar. Hile yapayım dedim iki tane hesabım gitti. Özgün tek attım. Takipçi izlenme yok ama en azından hala kapanmadı kanalım.

 5. avatar
  Şevval KÖMÜRCÜ

  Daha önce birçok çalışma yaptım. Ancak yukarıda yazdıklarınız profesyonel olduğu açıkca belli oluyor. Video takipçi satın almak istiyorum. Yardımcı olurmusunuz

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba Şevval Hanım,
   Sayfamıza giderek takipçi satın alma işlemini yapabilirsiniz. 7/24 Hizmet veren canlı desteğimizden bilgi alabilirsiniz.

 6. Takipçileri ve izlenimleri arttırmanın yolunu buldum. Video başlıklarını cins olarak seçip atıyorsunuz. Olanları yazmayın olmayan yazılar ile hazırlayın ki öne çıksın. İlginç başlıklar istiyor millet

 7. avatar
  İbrahim CİBEL

  Youtube takipçi sayısını arttırma işlemleri için sosyal medya en önde geliyor. Birçok farklı medya hizmeti veren sosyal imleler ile videolarınızı etiketleyebilirsiniz. İnanın bu durumda iki katı izlenme alacaksınız.

 8. Youtobe izlenme oranı artsın diye bende devamlı sitelerde, sosyal medyada paylaşım yapıyorum. Ama belirli bir sayısı hiçbir videomda geçemiyordum. Yazı için teşekkürler en kısa zamanda deneyeceğim.

 9. Youtobe izlenme oranı arttırılması için yapılması gereken birçok konuyu tek tek yazmışsınız. Teşekkür ederiz. Ancak yaptığım analiz ve çalışmalarda sizinde söylediğiniz gibi Seo konusu çok önemli. Aranacak kelimeler, hangi kelimelerde daha çok video izlenmesi gibi durumların net olarak çıkartılması gerekiyor. Hazırlanan videolar bu şekilde kelimeler ile ve özel resimler ile servis edilmeli ki, izleyicinin net olarak dikkatini çeksin.

 10. Videoların izlenme oranlarının yüksel olması için dikkat edin en az bir dakikalık video yüklemeniz gerektiği belirtiliyor. Günlük olarak yapılacak video paylaşımlarında videoların kalitesi, sesi ve uzunluğu önemli etken. Video yüklerken yaptığım hata buymuş demekki. Bende neden az izlenim alıyormu diye düşünüyordum.

 11. avatar
  Sevinç ÖZDEMİR

  Youtobe Takipçi satın alma işlemleri için iletişim bölümünden yazı atıyorum. Tüm yazılarınızı her gün özenle takip ediyorum. Gerçekten kaliteli bir hizmet verdiğiniz belli. Teşekkerler. İnşallah ufak bir indirim yaparsınız alımlarda.

 12. Bilgi için teşşekkür ederim. Dikkat ettiğim birkaç nokta vardı yazıklarınızıda ekleyip kanalımı büyütmeye devam edecem güzel yazı

 13. Çok güzel bir yazı olmuş insanları doğru bilinçlendiren bir yazı etkileşim oranlarınızda bu yöntemleri uygularsanız artışı göreceksiniz.