Youtube Para Kazanma

Youtube Para Kazanma

Youtube Videolarından Para Kazanma

Gelişen teknolojinin ışığında firmalar tarafından üretilerek piyasaya sürülen ve raflarda yerini alan akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlar yeni özelliklerle buluşturulmuş ve bireylerin beğenisine sunulmuştur. İnternet aracılığıyla da sosyal medya uygulamalarına erişilebilmektedir. Sosyal medya uygulamaları arasında günümüzde bilinen ve popüler olanlar arasında Instagram, Facebook gibi isimler yer almaktadır. Bunlara ek olarak bireylerin kullandığı bir diğer uygulama Youtube adını taşımaktadır. Youtube para kazanma mümkün mü, bizde yazımızda bu sorunun cevabını vermeye çalışacağız.

Youtube Para Kazanma

Youtube dünya genelinde kullanıcılar tarafından tercih edilen bir uygulama olup içerisinde çok çeşitli videolar mevcuttur. Bir video barındırma sitesi olan Youtube’da kullanıcılar isterlerse var olan videoları izlemekte, isterlerse kendi hesaplarına video ekleyebilmektedir. Peki, Youtube para kazanma nasıl oluyor? Youtube tarafından yapılan açıklamaya göre yeni kural ile birlikte videoların para alımına açılabilmesi için içerik üreticilerinin son 12 ay içinde 4 bin saatlik izlenme süresine sahip olması ve en az 1.000 abone sayısına ulaşmış olması gerekmektedir.

Youtube para kazanma başlığı kapsamında Youtube videolardan para kazanmak için 4 adımın tamamlanması gerektiğini belirtmektedir.

1.Adım; Youtube İş Ortağı Programı Şartlarını Okuyarak Kabul Edin, 2.Adım; AdSense’e kaydolun, 3.Adım; Para kazanma tercihlerinizi belirleyin ve 4.Adım; İncelemeye Girin şeklinde belirtilmiştir.

Youtube Para Kazanma Özelliğinin Devre Dışı Bırakılması

Youtube para kazanma başlıklı yazımızda değineceğimiz bir diğer husus para kazanma özelliğinin devre dışı kalması üzerine olacak. Eğer kanalımda para kazanma özelliği devre dışı kaldı diyorsanız ödemelerin askıya alınmasının nedenleri aşağıdakilerden biri olabilir:

1.Sahibi olmadığınız videolardan para kazanmaya çalışma, 2.Para kazanma ölçütlerini karşılamayan videolardan para kazanmaya çalışma, 3.Youtube Spam Politikalarının, AdSense Program Politikalarının veya Youtube Hizmet Şartlarının İhlali.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp’ta Telefon Numarası Değiştirme Nasıl Yapılır?

Youtube Para Kazanma konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonun geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Youtube’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Youtube abone satın alma ve Youtube görüntüleme satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Youtube Para Kazanma konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Youtube Para Kazanma
5 (100%) 1 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir