Youtube’dan Video Nasıl İndirilir?

Youtube’dan Video Nasıl İndirilir?

Dünyanın en büyük video sitesi olan Youtube, kullanıcılara farklı videolar sunmaktadır. Youtube video indirme işlemiyle kullanıcılar, burada yer alan videoları bilgisayar ya da mobil cihazlarına indirebilir, böylece bu videoları izlemek için artık internet kullanmaya ihtiyaç duymazlar.

Youtube Video İndirme Nedir?

Youtube’da bulunan videoları izlemek isteyen insanlar, internet üzerinden bu siteye bağlanmaları gerekir. Dolayısıyla da internet olmadan buradan video izlemek mümkün değildir. Hem kotasının gitmesini istemeyenler hem de internetin olmadığı yerlerde de bazı videoları izlemek isteyenler için video indirme çok önemli bir seçenek olarak dikkat çekmektedir.

Youtube’da bulunan videoların indirilmesi, videoların bilgisayar ya da tabletlerin içinde yer alması demektir. Böylece internete ihtiyaç duyulmadan istenilen her yerde bu videolara erişim sağlanabilir.

Youtube Video İndirme Yöntemleri Nelerdir?

Youtube üzerinden video indirmek isteyen kullanıcıların tercih edecekleri çok farklı yollar vardır ve insanlar kendi ihtiyaçlarına göre bunlardan bazılarını daha fazla tercih etmektedir. Söz konusu yöntemleri ikiye ayırmak mümkündür. Bunlardan ilkinde insanlar farklı internet siteleri üzerinden bu videoları indirebilirken diğerinde ise internet sitelerini değil, bu işlem için özel olarak üretilen programları kullanırlar.

Her iki yönteminde kendine göre bir takım avantajları vardır. İnternet siteleri üzerinden yapılan Youtube video indirme işlemi, son derece kolaydır ve insanlar farklı bir programa ihtiyaç duymadan internet üzerinde geziniyor gibi indirme işlemini yapabilirler. Bir diğer seçenek olan programlarla indirme işleminde ise programların indirilerek bilgisayarlara ya da telefonlara kurulması gerekir. Bu aşamadan sonra ise indirme işlemi, zorlanmadan yapılabilir.

Programsız Youtube Video İndirme Nasıl Yapılır?

Youtube’dan video indirmek isteyenlerin öncelikle hangi yöntemi kullanacaklarını belirlemesi gerekiyor. Eğer bir internet sitesi üzerinden, programsız indirme işlemi yapılmak isteniyorsa aşağıda yer alan adımların izlenmesi gerekiyor:

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp’ta Telefon Numarası Değiştirme Nasıl Yapılır?

 • Öncelikle Google’da arama yapılarak uygun bir site bulunmalıdır. Bu sitelerin tamamı aynı mantıkla çalışmaktadır ve indirme işleminin kısa sürede tamamlanması sağlamaktadırlar.
 • İndirme yapılacak olan site belirlendikten sonra ise Youtube’a gidilerek indirilecek olan videonun linkinin kopyalanması gerekir.
 • Kopyalanan bu link, indirme sitesindeki ilgili bölüme yapıştırılmalıdır.
 • Bu aşamadan sonra ise alt tarafta bulunan indirme butonuna basılmalı ve gelen seçeneklerden bir tanesi tercih edilmelidir.
 • Bu sitelerde farklı indirme seçenekleri vardır. Bunun nedeni ise yüklenen videonun farklı kalitede sitede yer almasıdır ve insanlar istedikleri kaliteyi tercih edebilirler. Böylece videolar bilgisayarlara inmiş olacaktır.

Yukarıda verilen adımlar hemen her sitede aynıdır. Fakat insanların burada dikkat etmesi gereken önemli bir husus vardır. Youtube video indirme işlemi farklı kalite ve formatta yapılabildiği için buna iyi bir şekilde karar verilmelidir. Ayrıca kota sorunu yok ise kaliteli olanların tercih edilmesi çok daha doğru olacaktır.

İnternet siteleri üzerinden yapılan işlemler, programsız indirme olarak da adlandırılmaktadır. Ayrıca siteler, insanlara videoları sadece ses dosyası olarak indirme seçeneği de sunmaktadır. Böylece isteyen kişiler, video yerine ses dosyası indirebilir. Bu seçenek, özellikle müzik videolarında çok fazla tercih edilmektedir.

Programlar Üzerinden Youtube Video İndirme Nasıl Yapılır?

Programlar kullanılarak video indirmek için tercih edilebilecek çok sayıda program bulunmaktadır. Bunların çalışma sistemleri de birbirlerine fazlasıyla benzer. Youtube video indirme işlemi için öncelikle söz konusu programlardan bir tanesinin tercih edilmesi gerekir. Daha sonra ise bilgisayarlara bu programın indirilerek kurulması gerekmektedir.

Söz konusu indirme programları kurulduktan sonra kullanıcılar, Youtube sitesine girdiklerinde bu programların eklentisini göreceklerdir. Eklenti butonuna basıldığı zaman program devreye girmekte ve indirme işlemi başlamaktadır. Burada da farklı seçenekler vardır ve kullanıcılar istedikleri formatta videoları indirebilirler. İsteyenler, ses dosyası olarak da aynı işlemi yapabilirler.

İndirme programlarından bazıları, farklı siteleri desteklemektedir ve bu sayede buralardan da aynı şekilde video indirmek mümkün olmaktadır. Dolayısıyla da programların bu anlamda farklı bir avantaj sağladığı söylenebilir.

Youtube’un Genel Özellikleri Hakkında

Dünyanın en büyük video sitesi olan Youtube, sürekli olarak yenilenen video seçenekleri ile dikkat çekiyor. Şirket, insanların daha fazla video yüklemesi için teşvikler vermekte ve bunların bir kısmı para şeklinde olmaktadır. Buradan para kazanmak isteyen kişiler de sürekli yeni ve kaliteli videolar eklemektedir. Böylece sitedeki video sayısı ve kalitesi sürekli artış gösterir.

Youtube video indirirken sitelerin ve uygulamaların güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Kişisel bilgilerinizi veya herhangi bir sosyal medya hesap bilgilerinizi isteyen yerlerden uzak durmanızda fayda var.

Youtube’dan video nasıl indirilir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonun geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Youtube’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Youtube abone satın alma ve Youtube izlenme satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Okundu Bilgisi Nasıl Kaldırılır?

Youtube’dan video nasıl indirilir konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Youtube’dan Video Nasıl İndirilir?
5 (100%) 1 vote[s]

 1. Yeşim Birinci

  Bence bu kadar uğraşmaya gerek yok. Youtubeden müzik indirmek için linki yükleyip bilgisayara kaydeden birçok site var

 2. Saim GÜNER

  Ben öncelikle bilgisayarıma indirip vds kullanarak atıyorum. Daha hızlı oluyor. Ama merak ettiğim şey acaba bu türden paylaşımların herhangi bir zararı olur mu?

 3. Semiha KOŞAR

  Youtube video indirme programları bu konuda oldukça iyi bence. Ancak yeni yapılan mobil uygulamaları pek çalışmıyor. Yine masa üstünden bu tür işlemlere devam ediyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir