Ziraat Bankası

Ziraat Bankası

Ziraat bankası ülkemizin en köklü devlet bankalarından birisidir. Ekonomik dünyaya sağladığı krediler ile insanların finansman ihtiyacını karşılama noktasında ilk tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır. Tarım sektörü başta olmak üzere inşaat, KOBİ ve diğer alanlara da ihtiyaç kredilerine cevap vermektedir.

Ziraat bankası kredi başvurusu çok çeşitli yollardan yapılabilmektedir. Herhangi bir banka şubesine giderek, internet üzerinden, mobil sistemler üzerinden, ATM üzerinden her türlü kredi başvurunuzu yapmanıza imkan tanınmaktadır. Kredi başvurusunun onaylanma süreci başvurulan kredi çeşidine göre farklılık göstermektedir. Öncelikle kredi notunuza ve başvuracağınız krediye uygun olup olmadığınıza bakılarak size gerekli cevap verilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama

Ziraat bankası kredi hesaplama işlemleri çekilmek istenen kredi çeşidinin faiz oranına ve vade uzunluğuna göre farklılık gösterebilir. İsterseniz bir şubeye giderek orada krediyi hesaplanmasını isteyebilirsiniz. Kredinin üzerine eklenecek fark, net elinize geçecek miktar, tüm ödeme planınızı bu sayede öğrenebilirsiniz. Tabi bu hesaplamayı web sitesi veya mobil uygulama üzerinden de yapmanız mümkündür.

Ziraat bankası konut kredisi hesaplama bankanın sağladığı en önemli kredi olarak öne çıkmasından dolayı dikkatli yapılmalıdır. Bu noktada unutulmaması gereken ev için alacağınız kredinin evin bedelinin tamamına karşılık vermeyecek olmasıdır. Çünkü sağlanan kredi evin bedelinin %80 oranına karşılık olacaktır. Yani alacağınız konut kredisinden sonra üzerine ekleme yaparak evinizi alabileceksiniz.

ziraat bankası

Ziraat Bankası Kredi Çeşitleri

Banka müşterilerine çok farklı kredi çeşitleri sunmaktadır. Temel olarak ihtiyaç, konut, taşıt kredisi olarak ayrılsa da bu krediler kendi içerisinde farklı şekillerde isimlendirilmektedir.

Ziraat bankası ihtiyaç kredisi için 8 farklı kredi çeşidini müşterilerine sunmaktadır.

 • Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi
 • Bireysel Enerji Verimliliği Kredisi
 • Enerji Verimliliği Yönetim Kredisi
 • Tüketici Avans Kredisi
 • İpotekli Bireysel Finansman Kredisi
 • Eğitim Kredisi
 • Dijital Kredi

Ziraat bankası konut kredisi içinde aynı durum gereklidir. Siz sadece ev ve arsa için kredi alabileceğinizi düşünseniz de bunların dışında kalan gayrimenkul alımları içinde banka tarafından krediler sağlanmaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?

 • Konut Kredisi
 • Enflasyona Endeksli Konut Kredisi
 • Yeşil Ev Konut Kredisi
 • Ortak Konut Kredisi
 • İnşaat Tamamlama Kredisi
 • Arsa Kredisi
 • Bireysel İş Yeri Kredisi
 • Ortak İş Yeri Kredisi

Ziraat Bankası Kredi Kampanyası

Ziraat bankası kredi kampanyası durumu her yıl banka tarafından düzenlenen özel kredileri ifade etmektedir. O yılın ihtiyaçlarına özel krediler çıkarılmaktadır. Bazı sektörleri desteklemek amacıyla çıkarılan kredi kampanyaları her yıl değişmektedir. Konut sahibi olmak için çıkarılan krediler, ihtiyaçlara cevap vermek için, emeklilere yardım amacıyla, KOBİ’lere cevap vermek için çıkarılan birçok kredi kampanyası bulunmaktadır. Bu sayede sektörlerin ve ekonominin ihtiyaç duymuş olduğu finansman sağlanmış olur.

Ziraat bankası faiz oranları devamlı olarak günlenmektedir. Genelde piyasanın çok altında krediler banka tarafından müşterilerine sunulmaktadır. Özellikle önde gelen sektörler için çok düşük krediler sağlanmaktadır. İnşaat sektörü için en uygun krediler genelde banka tarafından sunulmaktadır. Ancak gene de bankadan kredi çekmeden önce faiz oranlarını diğer bankalar ile karşılaştırmak ve ona göre adım atmak doğru krediye ulaşmanız anlamında size yardımcı olacaktır.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir