Facebook Canlı Yayına Konuk Alma Nasıl Yapılır?

| Temmuz 05, 2018 | Genel

Facebook tarafından yakın zamanda kullanıma sokulan canlı yayın özelliği biraz daha geliştirildi. Kullanıcılar artık Facebook canlı yayına konuk alma sayesinde farklı yayınlar yapma fırsatını yakaladı. Özelliğin yeni olmasından dolayı bazı kullanıcılar, bunu nasıl yapacakları şuanda tam olarak bilemiyorlar.

Facebook Canlı Yayın Hakkında

İnternet kullanıcıları farklı platformlarda canlı yayın yapabiliyor. Bunlardan bir tanesi de Facebook olup kullanıcılar hem uygulama üzerinden yani mobil cihazlardan hem de bilgisayarlarından bu özelliği kullanabiliyor.

Canlı yayın yapabilmek için öncelikle Facebook hesabına giriş yapılması gerekiyor. Hesaba giriş yapıldıktan sonra canlı video butonuna basılarak yayın ekranına giriş yapılabilir. Burada bulunan ayarlamalar üzerinden yayını kimlerin görebileceği ve zaman tünelinde mi yoksa sadece bir grupta mı görüleceği gibi ayarlamalar yapılabilir. Son olarak ise sağ alt köşede bulunan “Canlı yayına geç” butonuna basılarak yayın başlatılır.

Facebook Canlı Yayına Konuk Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Canlı yayına konuk alma işlemi de son derece basittir. Bunun için canlı yayın yapılırken izleyicilerden bir tanesinin üzerine gelir ve seçeneklerden canlı yayına al seçilerek yayına alınır. Bu işlemin olabilmesi için karşıdaki kişinin de gelen isteği kabul etmesi gerekir.

Karşıdaki kişi isteği kabul ederse böylece canlı yayına konuk alma işlemi tamamlanmış olacaktır. Canlı yayındaki kişilerin sesleri birbirine de gitmekte ve böylece karşılıklı şekilde yayın yapılabilmektedir.

Canlı Yayın Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Canlı yayına başlaması son derece kısa sürmektedir fakat kullanıcıların öncelikle biraz hazırlık yapmasında fayda vardır. Özellikle kameranın açısı çok önemlidir ve kullanıcıların bunu ışığa göre ayarlaması gerekir. Birden fazla farklı açı denenerek en doğru açı bulunabilir. Böylece canlı yayındaki görüntü çok daha net olacak ve bu da izleyicilere olumlu yansıyacaktır.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Bilgisayardan Güvenli Çıkış Nasıl Yapılır?

Facebook canlı yayına konuk alma nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğenisi satın alma ve Facebook 5 yıldız değerlendirme satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook canlı yayına konuk alma nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Facebook Canlı Yayına Konuk Alma Nasıl Yapılır?
5 (100%) 1 vote

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +