Facebook Grup Kurma

| Haziran 06, 2018 | Genel

Facebook içerisinde olan tanıdıklarınızı ve çevrenizi birbirleriyle tanıştırmak ve sürekli ilişkiler halinde olmalarını sağlamak isteyebilirsiniz. Hatta bir ürünü satın alıp kullananlar hakkında topluluk oluşturmak adına Facebook grup kurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook grup kurma işlem basamakları sayesinde istediğiniz ve dilediğiniz şekilde tamamen sizin belirleyebileceğiniz bir konu ve kişilerden oluşan bir gruba sahip olabilir ve bu gruba yöneticilik yapabilirsiniz. Facebook grup kurma işlemine göre grup kurarak daha çok etkileşim kazanır ve kullanıcıların bir biri ile tanışmasına, soru sormasına yarayan bir kitle oluşturma işine başlayabilirsiniz.

Facebook Grup Kurma Ücretli mi?

Facebook grup kurma’nın hiçbir şekilde bir ücreti yoktur. İstediğiniz kişiyi yönetici ya da moderatör olarak atayabilir ve belirli yetkilere sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Grubunuza dahil olan kişi sayısı arttıkça bir o kadarda etkileşim artacak ve grubunuzu geliştirebileceksiniz.

Facebook Grup Kurma

Facebook grup kurma ve işletme işlemini yaparken de dikkat etmeniz gereken diğer bir konu ise grubunuzun gizlilik ayarları olacaktır. Seçmiş olduğunuz gizlilik ayarı sayesinde grubunuzu arama yolu ile bulabilecek kişileri engelleyebilir ya da aktif edebilirsiniz. Dilerseniz Facebook’ta kurduğunuz grubu tüm kişiler tarafından görülebilir iken grubun içerisindeki paylaşımları grupta olmayanların görmesini engellemeniz mümkündür. Facebook grup nasıl oluşturulur işlem basamaklarına geleceğimiz zaman ise:

Tarayıcınızdan “Facebook” hesabınıza giriş yapınız.

Sağ üst tarafta yer alan “⬇” aşağı doğru gösteren ok butonuna basın.

Ardından “Grup Kur” butonunu seçin.

Ardından grubun adını, gruba ekleyeceğiniz kişileri ve gizliliğini seçerek “Oluştur” butonuna basın.

Bu aşamalar sonucunda artık Facebook grup yapma işlemini başarı ile gerçekleştirmiş ve bir Facebook grubuna sahipsiniz demektir. Kurduğunuz grupta gizlilik ayarlarınızı sonradan da değiştirebilirsiniz. Gruba yeni kişileri ekleyip, çıkartabilirsiniz.

Facebook grup kurma konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğeni satın alma ve Facebook sayfa takipçisi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook grubu kurma konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Facebook Grup Kurma
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.