Facebook İçin Yeni Alışveriş Hamlesi

| Ekim 15, 2015 | Genel, İnceleme
Facebook İçin Yeni Alışveriş sistemi

Sosyal medya uygulamaları arasında birinciliği elinde tutan Facebook en son Instagram’ı satın almasıyla büyük bir ses getirmişti. 2012 yılında yapılan bu yatırımdan sonra Facebook’un pek de dişe dokunur bir haberle karşımıza çıkmadığını da biliyoruz. Buna rağmen hemen her gün biraz daha büyümeye devam eden Facebook sonunda beklenen haberi de verdi. Uzun süredir sistemsel pek bir değişiklik yapmayan uygulama bu kez tamamen farklı bir alanda hizmet vermeyi hedefliyor. Facebook’un el atacağı yeni alan ise internet üzerinden alışveriş sistemleri.
İlk olarak 90’lı yıllarda karşımıza çıkan alışveriş siteleri ülkemizde yeni yeni kullanılmaya başladı. Giderek artan kullanım Facebook’u da cezbetmiş olacak ki dünya genelinde geçerli olacak olan yeni bir güncelleme ile artık Facebook üzerinden de alışveriş yapabilme imkânı elde etmiş olacağız. Yeni haberi veren Facebook artık kullanıcıların istediği gibi alışveriş dükkânları oluşturabileceklerini söyledi. Bunun yanında satış dışında alış bölümü için de birçok yenilik olacak. Açılan sayfalardan ürün almak isteyen kullanıcılar direk olarak satın al butonlarını kullanma imkânı elde edecek. Bu şekilde güvenli alışveriş imkânı da elde edilmiş olacak. Bu sistemde güvenliğin nasıl sağlanacağı ve hangi sistemin kullanılacağı da şuan bilinmiyor. Fakat bu konuda da sıkı bir çalışma olduğu biliniyor. Yakın zamanda bu konuda Facebook2un resmi bir açıklama yapması da bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Millilerden Soyunma Odasında Zafer Pozu başlıklı makalemizde Hakan Çalhanoğlu, Hakan Çalhanoğlu Instagram ve Instagram futbolcular hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.