Gmail Şifremi Unuttum Nasıl Değiştirebilirim 2019

| Aralık 03, 2018 | Genel
g mail şifremi unuttum

Teknoloji devi Google’ın dünya genelindeki kullanıcılara sunduğu hizmetlerden biri olan Gmail, elektronik posta hizmeti olarak karşımıza çıkar. Son yıllarda birçok kişi tarafından kullanılmasının yanında kurumsal şirketler içinde özel Gmail hizmeti sunmaktadır. Tamamen ücretiz olan bu uygulama hem mobil hem de masaüstü bilgisayarlarda kullanıma uygundur. Şeffaf arayüzü ve basit kullanımı ile herkes tarafından beğenilmesi ve Google’ın tarafından desteklenen güncellemeler sayesinde en çok tercih edilen elektronik posta (e-posta) servidir.

Gmail Şifremi Unuttum Nasıl Değiştirebilirim 2019 içerisinde en çok sorulan ve cevabı merak edilen sorulardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Gmail bu tür durumlar için hesap kurtarma seçenekleri sunar. Bu nedenle genel olarak unutulan şifre sonucunda hesaba girilememesi gibi durumların çözümü kolaydır.

Gmail Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

gmail şifremi unuttum nasıl değiştirebilirim

Gmail şifresini unutanlar için Google, her kullanıcıya çeşitli yollarla yardımcı olmaya çalışır. Bunların en başında Gmail hesabını daha yeni açarken sizden istediği bilgiler gelir. Gmail şifrenizi unuttuğunuz anda hesabınıza tekrar giriş yapabilmeniz için öncelikle ilk hesap açarken ikincil e-posta adresini ve telefon numaranızı vermenizi tavsiye ederiz. Çünkü şifre sıfırlama sırasında sizden vermiş olduğunuz ikincil e-posta adresine ya da telefon numarasına kurtarma kodu gönderilir. Bu şekilde şifrenizi kolayca sıfırlar ve hesabınızı her an güvende tutabilirsiniz. Telefon numaranızı vermeseniz dahi ikincil e-posta adresini vermenizi tavsiye ederiz.

Gmail Şifre Kurtarma Nasıl Yapılır?

Gmail şifrenizi unutursanız, yapmanız gereken gmail şifre kurtarma adımlarını uygulamaktır. Eğer Gmail hesabı açarken ikincil e-posta adresi ya da telefon numarası vermemişseniz, kurtarma adımları değişiklik gösterir. Şimdi detaylı bir şekilde bunları inceleyelim.

 • Kurtarma adımlarına başlarken ilk olarak sizden şifresini unuttuğunuz Gmail adresinizi girmeniz istenir.
 • Adresi gereken alana girdikten sonra bir sonraki adım hatırladığınız en son şifreyi girmenizdir. Gmail son zamanlarda kullandığınız şifrelerden birini girmenizi ve bu şekilde sizin olduğunuzu anlamaya çalışır. Ancak uzun süredir kullanmıyorsanız ya da son zamanlarda hangi şifreler ile girdiğinizi hatırlamıyorsanız, yapmanız gereken bilmiyorum seçeneğine tıklamaktır.
 • Bundan sonra telefon numaranız veya kurtarma e-posta adresiniz Gmail’de kayıtlı değilse size 2 adımdan oluşan hesap doğrulama formuna yönlendirilirsiniz.
 • Burada ilk olarak size ulaşabilecekleri bir e-posta yazmanız istenir. Ulaşabileceğinizden emin olduğunuz bir e-posta yazmayı unutmayın.
 • Son olarak Gmail size birtakım sorular yöneltir. Bu soruların amacı hesaba giriş yapmaya çalışan kişinin doğru kişi olup olmadığını anlamaktır. Bu nedenle sorulara doğruya yakın cevaplar vermek ya da cevabı bilinmeyen soruların pas geçilmesi gerekir. Cevabını bilmediğiniz bir soruyu yanıtlamanız aksi taktirde Gmail’i kandırmaya çalışıyorsunuz şeklinde algılanabilir.
Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Prisma Uygulamasının Android’e Gelmesi Nasıl Etki Yaptı

Gmail Şifremi Unuttum Nasıl Değiştirebilirim 2019
5 (100%) 3 votes

4 Comments

 • Ayfer KÜTÜK dedi ki:

  G mail kullanımını yıllardır yapıyorum. Ancak bir türlü eski alışkanlık olan hotmailden de kurtulamadım. Şifre unutma kısmına gelince ikisini de unutuyorum. Ama g mail almak daha basit bir telefon onay ve içeridesin.

 • Turgut NORA dedi ki:

  Telefon veya doğrulama kodu ile sıfırlanıyor. Ancak gmail içinde birde ayrıca güvenlik sorularının da cevaplanması gerikiyor. Yoksa denetime gidince bir kaç gün beklersiniz.

 • Ali Hasan ULU dedi ki:

  Yazı için teşekkürler. Birde gmail konusunda fazla hesap açılımı ve bunu onaylatan bir sistem varmış. Bu konuda bilgi verir misiniz?

 • Nazım AKAY dedi ki:

  Şifre büyük sorun olmaya başladı artık. Güncelleme yapıyorlar ve yeni şifreler ile değişim istiyorlar. İnsan haliyle birçok sosyal medya ve mail şifreleri var unutuyor. İyiki şifre almak ve yenilemek kolay da tazeliyoruz devamlı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +