Instagram 10.22 Sürümü ve Son Dönem Tüm Yenilikler

Instagram tüm yeni güncellemeleri

Instagram’ın güncellemelerine alışmaya başladık. Uygulama yayınlandığı andan bu yana neredeyse güncelleme almadan bir dönem geçirmedi. Uygulamanın bu kadar sık güncellemeler almaya başlamasıyla beraber haliyle Instagram’ın tüm yapısı da değişiklik gösterdi. Fakat artık son güncellemelerde Instagram’ın gerçekten kullanıcı sorunlarına yönelik yenilikler yayınladığını ve gelen tüm bu yeniliklerle çok daha işlevsel bir Instagram sürümüyle karşı karşıya olduğumuzu belirtelim. Bu noktada uygulamanın son olarak Instagram 10.22 sürümünün yayınlandığını gördük. Peki son dönemde Instagram ne gibi yenilikler aldı? Bu sürümle beraber neler değişiyor? Tek tek yeniliklerden bahsedelim.

Instagram Mobil Site İle Paylaşım Dönemi

Instagram’ın son haftalarda aldığı en büyük güncellemelerden birisi mobil site güncellemesi oldu. Sosyal medya devinin yayınladığı yeni güncellemeyle beraber büyük bir eksiklikte giderilmiş ve Instagram çok daha kullanışlı hale gelmişti. Yeni özellik sayesinde kullanıcıların mobil web sitesi üzerinden Instagram’da paylaşım yapmaları mümkün kılındı. Sadece mobil web sürümüne akıllı telefonunuz üzerinden giriş yaparak buradan standart paylaşım özelliklerini kullanıp, kolaylıkla Instagram paylaşımı yapabiliyorsunuz.

Instagram güncellemeleri

Instagram güncellemeleri

Instagram mobil site paylaşım güncellemesi bu şekilde en çok beklenen güncellemelerden biri olunca söz konusu güncellemenin son dönemin en çok ilgi çeken yeniliğinden biri olduğunu da söylemek gerekiyor. Bunun dışında Instagram mobil site paylaşım güncellemesinden sonra sistemde oluşan bir açık diyebileceğimiz yeni bir yöntem de ortaya çıkmış oldu. Bu yöntem sayesinde Instagram resmi web sayfası üzerinden paylaşım yapmanızda mümkün oldu. Bunun için sadece birkaç ayar yapmanız ve program kullanmadan paylaşım ekranını görüntülemeniz mümkün.

Konu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz bu bağlantıyı kullanabilirsiniz: Programsız web üzerinden Instagram Paylaşım Yapmak.

Instagram Selfie Filtreleri Güncellemesi

Yine son dönemin en çok konuşulan güncellemelerinin bir yenisi de selfie filtreleri güncellemesi. Instagram tarafından yapılan paylaşımla beraber tanıtılan yeni güncelleme sosyal medya devinin Snapchat üzerinden aldığı yeni bir özellik oldu. Instagram selfie filtreleri özellikleri sayesinde kullanıcıların tıpkı Snapchat uygulamasında olduğu gibi yüz filtrelerini kullanarak çeşitli hayvan figürleri, maskeler, yazılar ve benzeri eklentilerle paylaşımlarını süsleyebildiklerini gördük.

Instagram güncellemeleri

Instagram Selfie Filtreleri

Instagram selfie filtresi güncellemesinin diğer bir ayrıcalığı ise tersten video oynatma özelliği olmuştu. Bu özellik sayesinde de kullanıcıların videoları geri sarar görüntüsüyle kullanması sağlandı. Yine büyük ilgi gören güncellemenin son detayı ise Instagram’ın Snapchat uygulamasından aldığı son farklılık olması. Bu güncellemeyle beraber uygulama tüm farklı yönleri kullanabilir hale getirmiş oldu.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Kitlelere Hitap Etmek İçin 7 Instagram Pazarlama Tüyosu

Instagram Arşiv Sistemi Güncellemesi

En çok konuşulan, en fazla ilgi gören derken son Instagram güncellemelerinin en işlevsel olanı, en çok işe yarayanı ise arşiv güncellemesi oldu. Aslında arşiv güncellemesinin büyük bir soruna çözüm oluşturduğunu belirtelim. Yayınlanan güncelleme sayesinde artık kullanıcıların ana ekranda yer alan paylaşımlarını kaldırmak istediklerinde sadece paylaşımlarının üzerine gelip “arşivle” sekmesini kullanmaları yeterli olmakta.

Instagram güncellemeleri

Instagram Arşiv Sistemi

Gelen bu yeni özellik ana ekranda yer alan paylaşımları silme zorunluluğunu da ortadan kaldırmış oldu. Artık kullanıcılar resimlerini silmek istediklerinde arşive alabiliyor ve böylece ana ekrandan paylaşım sanki silinmiş gibi kalkıyor. Fakat bir fark ile. Artık kullanıcılar bu fotoğraflara sonrasında arşiv kısmından ulaşabiliyor ve arşiv kısmından paylaşımların yeniden paylaşım ekranına çıkması sağlanıyor. Haliyle en işlevsel güncellemenin bu güncelleme olduğunu belirtelim.

Instagram Hikaye Etiketleri Sistemi

Son olarak Instagram 10.22 sürümüyle gelen yeniliklerden biri olan Instagram hikaye etiketleri, uygulamanın hikayeler kısmına daha fazla kullanıcı çekmek, etkileşimi artırmak için yayınlanan bir yenilik oldu. Bu yenilik sayesinde kullanıcıların istedikleri zaman ana paylaşım ekranında olduğu gibi hikayeler keşfet bölümüne girebileceklerini ekleyelim.

Instagram 10.22

Instagram Hikaye Etiketleri

Instagram hikayeler keşfet bölümünden ise etiketler kullanarak istediğiniz, daha doğrusu etiketinizle alakalı olan hikayeleri görüntülemeniz de mümkün hale geldi. Çok kullanışlı ve bir o kadar ilgi çekici olan yeni güncelleme ek olarak mekan etiketlerini de sisteme eklemiş oldu. Bu sayede de kullanıcıların mekanların içerisinde aramalar yapmaları ve konum görüntülemelerinin önü açılmış oldu. Yeni sistemin ise şu an için sadece yer sağlayıcı bağlantılarının kullanılabilir olduğunu ekleyelim.

Instagram Direk Mesaj Link Yenilemesi

Son olarak dün itibariyle yeni bir güncelleme daha geldi. Yayınlanan yeni güncellemeyle beraber Instagram’ın direk mesaj sisteminde değişikliğe gittiğini gördük. Bir nevi direk mesaj sistemini anlık mesajlaşma uygulamalarına benzer bir sistem haline getiren Instagram’ın, kullanıcıların birbirlerine gönderdikleri dış web linklerini mesaj ekranında doğrudan bağlantılarıyla gösterdiğini gördük.

Instagram Direk Mesaj Link

Instagram Direk Mesaj Link

Bu sayede kullanıcılar sadece gelen linklerin bağlantılarına tıkladıklarında dış web bağlantılarını görüntüleyebilecekler. Oldukça başarılı olan yeni sistemin beraberinde fotoğraf ve video gönderimlerini de yenilediğini eklemek gerekiyor. Bu yenileme sayesinde de kullanıcıların gönderdikleri fotoğraflar ve videoların köşeleri ya da yanları boyuta uyum sağlasın diye kırpılmadan kullanılacak. Doğrudan uygulamanın içerisinde gönderdiğiniz fotoğraf ve videolar ön izlemeleriyle görüntülenecek. Bu güncellemenin de Instagram 10.22 sürümüyle geldiğini gördük. Fakat bu seride de henüz tam anlamıyla yeni özellik kullanılamıyor. Sadece iOS kullanıcıları yeni sistemden yararlanabiliyor.

 

Instagram 10.22 Sürümü ve Son Dönem Tüm Yenilikler
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +