Instagram 7.5 İle Yepyeni Bir Instagram Deneyimi

Instagram güncellemeleri

Milyonlarca kişinin hayran olduğu uygulamaların başında gelen Instagram geçtiğimiz günlerde tüm kullanıcıları sevindirecek bir haber yayınlamıştı. Yayınlanan habere göre Instagram’ın uzunca bir süredir üzerinde çalışılan yeni güncellemesinin duyurulmuştu. Kapsamlı değişikliklere neden olacak yeni güncellemeyle beraber birçok Instagram’a duyulan ilgi de epey bir artmıştı. Söz konusu güncelleme ise sonunda yayına girdi. Bu hafta başında uygulamaya girmek isteyen kullanıcılar güncelleme uyarısıyla karşı karşıya kaldı. Peki, yeni güncellemeyle beraber neler değişti? Dediğimiz gibi yeni güncelleme belki de bu zamana kadar yayınlanmış olan güncellemeler içerisinde en kapsamlı olanı. Bakalım değişimler neler.

1. Kare Fotoğraf Zorunluluğu Kalktı
Söz konusu güncelleme ile işleyiş epey bir değişiyor. İlk olarak göze batan kullanıcılara kare fotoğraf konusunda özgürlük sağlanıyor olması. Yani artık kullanıcılar fotoğraflarını kare formatında yayınlamak zorunda değil. En büyük sınırlamalardan biri olarak gösterilen kare fotoğraf zorunluluğu artık yok. Bu bile başlı başına büyük bir yenilik oluştururken Instagram daha birçok büyük yenilik yaptı.

2. DM Kullanımı İçin “Send To” Butonu
Bu yeniliklerden bir diğeri de DM mesaj kullanımı. Zira artık DM uygulamasıyla arkadaşlarınıza anlık mesajlar gönderebileceksiniz. Beğendiğiniz bir paylaşımı otomatikman arkadaşlarınıza yollama imkânı bulacaksınız. Kısacası çok daha fazla etkileşim elde edilecek.

3. Konum Haritasında Değişim
Bildiğiniz gibi Instagram üzerinden paylaştığınız resimler manuel olarak konumlandırılıyordu. Böylece paylaşımlarınızı nerelerde yaptığınızı belirtmek için biraz uğraş vermeniz gerekiyordu. Instagram artık bu noktada da değişime gitti ve kullanıcıların işini epey kolaylaştırdı. Artık paylaştığınız resimler izin verdiğiniz ölçüde otomatik olarak konum haritasına eklenecek.

4. Özel Mesajlarda Emoji Desteği
Instagram’ın vazgeçilmezlerinden biri emojiler yani diğer bir söyleyişle kullandığınız ifadeler. Bu konuda biraz katı kurallara sahip olan Instagram yeni güncellemeyle emoji kullanımının da önünü açtı. Zira artık özel mesajlarda da emoji kullanımı serbest kılındı.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Çeviri Desteği Güncellemesinde Türkçe Yer Alacak Mı?

5. Resim Düzenleme Çok daha Basit Hale Geldi
Instagram’ın bir diğer yeniliği ise aktif fotoğraf modu. Artık eskisi gibi saatlerce filtrelerle uğraşmanıza gerek yok. Sadece birkaç dakika içerisinde resminizi istediğiniz modda yayınlamanız mümkün. Sadece parmak hareketleriyle bile resim düzenlemesi yapabilmeniz mümkün kılınıyor. Üstelik hangi filtrede resmin nasıl gözükeceğini de kontrol edebilirsiniz.

Instagram 7.5 İle Yepyeni Bir Instagram Deneyimi
4.5 (89.92%) 258 votes

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +