Instagram 9.7.5 Sürüme Güncellendi. Peki Neler Yeni?

Son günlerde Android işletim sistemine sahip olan kullanıcılar Instagram’a ardı ardına şikâyet mesajları göndermeye başlamıştı. Genel olarak yapılan 9.7 güncellemesinden sonra gelmeye başlayan mesajlarla beraber Instagram’ın donması ve paylaşımların görüntülenememesi sorunları verdiği de belirtildi. Ardı ardına birçok mesaj gelmesi ise Instagram’ın bu konuda yeni bir güncelleme daha yayınlayacağı düşüncesinin oluşmasına neden olmuştu.

Instagram ise bu konuda herhangi bir açıklama yapmadığı için söz konusu uygulamanın iyileştirme güncellemesi kesin olarak gelecek yorumları da yapılamamıştı. Fakat Instagram tüm bu kullanıcı beklentilerini boşa çıkarmadı ve uygulama yeni bir güncelleme daha aldı. Instagram tarafından çok kısa bir süre önce yayınlanan yeni güncelleme ise yine uygulamaya birçok yeni özellik kazandırmaya geliyor.

Zira yayınlanan son güncelleme ile Instagram uzun süredir beğeni toplayan yeni özelliği resimlerin hikayesi modunu biraz daha geliştiriyor. Söz konusu moda ise yeni iki özellik daha eklendi. Peki resimlerin hikayesi özelliğini çok daha kullanışlı hale getiren bu yeni iki sistem neler? Ne gibi değişiklikler getiriyor? Daha yakından bakalım.

Kullanıcılardan Bahsetme Özelliği

Bu noktada en çok ilgi çeken yeni özelliklerden birisi bahsetme özelliği. Resimlerin hikayesi için kullanılacak olan söz konusu özellik sayesinde kullanıcılar doğrudan hikayelerinde arkadaşlarından ya da takipçilerinden de bahsedebilecek. Söz konusu özelliği kullanabilmek için ise @ ardından da kullanıcı adı biçiminde bir kullanım oluşturmanız gerekiyor. Bu sistemi hikayeler paylaşımlarınıza eklemeniz durumunda ise kullanıcılar doğrudan resimlerin hikayesi özelliğine girip bahsettiğiniz kullanıcının etiketine dokunarak kullanıcının Instagram sayfasına yönlenebilecek.

Bu şekilde hikayeler özelliği için çok daha ekstra bir kullanım sunacağı düşünülen Instagram’ın tüm bunlarla beraber bahsetme özelliğinde herhangi bir sayı sınırı belirlemediğini de söyleyelim. Yani istediğiniz kullanıcıyı ya da arkadaşınızı hikayeler özelliğine ekleyebileceksiniz. Bunun için ekstra her hangi bir özellik kullanmanıza da gerek olmadığını belirtelim.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Facebook Haber Kaynağı Algoritması Değişiyor

Boomerang Güncellemesi

Instagram’ın daha önce filtre olarak sunduğu Boomerang özelliği son güncelleme ile beraber artık hikayeler özelliğine de dahil edilmiş durumda. Resimlerin hikayesi özelliğinde ileri geri videolar oluşturmak için kullanıcılara olan Boomerang özelliğinin kullanımı ise oldukça basit olmasıyla beğeni topluyor. Zira yeni güncelleme ile beraber gelen özelliği kullanmak için tek yapmanız gereken Instagram hesabınıza giriş yapıp ardından da hikayeler kısmını açmak.

Hikayeler kısmına girdiğinizde doğrudan hikayeler için kamera bölümünü açmanız gerekiyor. Şimdi ise yeni güncelleme ile eklenen Boomerang özelliğini kullanmak için ekranın alt kısmına inmeniz ve buradan Boomerang ifadesini seçmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra güncelleme ile gelen ileri geri video çekimini ve bu videoların resimlerin hikayesi bölümünde paylaşımını gerçekleştirebilirsiniz.

boomerang-güncellemesi

Sistemsel İyileştirmeler

Bu iki yeni özelliğin dışında Instagram 9.7.5 sürümüyle beraber artık sistemde yaşanan sorunlarında giderildiğini belirtelim. Özellikle Android işletim sistemi kullanıcılarından gelen uygulama çalıştırmayı durdurdu hatalarının giderilmesini ve donma sorunlarının giderilmesini sağlayan güncelleme, paylaşımların gözükmemesi sorunları içinde çözüm oluşturmakta.

Tüm bu eksik kalan yönlerinin güncellenerek düzeltildiği Instagram’ı güncellemek için yapanız gereken işlem ise oldukça basit. Sadece resmi uygulama mağazasına girip uygulamayı güncelleme demeniz durumunda Instagram 9.7.5 olarak yayınlanan yeni sürüme kısa bir süre içerisinde yükseltilmiş oluyor. Yeni sürümün boyutu ise yaklaşık olarak 18 MB civarında. Tüm bu özellikleri ve yenilikleri ile beraber çok daha kararlı hale gelen uygulama bundan sonra yeni güncellemeler almaya devam edecek mi şimdilik merak konusu. Zira şu an için Instagram canlı yayın ve alışveriş sistemi güncellemeleri üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

Instagram 9.7.5 Sürüme Güncellendi. Peki Neler Yeni?
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +