Instagram Akış Yenilenemedi Sorununun Çözümü

| Aralık 20, 2016 | Genel, Instagram Destek

instagram-akis-yenilenemedi-sorununun

Instagram akış yenilenemedi sorunu birçok kişinin yaşadığı, dönem dönemde olsa gündemde gelebilen bir sorundur. Hatta yazılımsal olduğu zannedildiği halde yazılımla alakalı olmadığı kanıtlanmıştır. Instagram yetkilileri yaptıkları açıklamalarda bu sorununun uygulamadan ya da aplikasyon güncellemelerinden kaynaklanmadığını doğrularken, tamamıyla internet bağlantısının sağlıklı olup olmamasıyla ilişkilendirilebileceğini söylediklerini vurgulayalım. Günümüzde bu tip sorunları yaşayanlar arasında ünlü Instagram fenomenleri olduğu için sürekli gündeme gelebilen bir problem haline dönüşmüştür.

Peki Instagram akış yenilenemedi sorununun çözümü nedir diye soracak olursanız, problemin kaynağı olan ağ bağlantılarına yönelik bir çözüm yönergesi izleyebilirsiniz.

  1. Wi-Fi ağı üzerinden bağlıysanız ve akış yenilenemedi sorunu yaşıyorsanız farklı bir ağ üzerinden deneme yapın.
  2. Mobil veriyi açarak internet paketinizle aynı sorunun yaşanıp yaşanmadığını teyit edin.
  3. Eğer her iki koşulda da aynı sorunu yaşıyorsanız bunun için alternatif çözüm yolları arasında bulunan VPN uygulamalarını tercih edebilirsiniz.
  4. VPN haricinde DNS adreslerinizi güncellemek yine aktif bir bağlantı için yeterli olacaktır.

Instagram İçin DNS Nasıl Değiştirilir?

Instagram akış sorunu yaşayanların çoğunlukla VPN tercih ettiğini biliyoruz. Bilhassa Türkiye’deki internet sansürünün ardından hem kullanıcı sayısı hem de VPN şirketleri ülkemizde yer edinmeye başladı. Dolayısıyla bağlantınızı çok daha kaliteli standartlara çekmesinin haricinde üstüne kesintisiz bir hizmet sağlandığını biliyoruz. Birçok kullanıcı ise Instagram bağlantı problemleri sonrasında elle değiştirdiği DNS adresleriyle çözüm aramaktadır. Gerçek anlamda VPN ile DNS değiştirme karşılaştırıldığında birisinde otomatik olarak yapılan işlemin diğerinde elle yapıldığı kanısına varmak mümkün. Haliyle yaşanan sorun internet bağlantınızla alakalıysa ikisini de uygulayarak çözüm yolu üretebiliyorsunuz.

Instagram DNS değiştirme işlemleri için doğrudan cihazınızın DNS sunucularını değiştirmeniz gerekiyor. Android cihazlarda kablosuz bağlantılar üzerinde bağlantı yapacağınız ağa basılı tutarak açılan pencereden ‘ağ yapısını değiştir’, ardından ise ‘gelişmiş’ sekmelerini kullanın. Buraya dilediğiniz bir DNS adresini girerek kaydedin.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Hootsuite Aracılığıyla Bilgisayar Üzerinden Instagram Kontrolü

iOS cihazlarda DNS değişimi içinse kablosuz ayarlarına girdikten sonra ağ bağlantısının sağ yanında ufak bir mavi kutucuk göreceksiniz. İnfo kutucuğuna tıklayarak ‘DNS ayarları’ bölümüne giriş yapıp buradan yine dilediğiniz bir DNS anahtarını eksiksiz girerek ayarları tamamlayabilirsiniz. Böylelikle Instagram bağlantı sorunlarını yaşamak zorunda kalmadan sınırsız bir sosyal ağ keyfi yaşarsınız.

 

Instagram Akış Yenilenemedi Sorununun Çözümü
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +