Instagram değişiyor

Son günlerde açıklanan istatistik rakamlarına göre Instagram, 2016 yılının baha dönemi içerisinde büyük bir düşüş yaşadı. Kullanıcı sayılarında gözle görülür bir düşüş olmasa da uygulamanın kullanıcılar arasındaki etkileşim oranı ve günlük yapılan paylaşım oranlarında ciddi düşüşlerin olduğu açıklandı. Yüzde 30 yüzde 40 gibi bir aralıkta yaşanan düşüş Instagram’ı da harekete geçirdi. Daha çok uygulama için yeni özelliklerin tanıtımını yapan ve sürekli güncellemelerle yeni özellikler getiren Instagram bu kez verdiği haberde söz konusu sorunu çözebilmek için yeni bir düzenlemeye gideceğini duyurdu.

Söz konusu düzenleme ise aslında Instagram ana sayfasıyla alakalı. Zira kullanıcılar uygulamaya girer girmez karşılarına gelen ana sayfada son yapılan paylaşımları görebiliyordu. Sadece son yapılan paylaşımların görünmesi kullanıcıların bazı paylaşımları da kaçırmasına neden oluyordu. Instagram’da bu düzene bir son vererek artık kullanıcıların ana sayfada en çok etkileşim içerisinde olan resimleri de görmesine olanak sağladı. Yani artık kullanıcılar daha fazla etkileşim içerisinde olduğu daha çok ilgilendiği hesapların paylaşımlarını da ana sayfada görebilecek. Bu durum Instagram’ın aktifliğini ne kadar arttıracak bilinmez ama şimdilik özellikle web sürümü için geri dönüşlerin olumlu olduğunu söylemek gerek. Zira kullanıcılar hem son paylaşımları hem de ilgi çeken paylaşımları görebiliyorlar. Fakat bu düzen ne gibi sonuçlar getirecek şimdilik merak konusu.

Bir önceki yazımız olan YGS Sınavının Sosyal Medyada Paylaşılması İptal Getirdi başlıklı makalemizde Instagram gündem, Sosyal medya gündem ve YGS Sınavı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.