Instagram Anket Sisteminin Detayları Ortaya Çıktı

Instagram Anket

İki gün önce yapılan duyuru sonrasında Instagram Anket sistemi ortaya çıktı. Twitter, Facebook gibi sosyal medya devlerinden sonra gelen adım artık Instagram’ın da bu yönü ile ortaya çıkacağını gösteriyor. Yeni özelliğin duyurulmasının hemen ardından söz konusu özellik hakkında detaylı bilgilendirmelerde yapılmaya başlandı.

Sistemin kullanıma girmesinin hemen ardından, yeni bölümün nasıl kullanılacağı konusu en çok merak edilen konu olmuştu. Açıkçası çok profesyonel bir sistem ortaya çıkmış değil. Bunun yanında genel kullanımda çok önemli değişikliklerde bulunmuyor. Instagram biraz daha basit ve kullanışlı bir anket teknolojisi sunmuş durumda.

Instagram Anket Özelliği Nasıl Kullanılacak?

Tüm bunların ardından gelelim Instagram Anket özelliğinin nasıl kullanılacağına. Söz konusu özelliğin kullanımı için çıkartmalardan yararlanmanız gerekiyor. Öncelikle hikayeler paylaşımlarını standart bir şekilde oluşturmanız gerekiyor. Bir hikaye oluşturduktan sonra “konum ve başlık” etiketleri kısmına girmeniz gerekiyor. Bu kısımda yeni bir eklenti geldiğini göreceksiniz. Anket etiketi olarak karşımıza çıkan bu etikete paylaşıma ekleyip, sorunuzu ve cevaplarınızı yazabiliyorsunuz. Instagram Anket özelliğinin kullanımı bu kadar basit. Tek yapılması gereken standart hikayeler paylaşımlarında yeni gelen özelliği bir sistem olarak seçmek ve kullanmak.

Instagram Anket

Bu noktada Instagram Anket özelliği ile ilgili olarak bilmeniz gereken bazı detaylar olduğunu da belirtelim. Öncelikle söz konusu özelliğin sadece iki farklı cevabı olduğunu belirtmek gerekiyor. Kullanıcılar anketlerde sadece iki farklı etiket kullanabilecekler. İlerleyen dönemlerde gelecek güncellemelerle beraber, yeni seçeneklerin gelebilecekleri belirtiliyor. Fakat şu an için iki farklı anket seçeneği bulunuyor. Instagram Anket özelliği ile oluşturulan anketlere cevap vermek istediğiniz zaman ise yapmanız gereken işlem, sunulan yanıtlardan birini seçmek.

Yani “evet, hayır” seçenekleri varsa, ikisinden birine tıklamanız yeterli. Kullanıcılar anketlerinin cevaplarını ise anlık olarak öğrenebilecekler. Yani gerçek zamanlı bir sistemden söz ediyoruz. Anlık olarak kim ne kadar oy vermiş ve sonuç ne durumda görmeniz mümkün. Son bir hatırlatma olarak ekleyelim ki kullanıcıların anketleri de 24 saat içerisinde yok oluyor. Yani hikayeler paylaşımlarının birebir özelliklerinin burada da vurgulandığını görüyoruz. 24 saat içinde ana sonuçları da alabiliyorsunuz.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Yıldız Asyalı’dan Instagram’dan Bebek Paylaşımıyla Beğeni Topladı
Instagram Anket Sisteminin Detayları Ortaya Çıktı
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

One Comment

  • Betül dedi ki:

    Anketler için 24 saat içinde silinme olayını çok yerinde bulunmuyorum. Ya da tamam hikaye kısmında olan silinsin ama kendi duvarımızda da anket paylaşabilelim ve bu kalıcı olsun. Anket özelliği güzel bir özellik ve bunu bir çok kişi sayfasında kalıcı çeşitli anketler oluşturarak kullanmak isteyeceklerdir. Çünkü yeni gelen takipçileriminde önceden oluşturduğum bir ankete katılabilmelerini ben isterim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +