Instagram Canlı Yayın Destek Sistemi Devreye Soktu

| Eylül 29, 2017 | Instagram Haber
Instagram canlı yayın destek

Instagram uygulamasında canlı yayın özelliği bir anda en çok kullanılan özelliklerden biri haline geldi. Yayınlandığı andan bu yana epey konuşulan ve Facebook canlı yayınlarını bile geride bırakan Instagram canlı yayın özelliği, genelde sistemsel ve uygulamayı iyileştirecek olan yenilikler aldı. Bunun dışında son dönemde daha ilgi çekici ve eğlence unsurunu da arttıracak olan güncellemeler görmeye başladık. Son olarak canlı yayını kaydet özelliğinin hemen arkasından, şimdi ise bir hayli işlevsel olan yeni bir özellik daha kullanıma sunuldu. Yeni özellik ise Instagram canlı yayın destek sistemi olarak açıklandı. Peki, bu sistem nasıl çalışacak? Canlı yayın değişiyor mu?

Instagram Canlı Yayın Destek Teknolojisi

İlk olarak yaz aylarının başında ortaya çıkan yeni özellik, canlı yayın sırasında yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek adına denenen sistemler olarak dikkat çekmişti. Buna göre canlı yayını izleyen kişilerin, canlı yayını yapan kişinin ruh hali iyi değilse destek isteme şansı olacağı belirtilmişti. Yani bir kişinin canlı yayınını izlerken olumsuz bir durum ortaya çıkacak gibi olursa, Instagram’da destek almak mümkün hale gelecek beklentisi oluşmuştu.

Konuşulduğu andan bu yana ne zaman yayınlanacağı bir türlü ortaya çıkmayan özelliğin, sonunda yayına girdiği açıklandı. Buna göre sistemi işleyişi de ortaya çıktı. Tıpkı ilk tanıtımlarda söylendiği gibi kullanıcılar canlı yayın sırasında kötü bir ruh hali sergileyecek olursa, izleyiciler Instagram’a ulaşabilecek. Instagram’dan ise bu konuda destek alınabilecek. Destek başvurusu yaptıktan sonra, destek isteğinde bulunan kullanıcının bilgisi gizli tutulacak fakat Instagram tarafından canlı yayını yapan kullanıcılara yardım linki yollanacak.

Kullanıcıların yardım alacakları veya yararlanabilecekleri destek merkezlerinin yer aldığı bir bildirim, canlı yayını yapan kullanıcıya iletilecek. Instagram söz konusu sistemi nasıl kullanacağı konusunda çok detaylı bir bilgi vermiş değil. Buna karşın yayınlanan görseller ve açıklamalar sistemin şu an için belli bir alanda kullanıma girdiğini gösteriyor. Tüm bölgeler için geçerli olacak olan bir güncellemeden mi söz ediyoruz yoksa sadece belli ülkeler için geçerli olacak bir güncellemeden mi bahsediyoruz bilmek zor.

Bir önceki yazımız olan Instagram Yeni Bir Rekor Kırdı! Kullanıcı Sayısı 800 Milyon başlıklı makalemizde instagram, Instagram 800 milyon ve Instagram kullanıcı sayısı hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Comments

  • Pelin dedi ki:

    Selam benim icin cok onemli bi soru sorcam lutfen cvb vermenizi rica edecegim bakmaman gereken birinin hesabina baktim eski erkek arkadasimin fotolarina baktim biosunda sarrah.com linki var baska program kullaniyomu bilmiyorim sizden ogrenmek gerekeen tek bisi var onun hesabina baktigimi goren bi program varmi gormusmudur sizce insallah gormemisitir:( lutfen yardim edin

    • İnstagram da profiline bakanları gör tarzı uygulamaların çoğu hesap bilgilerinizi almak ve hesabınızı çalmak adına yapılmış sahte programlardır. Henüz profilinize bakanları görebileeğiniz veya siz farklı bir profile girdiğiniz de profil sahibinin bunu tespit edeceği sistem bulunmamaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.