Instagram Canlı Yayın Nasıl İzlenir?

Instagram’ın son güncellemesi yine uygulama bir dizi özellik ekledi. Tüm bu özellikler arasında en beğenilen özellik ise canlı yayın özelliği oldu. Kullanımı oldukça kolay olan canlı yayın özelliğinin kullanıma sunulmasıyla beraber Instagram’ın canlı yayın özelliğinin nasıl kullanılacağı da en çok araştırılan konulardan birisi olmaya başladığını da belirtelim. Instagram tarafından bu konuda yayınlanan rehberlerde ise Instagram’ın canlı yayın özelliğini kullanmak için ise tek yapmanız gereken Instagram hikayeler bölümüne girmek ve kamera bölümünden canlı yayın ibaresini seçerek canlı yayın başlat demek. Özelliğin kullanımı bu kadar kolayken Instagram canlı yayın izleme konusunda ise bilinmesi gereken birkaç nokta var.

Canlı Yayın Videolarını İzleme

Öncelikle Instagram canlı yayın özelliğini kullanarak canlı yayın yapan kullanıcıların yayınlarını nasıl izleyeceğiniz. Canlı yayın izleme noktasında ise bilmeniz gereken ilk nokta canlı yayınların bildirim olarak size gönderildiği. Bu noktada canlı yayın yapan kullanıcıların profil resimlerinde canlı yayın ibresi yer alıyor.

Aynı anda kaç kullanıcı canlı yayın yapıyorsa tüm bu kullanıcıların profillerinde canlı yayın ibaresi yer alıyor. Instagram’da Canlı yayını izlemek istediğiniz kullanıcının ise profiline basılı tutmanız durumunda canlı yayını izlemeye başlıyorsunuz. Canlı yayına katıldığınızda ise hem canlı yayını yapan kullanıcıya hem de canlı yayını izleyen kullanıcılara sizin yayına katıldığınız gösteriliyor.

Instagram Canlı Yayın Nasıl İzlenir?
3.2 (64%) 5 votes

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Son Güncellemeler Sonrasında Instagram Kullanımı için Yeni Püf Noktalar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +