Instagram Çöktü! Açıklama Geldi Mi?

| Haziran 12, 2018 | Instagram Haber
Instagram Çöktü

Popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, son yıllarda genelde güncelleme haberleriyle gündeme geliyor. Hikayeler, akış, keşfet bölümü güncellemeleri derken birçok güncellemeyle anılıyor olsa da sosyal medya devinin zaman zaman çok daha farklı sorunlarla gündeme geldiğini de görüyoruz. Bu sorunlardan birisi de bugün ortaya çıktı. Akşam saatlerinde Instagram Çöktü ve uygulamaya erişim kesildi. Ara ara yaşanan durum hakkında gelişmeler ve uygulamanın neden çöktüğü konusunda detaylara geçiş yapalım.

Instagram Çöktü Sorunu Devam Ediyor Mu?

Uygulamanın çöktüğü ilk olarak web sitesi üzerinde karşımıza çıktı. Web sitesinde 5xx Server hatası aldığı görülen uygulamanın, sunucu tabanlı sorun yaşadığı ortaya çıktı. Kesin olarak bilinmese de uygulamanın web sürümünü sunucu bağlantısı kesilmiş gibi gözüküyor. Bunun dışında mobil uygulama içerisinde de sorunlar yaşanmaya başladı.

Instagram Çöktü

İlk olarak akış yenileme sorunları karşımıza çıktı. Mobil sürümde yaşanan akış yenileme sorunları, paylaşım sorunlarıyla beraber ortaya çıktı. Akşam saatlerinde hem sitede hem de mobil sürümde yaşanan sorunların ise kısa süreli sorunlar olduğunu belirtelim. Öyle ki şu an için bağlantı da yavaşlamalar olsa da hem web sürümünde hem de mobil sürümde sorunlar çözüldü.

Bazı kullanıcılar hala sorunlar yaşıyor olsa da genel olarak donma sorunu dışında bir sorun kalmamış gibi gözüküyor. Kısa süreli bir sorun olarak karşımıza çıkan Instagram Çöktü sorununun muhtemelen birkaç saat içerisinde tamamen çözüldüğünü göreceğiz.

Instagram Çöktü Sorununun Nedeni Belli Mi?

Son olarak yaşanan sorunun nedeni konusunda ortaya çıkan detaylardan söz edelim. Başta dediğimiz gibi açıklama gelmedi ancak sorunun sunucu tabanlı bir sorun olduğu aşikar. Sunucu da yaşanan sorunlar ya da anlık bir güncelleme hatası gibi nedenlerden dolayı uygulama çökmüş olabilir. Şimdilik bu konularda Facebook ya da Instagram tarafından bir açıklama gelmedi. Açıklama gelecek olursa, sitemizden yapılan resmi açıklamaya yer vereceğiz.

Instagram Çöktü! Açıklama Geldi Mi?
1.5 (30%) 8 votes

One Comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.