Instagram E-Ticaret Sistemi İçin Yeni Güncelleme

Sosyal medya devi Instagram son dönemde hızla bir yükselişin içerisine girdi. Özellikle Instagram’ın ardı ardına yayınlanan yeni güncellemeleri ile beraber Instagram’ın çok daha işlevsel hale gelmeye başladığını da söylemek gerek. Bu şekilde aldığı güncellemeler ile beraber son dönemde rakip sosyal medya uygulamalarını da bir hayli geride bırakmayı başaran Instagram, son olarak ise Snapchat ile bir yarış içerisine girmişti. Facebook’un Snapchat uygulamasını satın alamaması ile başlayan yarış sonrasında Instagram’a yeni özellik olarak getirilen resimlerin hikayesi özellikleri de dahil edilmişti.

Şimdilerde ise Instagram resimlerin hikayesi özelliğini güncelleyerek tamamen bu özellik için Snapchat’in önüne geçmeyi amaçlıyor. Bunun için sürekli olarak yayınlanan güncellemeler ile beraber öne çıkmaya başlayan Instagram’ın son olarak ise 9.7.5 sürümü ile güncellendiğini söylemek gerek. Son sürümle beraber ise resimlerin hikayesi özelliğine birçok yenilik eklendi. İlk olarak Boomerang ile GIF paylaşımlarına izin vermeye başlayan Instagram, bunun dışında resimlerin hikayesi sistemi için etiketlemeleri de değiştirmeye başladı.

Etiket konusunda yapılan değişikliklerle beraber artık kolayca resimlerin hikayesi paylaşımlarınıza başka kullanıcıların kullanıcı hesaplarını etiket olarak eklemeniz mümkün hale getirildi. Tüm bu adımların dışında Instagram’ın en çok beğenilen özelliği ise E-ticaret güncellemesi oldu. Zira söz konusu güncelleme ile markaların resimlerin hikayesi paylaşımlarına “daha fazlası” özelliği eklemesi de mümkün kılındı. Bu sayede artık markalar ya da moda blogları doğrudan kendi sitelerinin adreslerini resmin içerisine daha fazla özelliği olarak eklemesine de izin verildi. Söz konusu sistemin ne kadar beğeni toplayacağı ise merak konusu.

Instagram E-Ticaret Sistemi İçin Yeni Güncelleme
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.