Instagram Ekran Görüntüsü Aldı Bildirimi Genişliyor

| Aralık 09, 2016 | Genel, Instagram Destek

Tıpkı sansür ve Prisma engeli gibi Instagram ekran görüntüsü aldı bildirimi içinde iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Artık gelişmekte olan teknolojilerin güncellemelerle yeni varsayımlar üzerine durduğunu biliyoruz. Ne yazık ki aktif kullanıma açılan her uygulamanın bazı önlemlerle kullanıcılarına rahat bir ortam sağlaması gerektiği bir gerçek. Bunu Instagram kati kurallarla sağlamayı başarmaya çalışıyor. Ki gizliliğe önem verdiğini her defasında gösterip buna uygun atılımlar yapıyor. Son eklenen detaylar arasında kaybolan fotoğraflar ve kaybolan mesajlar bulunuyor.

instagram-ekran-goruntusu-aldi-bildirimi-genisliyor

Bu iki özellikte Snapchat çıkışlı olup sosyal ağları kavuran bir hal almıştı. Bunun üzerine de Instagram kaybolan mesajlar özelliği aktif edildi. Bunun yanında fotoğrafları da belirli bir süre zarfında paylaşabilmek mümkün kılınmıştı. Şuanda gündemde yine Snapchat’te var olan bir özellik mevcut. Instagram ekran görüntüsü bildirimi karşı tarafın sizin gönderdiğiniz direkt mesaj üzerinde konuşmaları screen shot aldığına dair gönderiliyor. İnanılmayacak düzeyde bir sistemle çalışan bu uygulamanın kullanıcı hakları ihlali açısından önem taşıdığı ise malumunuz. Fakat yalnızca mesajlarla kalmayacağını düşünen yalnızca bizler değiliz.

Instagram Ekran Görüntüsü Bildirimi Neleri Kapsayacak?

Instagram ekran görüntüsü bildirimi alındığında mesajların karşıdaki kişi tarafından screen shot alındığına dair haberdar edilmemiz elbette güzel bir özellik. Aynı özelliği kaybolan fotoğraflar içinde sunması bu güzelliği daha da iyi bir konuma getiriyor. Buraya kadarda topluluk kuralları dahilinde güzel bir ayrıntı söz konusu olmuş. Instagram kullanıcıları kendi haklarını ve gönderilerini koruyabilmek, özel hayatlarının ise farklı insanlar tarafından iletilmesini önleyebilmek adına böyle bir gelişimi destekliyor.

Şimdi sırada olan güncellemenin Instagram özelliklerinin bildirim aynasıyla bir araya gelmesi üzerine olduğu konuşuluyor. Yani Instagram paylaşımları ekran görüntüsü alındığı an karşı tarafa bildirim gidecek bir sistemden bahsediliyor. Bunun ne denli başarılabileceğine gelirsek henüz resmi bir açıklama olmadığı gerçeğiyle karşılaşıyoruz. Fakat gelişim süreci ve gelişim sırasına bakılırsa tüm paylaşımların ekran görüntüsüyle farklı insanlara iletilmesinin önüne geçilmeye kararlı bir tavır görülmekte. En basitinden özel hayat ve kişisel alan ihlali olmaması adına bu minvalde yapılacak her gelişimin kullanıcılar tarafından onaylanacağını biliyoruz.

Instagram Ekran Görüntüsü Aldı Bildirimi Genişliyor
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.