Instagram Fotoğraflarını Galeriye Kaydetme

Instagram birçok sosyal medya uygulaması gibi hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri haline geldi. Diğer uygulamalardan ayrılan yönleriyle de ön plana çıkmayı başardı. Bugünkü yazımızda Instagram fotoğraflarını galeriye kaydetme konusunu işleyerek, fotoğraflarını galeriye kaydetme de sorun yaşayan kullanıcılara yardımcı olacağız.

Instagram Fotoğraflarını Galeriye Kaydetme

Instagram her geçen gün gelişen ve kendini güncelleyen bir uygulamadır. Bu sayede de kullanıcılarını tutabilmekte ve sıkıcılıktan uzaklaşmaktadır. Birçok sosyal medya uygulaması özelliklerini aynı şekilde barındırarak, bir süre sonra sıkıcı bir hal almaktadır. Instagram ise bunun aksine tüm özelliklerinde yenileme yaparak başarısını bu sayede elde etmiştir. Instagram ilk ortaya çıktığı günden beri fotoğraf paylaşımına büyük değer vermiş ve birçok özelliğini de bu yönde geliştirmiştir. Bildiğiniz üzere Instagram’da bir paylaşım yaptığınızda, bu paylaşım otomatik olarak telefonunuzun galerisine kaydedilmekte ve bu sayede saklanabilmektedir. Fakat bazı kullanıcılar fotoğraflarının galeriye kaydedilmediğini bildirerek, bu konuda sorun yaşadıklarını söylemektedir. Şikâyetlerin artması üzerine de bu konuya öncelik vererek, sorun yaşayan ziyaretçilerimize yardımcı olmayı planladık.

Instagram Fotoğraflarını Galeriye Kaydetme Nasıl Yapılır?

Instagram’da paylaştığınız fotoğraflar otomatik olarak galeriye kaydedilmiyorsa öncelikle uygulamaya giriş yapmalı ve profil ekranınıza girmelisiniz. Profilinizde sağ üste bulunan ayarlar kısmına girdiğinizde birçok seçenek göreceksiniz. Sayfayı aşağıya çekin ve “Asıl fotoğrafları kaydet” seçeneğini bulun. Bu seçenek işaretli değilse, işaretleyin. Bu işlemden sonra fotoğraflarınız otomatik olarak telefonunuza kaydedilecektir.

Yukarıda anlattığımız işlemi uygulamanıza rağmen sorununuz devam ediyorsa kontrol etmeniz gereken ilk alan telefonunuzun hafızasıdır. Telefon hafızası doluysa Instagram fotoğrafları kaydedemez. Hafızayı boşaltmak için telefonunuzda kullanmadığınız ve gereksiz olduğunu düşündüğünüz tüm uygulamaları ve dosyaları silin. Ardından Clean Master ya da benzeri bir program aracılığıyla bellek temizleme işlemi gerçekleştirin. Bu işlemlerden sonra telefonunuzda yeterli alan açılacak ve Instagram’da paylaştığınız fotoğraflar telefonunuza kaydedilecek.

Instagram fotoğraflarını galeriye kaydetme konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Fotoğraflarını Galeriye Kaydetme
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.